Skocz do zawartości

(nieudana) Instalacja Fc5 Test2


da_niel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy.

Zamierzam zainstalowac sobie (_linux'a_ → Linuksa) ORT, chcialem zaczac od FC4 ale mi nie dzialala. Postanowilem zaczekac na FC5, nie moglem sie juz doczekac wersji ostatecznej i postanowilem sprobowac z FC5 test2. Zabieram sie za instalacje (sumy zweryfikowane proawidlowo) nagrane i jazda, sie bootuje i pyta czy <enter> czy linux text itd. i probowalem juz wszystkiego i text i noprobe i inne i za kazdym razem jest podobnie bo konczy sie w momencie kiedy musze cos wybrac... tak jakby nie dzialala mi ani klawiatura ani myszka, a dodatkowo w trybie text ten obraz jest jakis taki niespojony...

Moja konfiguracja to

Athlon64 3000+

Gigabyte K8NF-9

512DDR

SAMSUNG sata 160GB

Klawiatura i mysz Logitech S510

moze byc, ze to wina klawiatury?? tzn probowalem tez z inna i bylo to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to nie ma znaczenia, czy na tym procku instaluje się wersję 32 czy 64 bitową, powinien łyknąć obie (ale kożytniej jest użyc 64-bit), co prawda nie mam takiego procka więc moge się mylić. Ale nie o tym chiciałem tu pisać: Kiedyś na na komputerze z AMD K6-2 (VIA) nie mogłem zinstalować Fedory 2, proces stawał na samym początku przy inicjalizcji sprzętu, pomogło wyłączenia APM, jako parametr jądra przy instalacji podawałem APM=off. Zresztą problem nie dotyczył tylko instalacji musiałem potem na stałe w grub-ie dać ten parametr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ściągnąłeś obrazy pod 64 bitowy procek czy te z i386 w nazwie? wink.gif

nie jestem idiotą. jestem niedoswiadczony tongue.gif

dodam jeszcze, ze podczas instalacji jest

uruchamiam anaconde
k. graf => ATI X600
monitor nieznany (mam belinea na DVI-D)
mouse=> no-mouse

i jakiej bym myszy nie podlaczyl to mam to samo...(bezprzewodowa optyczna, optyczna PS/2, normalna z kulka PS/2)

monitora nie przelaczalem na D-SUB bo mi sie nie chce i nie wierze, ze to przez to... chociaz przez to nie moglem zainstalowac FC4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(bezprzewodowa optyczna, optyczna PS/2, normalna z kulka PS/2)
W FC5 ma nie być już supportu dla myszy typu serial. Chociaż z tego co czytałem, to zdarzają się przypadki, że po instalacji działa prawidłowo. Z tym, że nie wiem dlaczego nie działa klawiatura dry.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mnie to zastanawia dlaczego wszystko dziala do momentu kiedy on juz chce rozpoczac instalacje... tzn dziala w biosie i dziala na tym etapie gdzie trzeba podac opcje instalacji, pozniej jest running anconda, pozniej ekran sie robi niebieski, on sobie costam testuje (m.in. sata_drv...)i jak juz dochodzi do "czy chcesz rozpoczac instalacje" to sie rozkracza...

PS czy mysz typu serial to jest mysz na PS/2, COM, czy Universal Serial Bus ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypakiem nie masz wlaczonej w BIOS'ie opcji "ochrony antywirusowej" lub Twoj system nie jest podkrecony?

Nie sa wspierane myszki pracujace na porcie COM, inne myszy "szeregowe" (serial) sa oczywiscie wspierane nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie zgadl, ze podkrecenie o 0,1 GHz moze spowodowac taka zwieszke...

ale w kazdym razie dziala smile.gif

wielkie dzieki, teraz zawale sesje bo nie znajde czasu na nauke a zamiast tego bede odkrywal co mi niesie FC5test2 wink.gif

Mam nadzieje, ze topomoze innym poczatkujacym z podkrecony CPU smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym nie zgadl, ale po kilku (kilkunastu) zwiechach podczas instalacji... dry.gif

Z kazda kolejna wersja FC jest coraz bardziej czula na wszelkiego rodzaju podkrecenia a zwlaszcza problemy z pamiecia - a juz wybitnie w czasie instalacji(!), pozniej mozna probowac podkrecic system spowrotem, az do kernel panic oczywiscie lamo.gif

Ja mam od 5 lat system przekrecony o 10% (wiem, wiem - staroc...) co daje jakies 0,12GHz ale nigdy mi to nie przeszkodzilo, mam solidna platforme na PIII cool.gif

Ciesze sie ze pomoglem

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...