Skocz do zawartości

Kde 3.5


!Ci

Rekomendowane odpowiedzi

mam kde 3.5 od pierwszych wersji testowych, i muszę przyznać że poza padami kickera w pierwszej wersji beta, nie zaobcerwowałem poważniejszych problemów jeszcze, za to jest kilka ciekawych opcji i udogodnien smile.gif jedyne problemy ktore mnie drecza to niemozliwosc odszyfrowania poczty w kmailu i raz na jakis czas pad kickera (bardzo rzadko) ogolnie mozna polecic 3.5 bez zajakniecia zadnego smile.gif (oczywiscie z repo kde-unstable)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja zainstalowalem w nocy... gdy odpalam konquerora to (_odrazu_ → od razu) ORT mi sie wylacza i wyskakuje blad...

To nie jest spowodowane błędem w KDE 3.5, jak już pisałem u mnie system chodzi bezbłędnie, konqueror też. Spróbuj może zauktualizować sobie resztę pakietów (z włączonym repo KDE-Redhat Unstable ). Na początek pobierz sobie pojedyńczo reszte pakietów należących do kde i zabacz jak po ponownym załadowaniu system się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z właczonym kde unstable aktualizowalem juz system...

 

paczki mam wszystkie raczej... wiec to chyba nie to ;/

 

 

 

o co ci chodzilo z pobierz pojedyncze? ja miałem kilka zaleznosci, wiec odinstalowalem kde stare, a pozniiej zainstalowalem nowe z paczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z właczonym kde unstable aktualizowalem juz system...

 

paczki mam wszystkie raczej... wiec to chyba nie to ;/

 

 

 

o co ci chodzilo z pobierz pojedyncze? ja miałem kilka zaleznosci, wiec odinstalowalem kde stare, a pozniiej zainstalowalem nowe z paczek...

Zainstalować kde-base, przeładować system, sprawdzić jak się zachowuje, potem kde-multimedia i znów przeładować, kde-network, kde-bindings itp. Poprostu ładować kolejno moduły i sprawdzać. W razie czego łatwo naprawić błędy i odinstalować. Oczywiście zainstalować nie ręcznie z rpmów tylko yumem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odpalilem sobie KDE 3.5 na pierwszy rzuta oka "cycus malinka" biggrin.gif Chociaz mialem pewne problemy z instalacja nie wiem nikt nic nie pisal. Musialem dodac tez repo kde-stable bo brakowala zaleznosci pewnych. No ale najwazniejsze ze jest. Teraz tylko testowac wink.gif

Zobaczymy czy bedzie bardziej dopracowany jak poprzedni. Czasem przy wylaczaniu poprzendiej wersji KDE wykrzaczalo mi sie troszke, tzn. niektore aplikache nie byly zamykane w prawidlowy sposob. Licze na to ze w tej wersji juz tego nie bedzie....

Zreszta czas pokaze.... tongue.gif

 

BTW. Piszcie o ewentualnych problemach z nowym menadzerem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wykrzaczyl konqueror, nie moglem tego naprawic, nawet po powrocie do poprzedniej wersji...

ale nikt nie mowil ze repo kde stable trzeba zostawic ;]

 

 

w sumie teraz niechce mi sie tego juz robic, przesinstalowalem system, i kde 3.4.2 chodzi niezle...

 

 

mam tylko pytanko! czy na kde 3.5 mozna liczyc ze dodadza do yuma w repo stable????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od trzech dni używam stabilnej wersji KDE 3.5 na Arch Linux i mogę podzielić się uwagami:

 

- jest jakiś błąd arts (nowa wersja), który powoduje sporo problemów z systemem dźwięku, zapewne niebawem pojawi się poprawka;

 

- nowa wersja uruchamia się nieco dłużej niż 3.4.3 co zdecydowanie zasługuje na krytykę, KDE miało iść w stronę szybszej pracy, a jest zupełnie odwrotnie;

 

- nie widzę niczego godnego uwagi w nowym KDE, zaktualizowano szatę graficzną środowiska (superkaramba itp.) co jednak nie może być priorytetem dla rozwoju środowiska pracy !!

 

- dodano kilka poprawek kosmetycznych, jak również aktualizacji uległo oprogramowanie wchodzące w skład środowiska.

 

Ogólnie moim skromnym zdaniem nowe KDE nie wnosi prawie nic wartościowego w stosunku do poprzedniej wersji, miało być przede wszystkim szybsze, mniej pamięciożerne, a jest jedynie bardziej kolorowe. Takie podejście do sprawy to z pewnością droga do nikąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt nowe KDE bardzo zyskalo na wygladzie. Choc z szybkoscia pracy nie odczulem spowolnienia w menadzerze. Ja osobiscie zostane przy tej wersji... Mam dopiero 2 dzien KDE 3.5 dlatego nie udalo mi sie wylapac jakis wiekszych niedorobek. Z czasem pewnie jakies dojda, ale to tym lepiej, pomysli sie wtedy o zawiadomieniu developerow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jest jakiś błąd arts (nowa wersja), który powoduje sporo problemów z systemem dźwięku, zapewne niebawem pojawi się poprawka;

Pod FC4 nie występuje żaden błąd z ARTS ani nie występował. Pracuję na KDE 3.5 od wersji RC1 i nie zauważyłem z tym żadnych problemów. Zobacz czy nie masz czasem wyłączonego sprawdzania konfiguracji.

- nowa wersja uruchamia się nieco dłużej niż 3.4.3 co zdecydowanie zasługuje na krytykę, KDE miało iść w stronę szybszej pracy, a jest zupełnie odwrotnie

Tu się nie zgodzę. U mnie na Athlon 1800XP+ i 512 MB Ram KDE wskakuje migiem. Dodatkowo lekki tuning z wykorzystaniem readahead , prelinkiem, wyłaczeniem niepotrzebnych mi usług i ładuje się naprawdę extra szybko. Nie narzekam.

- nie widzę niczego godnego uwagi w nowym KDE, zaktualizowano szatę graficzną środowiska (superkaramba itp.) co jednak nie może być priorytetem dla rozwoju środowiska pracy !!

Słabo się przyglądałeś. Ja generalnie korzystam z softu tylko napisanego w QT (czyli do neta Konqueror , do maila KMail, odtwarzacze tylko te z KDE itd.). No i jeżeli chodzi o oprogramowanie KDEPIM (Kmail, KOrganizer itd.) to zmieniło się wiele. Poprawiono klienta pocztowego (już nie wiąże się jak mam kilka tożsamości), zwiększono jego prędkość i jest bardziej elastyczny w pracy. Jeżeli chodzi o Konquerora to dołożono AdBlock(filtry zgodne z firefoksowym AdBlockiem) , poprawiono kompatybilność KHTML ze stronkami, poprawiono jego szybkość i stabilność. Już nie wspominam o takim programie jak KGET, który jest jeszcze szybszy w pobieraniu plików. Poza tym ta nowa wersja QT działa jakby lepiej i wydajniej. Tak więc reasumując zmiany są i to na lepsze. Poza bajerami typu eye-candy dokładane są nowe funkcje i poprawiana stabilność i szybkość. Tak więc wystarczy czekać na jeszcze bardziej poprawioną i stabilną wersję 3.5.x , a następnie na KDE 4( oj tam się będzie działo) biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie napisałem, że to błąd nowego Arts, a nie KDE... Na marginesie Arts miał zostać wyrzucony z KDE, a jakoś nadal w nim jest.

 

Różnice w wydajności są w większości niezauważalne, czas ładowania jest co prawda niewiele dłuższy od 3.4.3, ale nowe KDE żre więcej ramu i zauważalnie wolniej uruchamiają się także niektóre aplikacje spoza KDE jak np. Opera. O oprogramowaniu natywnym KDE (klient poczty, przeglądarka Konqueror) się nie wypowiem, bo go nie używam ale pewnie działa szybciej skoro je zaktualizowano (o tym wspomniałem). Nowe KDE miało być dużo szybsze, a jest nijakie, no chyba że ktoś używa tylko natywnego softu dostarczanego w pakietach KDE, ale to nie może być podstawą oceny szybkości środowiska. Reasumując szybkość nadal nie jest mocną stroną KDE i nie może być skoro stawia się na design zamiast "odchudzenie" tego już bardzo przerośniętego środowiska. Mam nadzieję, że 4.0 faktycznie będzie nową jakością i pójdzie w stronę szybkości i elastyczności (po raz kolejny kłania się "odchudzenie"), a nie konkurowania z pulpitem Win Visty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszystko pięknie tylko jest jedna rzecz ktora mnie denerwuje w 3.5.

Mianowicie układ na pasku zadan był zawsze chronologiczny a teraz jest wg. aplikacji...

 

http://img216.imageshack.us/my.php?image=z...tekranu85uo.png

(Okno "Kadu:..." otwarłem jako ostatnie...)

 

Da się to jakoś przestawić do poprzedniego stanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na gentoo już od paru dni KDE 3.5 więc mogę parę rzeczy powiedzieć:

 

1. Przy starych konfigach z kde 3.4.3 wygląda tak samo jak kde 3.4.3 tzn. bez rewelacji

2. troszeczkę dłużej się ładuje

3. występuje problem z uruchomieniem kworda z pakietu koffice 1.4.2 - przynajmniej u mnie problem na razie jeszcze nie rozwiązany

4. ogólnie jeśli ktoś nie goni za nowościami to gra nie warta świeczki

5. ponoć nowy konqueror ma być przebojem, ale na razie nie zauważyłem

6. kompilacja jest koszmarnie długa (zresztą jak wszystkich kde)

 

jak na razie jakichś większych błędów nie stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELP

Nie instaluje mi sie KDE 3.5 choć mam dodane repo (już poprawnie) a nadal NIC stoji na tym starym KDE pokaże wam co pokazuja polecenia yum check-update yum update i yum provides Kde

[root@ip-184-122 ~]# yum check-update
Setting up repositories
livna                     100% |=========================|  951 B    00:00
kde-redhat-unstable       100% |=========================|  951 B    00:00
updates-released          100% |=========================|  951 B    00:00
base                      100% |=========================|    0 B    00:09
base                      100% |=========================| 1.1 kB    00:00
extras                    100% |=========================| 1.1 kB    00:00
Reading repository metadata in from local files
primary.xml.gz            100% |=========================| 356 kB    00:23
updates-re: ################################################## 1014/1014
Added 2 new packages, deleted 55 old in 3.44 seconds
[root@ip-184-122 ~]# yum update
Setting up Update Process
Setting up repositories
livna                     100% |=========================|  951 B    00:00
kde-redhat-unstable       100% |=========================|  951 B    00:00
updates-released          100% |=========================|  951 B    00:00
base                      100% |=========================| 1.1 kB    00:00
extras                    100% |=========================| 1.1 kB    00:00
Reading repository metadata in from local files
primary.xml.gz            100% |=========================| 365 kB    00:04
updates-re: ################################################## 1067/1067
Added 55 new packages, deleted 2 old in 4.17 seconds
No Packages marked for Update/Obsoletion
[root@ip-184-122 ~]# yum update KDE
Setting up Update Process
Setting up repositories
livna                     100% |=========================|  951 B    00:00
kde-redhat-unstable       100% |=========================|  951 B    00:00
updates-released          100% |=========================|  951 B    00:00
base                      100% |=========================| 1.1 kB    00:00
extras                    100% |=========================| 1.1 kB    00:00
Reading repository metadata in from local files
Could not find update match for KDE
No Packages marked for Update/Obsoletion
[root@ip-184-122 ~]# yum install KDE
Setting up Install Process
Setting up repositories
livna                     100% |=========================|  951 B    00:00
kde-redhat-unstable       100% |=========================|  951 B    00:00
updates-released          100% |=========================|  951 B    00:00
base                      100% |=========================| 1.1 kB    00:00
extras                    100% |=========================| 1.1 kB    00:00
Reading repository metadata in from local files
primary.xml.gz            100% |=========================| 346 kB    00:14
updates-re: ################################################## 1006/1006
Added 51 new packages, deleted 112 old in 5.78 seconds
Parsing package install arguments
No Match for argument: KDE
Nothing to do

Jak skończy komende provides to dam EDIT

Nie pokaże wam całego bo tego od ZAJ... i ciut ciut ale z tego wynika że mam KDE 3.4.0.2

/usr/share/locale/pa/LC_MESSAGES/kdelibs_colors.mo
/usr/share/locale/pa/LC_MESSAGES/libkdepim.mo
kde-i18n-Punjabi = 1:3.4.2-0.fc4.1

to kawałeczek

Edytowane przez Kamills
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...