Skocz do zawartości

Wine


Technoboy

Rekomendowane odpowiedzi

chcialem uruchomic dowolny program pod wine i o to co mi sie pokazalo:

wine: creating configuration directory '/root/.wine'...

err:module:load_builtin_dll failed to load .so lib for builtin L"gdi32.dll": libstdc++.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory

err:module:import_dll Loading library gdi32.dll (which is needed by L"c:\\windows\\system\\user32.dll") failed (error c000007a).

err:module:import_dll Library user32.dll (which is needed by L"C:\\windows\\rundll32.exe") not found

err:module:LdrInitializeThunk Main exe initialization for L"C:\\windows\\rundll32.exe" failed, status c0000135

wine: wineprefixcreate failed while creating '/root/.wine'.

[root@localhost root]# wineserver: could not save registry branch to /root/.wine-fBF3cK/system.reg : No such file or directory

wineserver: could not save registry branch to /root/.wine-fBF3cK/user.reg : No such file or directory

 

co z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

taka mam wersje wine-20050419-1fc3winehq

 

a to mi sie pokazalo jak spod zwyklego uzytkownika uruchamiam:

 

wine: creating configuration directory '/home/redlo/.wine'...

err:module:load_builtin_dll failed to load .so lib for builtin L"gdi32.dll": libstdc++.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory

err:module:import_dll Loading library gdi32.dll (which is needed by L"c:\\windows\\system\\user32.dll") failed (error c000007a).

err:module:import_dll Library user32.dll (which is needed by L"C:\\windows\\rundll32.exe") not found

err:module:LdrInitializeThunk Main exe initialization for L"C:\\windows\\rundll32.exe" failed, status c0000135

wine: wineprefixcreate failed while creating '/home/redlo/.wine'.

[redlo@localhost root]$ wineserver: could not save registry branch to /home/redlo/.wine-UFpNZY/system.reg : No such file or directory

wineserver: could not save registry branch to /home/redlo/.wine-UFpNZY/user.reg : No such file or directory

 

a instalowalem to nie przez yum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no... nie wiem.. u mnie przy próbie uruchomienia wine na roocie (czyli po wylogowaniu się i zalagowaniu jako root) działa ale.... z oporami (krzaczki zamiast liter, wysypki, komunikaty o błędach z kosmosu), a przy uruchamianiu na su wywala monit o tym że nie powinnienem uruchamiać wine na koncie roota. I tyle:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przypominam o takich poleceniach jak winecfg i winefile.

Dziwna sprawa, bo u mnie polecenie winefile nie dziala. Mam wine winetools-0.9-3jo (instalowany recznie) i wine-0.9.6-1.fc4 (instalowany przez yum). Czy moze chodzic o niezgodnosc wersji wine i winetools?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wine nie uruchomi się z roota:]  Musisz go uruchamiać jako zwykły user.

Twierdzenie absolutnie fałszywe smile.gif

Aczkolwiek z drugiej strony praca pod rootem a nie jako zwykły user urąga podstawowym zasadom pracy na linuksie. Ale to w końcu kwestia wyboru - wolny kraj, wolny system wink.gif

 

[Edit] No i jeszcze jak najbardziej słuszna uwaga webona: zainstaluj to yumem. Dlaczego ściągasz jakieś pakiety skoro w repozytoriach extras jest gotowy działąjący jak najbardziej poprawnie pakiet wine.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...