Skocz do zawartości

Fc 3 Vs 4


kamillys

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Mam pytanie "Czy rzeczywiście FC4 jest lepsze?"

Zastanawiam sie czy warto przechodzić z FC3 na FC4 czy lepiej poczekać na FC5.

Chętnie zapoznam się z Waszym zdaniem o FC4 (warto/nie warto/trzeba:D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wersję 64 bitowa to jest niebo a ziemia. Na FC3 na[prawdę kupęnerwów zdarłem i po trudach wróciłem do wersji 32 bitowej.

Z FC 4 jedyny błąd z który nmi dokucza to problem z detekcją kdelibs (co ciekawe problem od dawna znany tylko rozwiąnie nie bardzo :( )

Generalnie FC4 jest dużo stabilniejsza i o niebo szybsza od FC3. Właściwie to progsów też jest chyba więcej bo oprócz kadu nic sam nie potrzebowałęm kompilować a na FC3 coś na okragło kompilowałem (ale może to moje subiektywne spostrzeżenie).

Bólem jest update systemu bo na dzień wczorajszy to 411MB ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale ja mam procek x86 a nie x86_64 :huh: . Jak bardzo odczuwalna jest rożnica szybkosci? Jeśli niewiele, to nie będe się fatygował i zostane przy FC3. Jeśli chodzi o stabilność - nie wiem o co chodzi (ale dobra :D). Są jakieś zasadnicze różnice, czy pożna śmiało powiedzieś, że FC4=FC3 (tylko że czwórka jest bardziej fast&stable)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie.

O ile wszystko dziala na tip-top i nie zalezy ci na najnowszych pakietach to zostan przy FC3.

Z czasem jednak jakis program skompilujesz gdzie FC4 bedzie go juz miala w rpm`ie ..

FC4 jest stabilniejsza - a roznicy w predkosciach ja nie zauwazylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC4 jest stabilniejsza - a roznicy w predkosciach ja nie zauwazylem.

ostatnio testuje oprogramowanie ktore bedzie dobre dla znajomej (na maxa zintegrowane KDE) i bym sie nie zgodzil ze FC4 jest takie stabilne.

Konkretnie to podejrzewam wine w amaroKu 1.2.4 z wyjsciem xine. Juz 2 razy padl mi linux, i to calkowicie. Nie jeden proces tylko calkowity pad <_<

Ale pozatym to rewela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przeczytałem gdzieś na tym forum, że Fedory nieparzyste były znacznie lepsze niż parzyste (czyli do niedawna tylko 2). Dzisiaj zainstalowałem sobie FC4 i już żałuję. Za klika dni, jak się nic nie zmieni, to wrócę do FC3. Tam wszystko mi działało bez zarzutu, a tu syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na stronie jakilinux.org niezly quiz pomagajcy wybrac (_linuxa_ → Linuksa) ORT - dla kazdego :D . U mnie wyszlo:

1.Gentoo (na ktory sie przesiadlem)

2.Fedora (o dziwo)

3. Ubuntu Linux

4. Yoper Linux

5. Aurox Linux

nawet niezly quiz. Po probach z mandarynka (10.0community, 10.0official, 9.2)[kolejnosc nieprzypadkowa] i Fedorce 2 {na VMWare} zdecydowalem sie zainstalowac FC3. Po zakupie nowego kompa tez zainstalowalem FC3, ale zastanawialem sie nad zmiana OS, pomogl mi w tym quiz :D. Wczesniej prawde mowiac przymierzalem sie do Gentoo(nieudane proby), ale po tym quizie zdecydowalem sie zainstalowac raz na jurto :D.

Sory za brak polskich liter, ale jeszcze nie skonfigurowalem klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak by sie nie udalo to Vidalinux :) dla mnie czadzik, szybka instalacja a pozniej i tak mozesz sobie przekompilowac, dodac co chcesz i jak chcesz

Eeeeee tam. Z Gentoo sobie radze (jakoś, nie ma jeszcze tylu bajerów, ile bym chciał) :) , chociaż denerwuje mnie długa instalacja pakietów :( . Ale moooże kiedyś skożystam z VLOS, chociaż wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...