Skocz do zawartości

Net 24 I Speedtouch 330


enter1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zrobiem wszystko wg instrukcjii, jednak na końcu przy restarcie mam taki komunikat:

"Zaniechano inicalizacji pp0 - nie znaleziono urządzenia ppp0"

 

Instalacja przebiegała bez problemu, jedyne odstępstwo od tego co w instrukcji było w punkcie 3:

 

3. Sprawdzamy jakie są załadowane moduły:

# lsmod | grep speedtch

 

Ja mam tutaj:

speedtch 13257 0

usb_atm 19697 2 speedtch

 

 

Zamiast tej 2 przu usb_atm mam 1.

 

Co mam zrobić???

Z góry dziękuje za pomoc:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, próbuję zainstalować net24 na podstawie wyżej wymienionego opisu na FC6 i jakoś mi nie idzie, wszystkie odpowiedzi są poprawne niby a łączyć się nie chce. nawet przy odpalaniu system twierdzi, że podnosi interfejs ppp0. O co chodzi? Może ta nowa fedora jakoś inaczej się łączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, próbuję zainstalować net24 na podstawie wyżej wymienionego opisu na FC6 i jakoś mi nie idzie, wszystkie odpowiedzi są poprawne niby a łączyć się nie chce. nawet przy odpalaniu system twierdzi, że podnosi interfejs ppp0. O co chodzi? Może ta nowa fedora jakoś inaczej się łączy?

 

 

Mam taki sam problem.....najpierw przez 5 minut podnosi interfejs ppp0 a potem lipa.

Może ktoś dać wskazówkę, gdzie szukać przyczyny, lub jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest chyba zawsze po resecie, wystarczy wejsc System ---> Administracja ---> Siec. Nawet nie wiem za bardzo co trzeba zrobic, ja zawsze edytuje polaczenia ppp0, sprawdzam czy wszystko jest ustawione jak ja chce, zamykam i wciskam Aktywuj. Potem zawsze rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Utknolem w punkcie 6

 

./firmware-extractor ZZZL_3.012

 

Wynik

 

bash firmware-extractor jest katalogiem

 

Co robie zle?

 

Witam mam dokładnie ten sam problem. Niestety nie znalazłem odpowiedzi na to, co może być przyczyną. Proszę o jakieś wskazówki, co mam zrobić.

 

-----------

edit: Poradziłem sobie juz z tym problemem :D , odpowiedz znalazłem tu http://www.linux-usb.org/SpeedTouch/firmware/index.html

 

Jednak mam kolejne pytanie jak stworzyć nowy plik w jakimś katalogu? :lammer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

podzielę się moimi uwagami na temat instalacji modemu Speedtouch 330 i net24 pod fedora 6.

Moja walka trwałą 2 dni ale w końcu udało się.

Jeżeli postępuje się zgodnie z instrukcją napisaną przez enter1 wszystko powinno być ok.

Miałem tylko problem z uzyskaniem plików *.bin ale instrukcje rozbicia pliku ZZZL_3.012 znalazłem na: http://linux-usb.sourceforge.net/SpeedTouc...ware/index.html

 

U mnie konieczne było jeszcze dodanie do pliku /etc/resolv.conf serwerów DNS z netii, w postaci:

 

nameserver aaa.bbb.ccc.ddd

nameserver eee.ffff.ggg.hhh

 

aaa.bbb ... hhh - to nr IP serwerów. Można je znaleźć na google lub pod windowsem wpisując w konsoli komendę: ipconfig /all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

8. Teraz trzeba przeładować system, a po restarcie wykonujemy:

 

# cat /var/log/messages | grep 'speedtch-'

 

U mnie tutaj jest:

Aug 14 19:40:56 localhost kernel: usb 2-1: found stage 1 firmware speedtch-1.bin

Aug 14 19:40:56 localhost kernel: usb 2-1: found stage 2 firmware speedtch-2.bin

 

 

natomiast u mnie pokazuje też, ze Failed Loading /lib/firmware firmware speedtch-1.bin.4.00 no such file or directory, oraz to samo z plikiem firmware speedtch-1.bin.4 o których chyba nigdzie nie było mowy...

 

nie wiem łatafak....

 

podobnież netia ma jakiś pakiet dla linuksa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast u mnie pokazuje też, ze Failed Loading /lib/firmware firmware speedtch-1.bin.4.00 no such file or directory, oraz to samo z plikiem firmware speedtch-1.bin.4 o których chyba nigdzie nie było mowy...
A przeszkadza Ci to w czymś? U mnie jest to samo ale internet działa, ważne że widzi speedtch-1.bin i speedtch-2.bin :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowujemy:

# unzip SpeedTouch330_firmware_3012.zip (do katalogu z firmware-extractor)

(uzyskamy dwa pliki: ZZZL_3.012; KQD6_3.012)

 

6. Ze względu na to, że modemy te wykorzystują dwa typy firmware:

FIRMWARE LOADER (speedtch-1.bin)

FIRMWARE FILE (speedtch-2.bin)

musimy podzielić jeden z powyszych plików:

 

Wykonujemy:

# chmod u+x firmware-extractor

# ./firmware-extractor ZZZL_3.012

 

Powstaną dwa pliki mniejszy = loader; większy = firmware)

 

 

 

Zrobiłem katalog umieściłaem go w folderze domowym i wpisuje w terminalu # chmod u+x firmware-extractor

# ./firmware-extractor ZZZL_3.012 i nic.

 

Mam pytanie: czy wszystko rozpakować do jednego katalogu ?? Gdzie go umieścić??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem katalog umieściłaem go w folderze domowym i wpisuje w terminalu # chmod u+x firmware-extractor

# ./firmware-extractor ZZZL_3.012 i nic.

 

Mam pytanie: czy wszystko rozpakować do jednego katalogu ?? Gdzie go umieścić??

Kilka postów wyżej Andiw podał link http://www.linux-usb.org/SpeedTouch/firmware/index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

u mnie natomiast d*pa, wcześniej nie znajdowało urządzenia ppp0, zmieniłem na eth1 (adres czy też nazwa wykrytego modemu) i łączy sie niby, ale z jakimś adresem 10.112.112.112.112 czy coś w tym stylu...

 

 

czy ktoś umie to zrobić za pomocą starego dobrego PPPD CALL NET24 ? :D

 

ifcfg nigdy mi nie wychodził... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...