Skocz do zawartości

Pytanie Teoretyczne I Proste


dawidson

Rekomendowane odpowiedzi

No, jeśli chodzi o samą rzeczywistą przepustowość łącza, to ja zawsze odliczam jakieś 5-10% na ramki, pakiety broadcastowe itp

Czyli przepustowość wyrażoną w kb/s dzielę przez 8 i mnożę przez 0,9 i wychodzi mi ile mogę ściągnać bajtów w sekundę przy full transferze.

Czyli w przypadku łącza 1kb/s (czyli to co podał dawidson), to będzie:

1024/8*0.9 = 115.20000000000000000000

Czyli praktycznie jakieś 115-120 bajtów/s, czyli mniej więcej 0,1 kB/s

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za posty ale jeszcze 

tak dla upewnienia mam transferek 120Kb/s czyli kilobitów czy kilobajtów.

?

O to musisz zapytać administratora sieci smile.gif

Małe "b" sugerowałoby bity, ale to by było naprawdę mało (policz ile czasu ściągałbyś ponad 2GB obraz FC4 smile.gif), więc stawiam raczej na kilobajty (120 kB/s) czyli coś kolo 1 Mb/s (megabita) co jest prędkością już przyzwoitą.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno masz takie łącze? 1024 bit? bo jeśli masz transfer 120 kb/s to raczej masz łącze 1mb czyli 1024kbit.
Ludzie, zlitujcie sie!! jezeli jest napisane za "b" to oznacza bit, jezeli "B" to oznacza bajt.. przedrostki tez sa znormalizowane: nie mozna bezkarnie zamiennie uzywac sobie kb, kB, KB, Kb, MB, mb, mB... bo wlasnie totalne bzdury wychodza... juz wystarczy ze producenci HD zaokraglaja tak, jak im marketingowcy karzą sad.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc stawiam raczej na kilobajty (120 kB/s) czyli coś kolo 1 Mb/s (megabita) co jest prędkością już przyzwoitą.

 

Pytam dlatego ze wlasnie chce sprawdzic dostawce ktory okreslil 1024 kbit a po rozmowach i jego obronie juz sie zgubilem wiec dla upwenienia Was spytalem dzieki za posty Pomogly mi stanac na "nogach".

 

 

Dawid

rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale fajny wątek sie wywiązał. laugh.gif

 

Jeszcze gwoli uzupelnienia tematu: trzeba pamietac, ze są instytucje które prawia herezje i czasem mozna usłyszeć, że 1 KB = 1000B, co nie jest prawdą, a raczej nie powinno nią być. Stąd sie biorą czasem niewielkie rozbierzności w informacjach o pojemnosciach dysków twardych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...