Skocz do zawartości

Gnome 2.6


tidnab

Rekomendowane odpowiedzi

[...]

 

A takie pytanie czy (_wogule_ → w ogóle) ORT warto się tak meczyć dla tego nowego gnome?

 

Z całą pewnością !

 

1. Duża różnica w szybkości działania (przynajmniej u mnie wydaje się jakby GNOME podwoiło swoją prędkość :D)

 

2. Świetny i rewolucyjnie "odchudzony" nautilus (ale czy tak naprawdę odchudzone ... nic bardziej mylenego -- jak to już zostało zauważone potrafi np. zapamiętywać parametry każdego owartego okna osobno (zapamiętuję indywidualne ustawienia okna- ładniej to brzmi :D)! )

 

i to pozwolę sobie na małe uwagi:

 

*jak komuś się nie podoba nowa wersja nauliliusa może "przywrócić " staregą wersję (wygląd) za pomocą GConfa ....

 

*kliknięcie folderu w 'nowym' nautiliusie powoduje otwarcie zawartości w nowych okniach - jak kogoś to irytuję wystarczy kliknąć wybraną pozycję środkowym guzik myszy ;) będziemy wciąż posiadaczami wyłącznie jednego okna .... :mrgreen:

 

na razie tyle .... dzisiaj będe się bawił to zobaczymy może jakieś uwagi dijdą ...... :mrgreen:

 

3. Lepsze i wygodniejsze menu (jak dla mnie ;) )

 

4. Możliwość edysji menu za pomocą myszki !!!!

 

5. Różne ciekawe zmiany techniczne - proponuję np. zmieniając ikone wskazać jakiś katalog i kliknąć np. "przeglądaj" - otworzy się okno wyboru - ale za to o ile wzbogacone ! (troszkę to zamotałem - ale myślę że dojdziecie o czym mówię ... ;) )

 

====

Bedzie tego zapewne więcej - ale tak naprawdę to GNOME 2.6 jeszcze nie zdążyłem się pobawić ....

 

 

Ale na pytanie:

"Czy się opłaca?"

 

Odpowiadam z całą stanowczością i jednoznacznie:

Opłaca się.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobra spoko szczególnie to mnie ciekawi ta szybkość.

Teraz to chyba główne kryterium , xfce bardzo szybkie , kde 3.2 też przyśpieszyło i jak słysze że gnome jest szybszy to jestem :)

 

A tak na poważnie to się zastanawiam czy nie przeinstalować fedory.

Mam osobną partycje home na której wyrzucił bym pliki systemowe , a zostawił wszystkie dane .

Po instalacji i upgrade walnął bym instalacje gnome 2.6 z tych pakietów co ściągam.

Ty tak zrobiłeś na nowym systemie czy bawiłeś sie w apt ?

ps. no ale najpierw to się jeszcze pomecze z tym co mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecze sie z tym i stwierdzam że to nie ma sensu , co chwila jakieś konflikty ....

Kurcze jak ci sie udalo gdm 2.6 zainstalować :

[root@197-dzi-8 Downloads]# rpm -Uhv gdm-2.6.0.0-1.i686.rpm

błąd: Niespełnione zależności:

libcrseleng.so.2 jest wymagany przez gdm-2.6.0.0-1

Wkurza mnie że fedora 2 tak póżno wychodzi , może mandrake 10 final będzie szybciej i będe miał :

kernel 2.6 + gnome 2.6 + kde 3.2.1

i wtedy będe happy i znowu z przyjemnością będe używał (_linuxa_ → Linuksa) ORT ....

a narazie to mam taki bałagan że głowa mała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już śmigam na gnome 2.6.0 ,ale mam jedno pytanie. Ponieważ ta wersja gnoma jest pierwszą której nie wyłączyłem po 5 minutach ,nie jestem zbyt wtajemniczony :) Jak montować/odmontowywać urządzenia zapisane w fstab w nautiliusie?? Mam z tym problemik a do ery konsoli się cofać nie będę(choć przyznam ,że życie bez konsoli byłoby bolesne :P). Z góry dziękuje. Smacznego jajka i czego sobie tam zechcecie :D[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dalej problemy z zaleznosciami.I mam pytanko czy themsy z pod gnome 2.4 dzialaja bez zadnych problemow pod gnome 2.6 ?

I moze ktos jeszcze sie wypowie na temat tych niespelnionych zaleznosci

package XFree86-xfs needs XFree86-libs = 4.3.0-42 (not provided)

package XFree86 needs XFree86-libs = 4.3.0-42 (not provided)

package XFree86-twm needs XFree86-libs = 4.3.0-42 (not provided)

package XFree86-devel needs XFree86-libs = 4.3.0-42 (not provided)

Boje sie ze wylacze system a wlaczajac zastane powtarzajace sie proby wlaczania X'ow na przemaina z logo nvidia :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Wkurza mnie że fedora 2 tak póżno wychodzi , może mandrake 10 final będzie szybciej i będe miał :

kernel 2.6 + gnome 2.6 + kde 3.2.1

i wtedy będe happy i znowu z przyjemnością będe używał (_linuxa_ → Linuksa) ORT ....

[...]

 

Nie rozumiem Cię ... jak będziesz miał szybciej wszysko podane na tacy jak w jakimś MC-DONALDie będziesz bardziej szczęśliwy? Ja osobiście NIE cierpie baru szybkiej obsługi - ale to Twój wybór ...

Dziwne są dla mnie Twoje argumenty i szybkie zniechęcenie ... z czego to wynika - w sumie nie mi oceniać ...

 

 

Mecze sie z tym i stwierdzam że to nie ma sensu , co chwila jakieś konflikty ....

Kurcze jak ci sie udalo gdm 2.6 zainstalować :

[root@197-dzi-8 Downloads]# rpm -Uhv gdm-2.6.0.0-1.i686.rpm

błąd: Niespełnione zależności:

libcrseleng.so.2 jest wymagany przez gdm-2.6.0.0-1

[...]

 

Wystarczy troszkę pomyszkować w poszukiwaniu potrzebnych pakietów - i potraktować to jako 'swoiste' wyzwanie :mrgreen:

 

-------

Zajrzałeś na moją listę pakietów? Masz tam wszystko jak na dłoni - co jest Ci potrzebne ...

---------

 

A walke z zależnościami wygrasz jak podejdziesz do niej ze spokojem wyrafinowanego rewolwerowca :D- założ sobie jeden katalog do którego będziesz wrzucał potrzebne biblioteki , następnie wydawaj w tym katalogu komende rpm -Uhv * i obserwuj czego Ci brakuję ... Jeżeli masz kolizję z jakimś pakietem który jest Ci w sumie nie potrzebny (np. tuxracer ;))- możesz spróbować go odinstalować, w innym przypakdku zobacz jakiej biblioteki nie masz --> google = i znajdziesz tam pakiet który ją zawiera .... kopiujesz dany pakiet i zabawa od początku - po pewnym czasie obserwacji, rozwagi i nauki czeka Cię pełna satysfakcja. Nie warto się szybko zrażać.

 

I zajrzyj do mojej listy pakietów...

 

powodzonka

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dalej problemy z zaleznosciami.I mam pytanko czy themsy z pod gnome 2.4 dzialaja bez zadnych problemow pod gnome 2.6 ?

I moze ktos jeszcze sie wypowie na temat tych niespelnionych zaleznosci

package XFree86-xfs needs XFree86-libs = 4.3.0-42 (not provided)

package XFree86 needs XFree86-libs = 4.3.0-42 (not provided)

package XFree86-twm needs XFree86-libs = 4.3.0-42 (not provided)

package XFree86-devel needs XFree86-libs = 4.3.0-42 (not provided)

Boje sie ze wylacze system a wlaczajac zastane powtarzajace sie proby wlaczania X'ow na przemaina z logo nvidia :?

 

dociągnij XFree86-libs-4.3.0-42

 

a themsy - jak najbardzie działają :mrgreen:

 

PS - jakby co to u góry podałem Ci przykładowego linka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz po instalowaniu tego pakietu jest tak

package XFree86-xfs needs XFree86-libs = 4.3.0-55 (not provided)

package XFree86 needs XFree86-libs = 4.3.0-55 (not provided)

package XFree86-twm needs XFree86-libs = 4.3.0-55 (not provided)

package XFree86-devel needs XFree86-libs = 4.3.0-55 (not provided)

i tak w kolko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz po instalowaniu tego pakietu jest tak
package XFree86-xfs needs XFree86-libs = 4.3.0-55 (not provided)

package XFree86 needs XFree86-libs = 4.3.0-55 (not provided)

package XFree86-twm needs XFree86-libs = 4.3.0-55 (not provided)

package XFree86-devel needs XFree86-libs = 4.3.0-55 (not provided)

i tak w kolko

 

to nie ściągaj tym yum`em .... ja nie wiem co on siwruję :D zdaj się na własną mysz :mrgreen:

 

(bo próbujesz yumem? ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami pakiety potrafia sie "zapetlic" czyli np. jak chcialem uaktualnic gdm-2.4 do wersji 2.6 to wywalalo ze brakuje iblioteki ktora jest w pakiecie libcroco-0.4... a ja posiadalem libcroco-0.3.... i jak ja chcilem uaktualnic to wywalalo ze libcroco-0.3 wymagane jest dla gdm-2.4, ktore wlasnie probuje uaktualnicdo 2.6 , wiec wtedy pozostaje tylko:

 

rpm -ivh nazwa_pakiet --nodeps

 

za skutki nie odpowiadam ale czasami to jedyne wyjscie.

 

P.S

U mnie tez wszystko smiga swietnie i lepiej niz wczesniej czyli jak bylo gnome 2.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] wiec wtedy pozostaje tylko:

 

rpm -ivh nazwa_pakiet --nodeps

 

za skutki nie odpowiadam ale czasami to jedyne wyjscie.

[...]

 

oj obawiam się, że to w większości przypadków nie pomoże i trzeba będzie użyć:

--force

ale trzeba z tym uważać ...

i ja osobiście bym namawiał do stosowania

rpm -Uhv ......

ale to szczegół ...

 

 

[...]

U mnie tez wszystko smiga swietnie i lepiej niz wczesniej czyli jak bylo gnome 2.4

 

A zauważyłeś jak szybko się kopiują pliki? ja byłem w szoku --- tylko zaczynam wątpić w swój obiektywizm ;) zastanawiając się czy przypadkiem "zachwyt" zbytnio nie zalewa mi oczu :D

 

Ale - naprawde jestem pod wrażeniem "całości" a szczególnie nautilusa :mrgreen:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaistalowałem wszystkie rpmy i rzeczywiście grafika sie naprawiła i gnome działa.

Mój niestety problem z gnome jest taki że nie mam nic w menu i jest to dosyć duże utrudnienie.

Oprócz tego gdm zaistalowałem poprzez usunięcie starego , a następnie zaistalowanie nowego z opcja --nodept.

Ok to tyle to menu ( a raczej brak ) mnie wkurza strasznie .

 

W gdm nie działa mi tryb graficzny , tylko mi się nie pojawia tło i kursor pokazuje że ładuje. Moge ustawić tylko ten brzydki "standardowy ekran" .

 

Oprócz tego widze że wszystko co oparte na gtk wróciło do normy i wygląda normalnie.

 

Dwie sprawy nad którymi musze popracować to menu w gnome i ten gdm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...