Skocz do zawartości

Net 24 I Speedtouch 330


enter1

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tylko wtedy, gdy korzysta się z internetu Netii na kablach TP.

 

 

Właśnie! w związku z tym Jeżeli jesteś abonentem netii na kablach tepsy, zrób tak jak tu każą, podając dane login i hasło do net24 oczywiście, następnie można skopiować chap-secrets do pap-secrets, ale to chyba nie jest konieczne...

 

następnie edycja resolv.conf

 

nameserver 195.114.161.61

nameserver 195.114.181.130

aczkolwiek osobiście polecam www.OpenDNS.com

nameserver 208.67.222.222

nameserver 208.67.220.220

 

i to tyle w kwestii net24 na kablach tepsy ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Jestem nowa w Fedorze:p. przeszłam z mandrivy. Aktualnie mam jeden problem:

 

lsmod

 

nierozpoznaje mi tego polecenia. Co zrobić?

 

 

System FC 6.( zeby nie było ze nic nie szukałam...cała noc siedziałam w forum....jeśli mi umkneło to sorry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lsmod

 

nierozpoznaje mi tego polecenia. Co zrobić?

System FC 6.( zeby nie było ze nic nie szukałam...cała noc siedziałam w forum....jeśli mi umkneło to sorry)

Nie rozpoznaje :blink: ale logujesz sie na roota za pomocą polecenia su - (kreska jest ważna)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki podziałało....teraz mam tylko prae innych problemów;

 

[root@localhost ~]# lsmod | grep speedtch
speedtch               18769  0
usbatm                 23489  1 speedtch

[root@localhost ~]# cat /var/log/messages | grep 'speedtch-'
May  3 10:06:32 localhost kernel: speedtch 1-1:1.0: found stage 1 firmware speedtch-1.bin
May  3 10:06:32 localhost kernel: speedtch 1-1:1.0: found stage 2 firmware speedtch-2.bin
May  3 10:21:54 localhost kernel: speedtch 1-1:1.0: found stage 1 firmware speedtch-1.bin
May  3 10:21:54 localhost kernel: speedtch 1-1:1.0: found stage 2 firmware speedtch-2.bin
May  3 14:59:31 localhost kernel: speedtch 1-1:1.0: found stage 1 firmware speedtch-1.bin
May  3 14:59:31 localhost kernel: speedtch 1-1:1.0: found stage 2 firmware speedtch-2.bin

[root@localhost ~]# cat /proc/net/atm/speedtch:0
Speed Touch 330  (usb-0000:00:02.2-1)
MAC: 00:0e:50:d6:a6:fb
AAL5: tx 0 ( 0 err ), rx 0 ( 0 err, 0 drop )
Line up

 

Firmware mi sie nie ładuje. Rozwiazał ktoś już ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware mi sie nie laduje. Rozwiazal ktos juz ten problem?
jest ladowanie prawie firmware przy uruchamania systemu ale nie masz inny nie zainstalowane ..

to jest dobrze .. i dalej kolejny sposob instalacji ..

takie kody jest dobrze tak samo jak u mnie i dziala mi ..

lsmod

 

nierozpoznaje mi tego polecenia. Co zrobic?

System FC 6.( zeby nie bylo ze nic nie szukalam...cala noc siedzialam w forum....jesli mi umknelo to sorry)

 

Zaloguj root (ekran logowania) (_napewno_ → na pewno) ORT przyda sie .. a nie dziala na su ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystkie komendy działają, tylko firmware si·e nie ładuje.
Wydzieliłeś te dwa pliki (speedtch-1.bin i speedtch-2.bin). Z tego co pamiętam to sposób enter1 (1 post) jest trochę nieaktualny. Jeżeli jesteś pewny, że te pliki są ok to jeszcze raz sprawdź czy masz je w odpowiednim folderze z chmodem i chownem. Jeśli dalej nie będzie ładowało to rób zgodnie z następnymi punktami, u mnie też nie wykrywało sterownika na tym etapie konfiguracji. Jeszcze jedno pytanie: Telefon też masz od netii czy może tpsa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
OMG, są przecież instrukcje, sam ich nie sprawdzałem, bo nie mam potrzeby, ale widze, że są napisane całkiem dobrze - krok po kroku podane wszystkie komendy, które należy wykonywać, co zwracają... które pliki edytować, co wpisywać...

 

potrzeba czegoś więcej?

i tak zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że nie wie jak zrobić, albo, że nie działa ;)

 

no chyba, że jest tutaj ktoś kto ma chrapkę na oscara ;)

 

Mam pytanie czy nie ma jakiegos skryptu, instalatora tego wszystkiego? Skoro takie efekty 3d na okienkach widzialem a nie ma tak prostej i podstawowej instalki dla Netia Net 24 to coraz bardziej mnie to wszystko odpycha.

 

Albo czegos nie rozumiem albo trzeba instalowac recznie modem i wszystkie inne urzadzenia, mam nadzieje ze instalacja karty grafiki nie bedzie kolejna wedrowką przez milion linijekt pisanych bez sensu.

 

Powiedzcie naprawde nie ma instalatora ? W ktorym wpisałbym wymagane dane ? BO jesli nie ma to naprawde jestem w szoku ze tyle osób posiada Net 24 czy Neostrade a tu taka bieda. Prosze niech ktos napisze wkoncu tę jakze istotna rzecz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam

Sześć dni temu zainstalowałem Fedorę 9 x86_64 (mój pierwszy kontakt z linuksem) i wyłożyłem się na banalnym problemie zainstalowania modemu Speedtouch 330 rev. 4. Mam usługę NET24 na kablu Netii. Próbowałem podejść do problemu na sposób podany wyżej jak również z modyfikacją przewmira na FC5. Po ukończeniu instalacji system chyba widzi modem ale Internet nie działa.

 

W dzienniku systemowym wyglądało to tak:

 

May 23 22:22:12 localhost NetworkManager: <info> starting...

May 23 22:22:12 localhost NetworkManager: <info> Trying to start the supplicant...

May 23 22:22:12 localhost NetworkManager: <info> Trying to start the system settings daemon...

May 23 22:22:13 localhost nm-system-settings: Loaded plugin ifcfg-fedora: © 2007 - 2008 Red Hat, Inc. To report bugs please use the NetworkManager mailing list.

May 23 22:22:13 localhost nm-system-settings: ifcfg-fedora: parsing /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-ppp0 ...

May 23 22:22:13 localhost nm-system-settings: ifcfg-fedora: error: Unknown connection type 'xDSL'

May 23 22:22:13 localhost nm-system-settings: ifcfg-fedora: parsing /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-lo ...

May 23 22:22:13 localhost nm-system-settings: ifcfg-fedora: error: Ignoring loopback device config.

.

.

May 23 22:22:30 localhost kernel: ATM dev 0: ADSL line is up (1280 kb/s down | 320 kb/s up)

 

Urządzenie ppp0 było nieaktywne, kiedy próbowałem je aktywować pojawiały się takie zapisy:

 

May 23 22:47:46 localhost kernel: ioctl32(br2684ctl:3390): Unknown cmd fd(3) cmd(400261f3){t:'a';sz:2} arg(fff39ba0) on socket:[21129]

May 23 22:47:46 localhost RFC1483/2684 bridge: Interface "nas0" could not be created, reason: Invalid argument

May 23 22:47:46 localhost RFC1483/2684 bridge: Communicating over ATM 0.8.35, encapsulation: LLC

May 23 22:47:46 localhost kernel: ioctl32(br2684ctl:3390): Unknown cmd fd(5) cmd(400261f2){t:'a';sz:2} arg(fff39b00) on socket:[21131]

May 23 22:47:46 localhost RFC1483/2684 bridge: Could not configure interface:Invalid argument

May 23 22:47:46 localhost pppd[3394]: Plugin rp-pppoe.so loaded.

May 23 22:47:46 localhost pppd[3394]: RP-PPPoE plugin version 3.3 compiled against pppd 2.4.4

May 23 22:47:47 localhost pppd[3394]: unrecognized option 'nic-nas0'

May 23 22:47:47 localhost pppoe-connect: PPPoE connection lost; attempting re-connection.

 

Takie komunikaty pojawiały się co kilka sekund.

Kiedy próbowałem ręcznie skonfigurować ppp0 dostałemtaki komunikat:

 

Component: system-config-network

Version: 1.5.7

Summary: TBbf026293 ADSLInterfaceDialog.py:129:dehydrate:ValueError: invalid literal for int() with base 10: 'None'

 

Traceback (most recent call last):

File "/usr/share/system-config-network/netconfpkg/gui/DeviceConfigDialog.py", line 100, in on_notebook_switch_page

self.dehydrate()

File "/usr/share/system-config-network/netconfpkg/gui/ADSLInterfaceDialog.py", line 129, in dehydrate

dialup.HangupTimeout = int(self.xml.get_widget("idleTimeSB").\

ValueError: invalid literal for int() with base 10: 'None'

 

Local variables in innermost frame:

self: <netconfpkg.gui.ADSLInterfaceDialog.ADSLInterfaceDialog instance at 0x7f26c6667638>

dialup: Dialup.ProviderName=

Dialup.DefRoute=True

Dialup.Persist=False

Dialup.SyncPPP=False

Dialup.Password=tu_jest_moje_hasło_dostępu_do_NET24

Dialup.Mru=1500

Dialup.ServiceName=

Dialup.Login=tu_ jest_mó[email protected]

Dialup.DialMode=auto

Dialup.AcName=

 

Proszę o pomoc jak z tego wybrnąć i w końcu uruchomić sieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...