Skocz do zawartości

Gnome 2.6


tidnab

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, z zamontowanymi dyskami nie ma problemu, jednak jak zrobić (tak jak w kde) ikonę która pokazuje dysk odmontowany, wkładam nośnik, naciskam PPM zamontuj i mam zamontowanego np. CDROM'a ?? Na tym mi strasznie zależy a gdesklets to za bardzo nie chce ,bo mi zjada zasoby... Ewentualnie jak dodać urządzenia do "komputera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam trzy podstawowe problemy z gnome 2.6:

1. Nie wyświetlają mi się dyski w "komputerze" (tak samo gdy klikam na pulpicue PPM nie ma menu dyski:().

2. Pliki nie są przenoszone do kosza.

3. Gdy otwieram folder, otwiera się nowe okno.

 

Opcje 2 i 3 zmieniałem w gconfie ,ale to nic nie dało :(

 

PROSZĘ O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały mój FSTAB:

 

LABEL=/                 /                       ext3    defaults        1 1

none                    /dev/pts                devpts  gid=5,mode=620  0 0

none                    /proc                   proc    defaults        0 0

none                    /dev/shm                tmpfs   defaults        0 0

/dev/hdb2               swap                    swap    defaults        0 0

/dev/fd0                /mnt/floppy             auto    auto,owner    0 0

/dev/cdrom1             /mnt/cdrom1             udf,iso9660 auto,owner,kudzu,ro 0 0

/dev/hda5               /mnt/win_d              vfat    auto,codepage=852,iocharset=iso8859-2,rw,umask=000,uid=0,gid=0

/dev/hda1               /mnt/win_c              ntfs    auto,rw,umask=000 0 0

/dev/cdrom              /mnt/cdrom              udf,iso9660 auto,owner,kudzu,ro 0 0



 

Oczywiście zakończone returnem(lub jak kto woli enterem). Próbowałem też zmieniać opcję auto, jednak to nic nie dawało. Mi się zdaje ,że coś nie tak z paczkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja go już nie mam :D Poradziłem sobie, ale walka była długa i męcząca. Kosz też zaczął działać. Jak już macie gnome, bla, bla,bla, dwie godzyny później ściągacie synaptic'a i apta, później go włączacie filtrujecie pakiety według Uszkodzonych i doinstalowywujecie te pakiety których brakuje(podświetla na czerwono na dolnym pasku w zakładce Zależności). U mnie chodziło głównie o gnome-vfs2 i gnome-vfs. Należy ściągnąć wszyskie razem z devel, plugin itd. zainstalować i działa :) Aha przed instalką zamknij Synaptic'a bo ci nie będzie działało narzędzie RPM.Dobrym źródłem rpm'ów jest mirror.hiwaay.net/redhat/fedora/linux/core/development/i386/Fedora/RPMS/. Yuppi, na wielki piątek mam gotowe. A teraz muszę sobie pożyczyć pasję i wczuć się w ból i cierpienie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila zainstalowalem gnome'a i bardzo sie ucieszylem, bo odpalil sie bez problemu.

Mam takie pytanie.

W gnome 2.4 jezeli dany plik byl plikiem graficznym to pokazywala sie jego miniaturka. W gnome 2.6 tez pokazuje sie ale nie dla wszystkich plikow. Np. dla jpg'ow tak ale dla png'ow juz nie. Jak to zmienic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam dwie wersje.

1. Ustaw w ustawieniach nautilus'a wielkosc pokazywanych miniaturek na np. 2,5 mb. Z ta opcja nie przesadzaj bo nautilus zacznie chodzic wolniej a tego chyba nie chcesz :) Jezeli tego nie znajdziesz to powinno byc gdzies w gconfie(polecenie gconf-editor).

2. Twoja biblioteka libpng jest stara albo jej (_niema_ → nie ma) ORT, wiec ja dograj lub zaktualizuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...