Skocz do zawartości

Przezroczystosc W Linuksie.


perl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie posądzaj mnie aż o taką ignorancję wink.gif , mam to w Xorg.conf tak jak trzeba, ale i tak wywala mnie z X-ów, spotkałem się w necie z wieloma rodzajmi wartość opcji

Option "AllowGLXWithComposite"

np: true, enable, 1. muszę je posprawdzać ale wg. mnie to jest wina czegoś innego. Wiesz może gdzie KDE zapisuje logi, zobaczyłbym dlaczego mnie wywala. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

elo ponownie...

 

Dla zainteresowanych, wlasne odkrylem dlaczego composite mi nie działało... otoz byla to wina [tak mi sie wydaje] kernel-module-nvidia i nvidia-glx, gdyz po updacie tych wlasnie paczek, composite zaczala chodzic poprawnie. Centrum sterowania sie odpala:) i nic nie wiesza...

 

ogolnie korzystam z tego pierwszy raz, bez xcompmg, i transetu (przezroczystosc wbudowana w kde) i ma to wielkie nieeeedociagniecia...

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w sprawie właśnie przezroczystości. Sorror mnie troche natchnął i postawiłem w nad ranem FluxBoxa. Efekty:

1. Gnome dzis rano wylądował w koszu,

2. zaspałem do roboty huh.gif

 

Menu przezroczyste, tapetki, torsmo i inne bajery, ale jednego nie moge przegryść. Jak zrobić okno konsoli przezroczyste??? Korzystałem z opisu Sorror'a z http://www.haxite.org/index.php3?site=arty...kul_view&id=516. Na początku korzystałem z xterm'a, ale postanowiłem zainstalić aterma i zrobić WSZYSTKO wg opisu. Yum'em zassałem aterm'a. I zatrzymałem sie NA wprowadzeniu danych do pliku ~/.Xresources ( .Xdefaults), którego nie nigdze nie ma... Więc go stworzyłem i wrzuciłem to co na ww stronce zapodał Sorror. Restart i... po staremu dry.gif . Nic sie nie zmieniło. ŁATAHEL ph34r.gif ???

 

 

Ok. udało mi sie jakimś cudem po ponownym uruchomieniu kompa mam przezroczysty a term. Ale nie wiem jak to to chodzi. Niby w pozycji aterm*scrollbar zamiast false dałem true ale nawet po restarcie pudełka skrola nie ma... Jak to działa??? question.gif Jak zwiększyć o jedno "oczko" czcionke (nie wiem które z ciągu: -xos4-terminus-medium-r-normal--14-120-72-72-c-60-is o8859-2 odpowiada za wielkość czcionki - tą 14-tkę już męczyłem - bez zmian).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Oj wybacz, paczka, którą zuploadowałem zawiera runtime transset, skompilowany program. Nie wiem czy uda Ci się go odpalić - spróbuj (./transset z konsoli w katalogu z ranssetem). Jeśli nie zuploaduję źródła do skompilowania smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...