Skocz do zawartości

Windows Xp Na Fedorce


Matju

Rekomendowane odpowiedzi

Windows XP ze słynnej stajni $M mi sie kompletnie sp***, mam XP i fedorkę, chcę teraz przeinstalować windows. Czy ktoś wie jak to zrobić żeby grub mi się podem odpalił ?. Z góry dzięki i pzdr. PS. Wiem że było bo sam czytałem ale przeszukałem forum i po godzinie stwierdziłem że albo mi sie wydaje albo już nie ma postu także prosze o pomoc. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

3. Odpal instalator Fedory  jest tam opcja naprawa istniejącego systemu  - i wydaje mi się...

No to niestety musze powiedziec, ze zle Ci sie wydaje...

 

Gdyby to bylo "takie proste", to nie byloby *** postow "Jak zbootowac...?", "Fedora mi nie startuje", "Jak sie dostac do Fedory?", "Nadpisany MBR", "GRUB nie dziala", Fedora i windows"...

 

Instalator nie naprawi Ci GRUBa ani MBR (nawet go nie tknie) jesli za jego pomoca nie zainstalujesz nowego kernela - wtedy - przy okazji uaktualniania grub.conf - jest szansa na naprawe. Poszukaj na forum - bylo ...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tak robiłem - ale była to Fedora 2 - nie wiem moze pod 4 nie mozna.

Ale mam wrażenie, że "wyważacie otwarte drzwi"

Niestety jestem w miejscu,gdzie nie mam szansy tego sprawdzić.

Odpalałem normalnie instalator wybrałem język, potem instalator mi wyszukiwał istniejący system (Fedora była zainstalowana Windows nadpisał mbr), Po znalezieniu Fedorki była tam opcja napraw istniejący system, pytanko o systemy (menu w grubie) i luuu grub się instalawał może faktycznie z jądrem -ale to chyba nie jest problem

Zresztą spróbuję to w domu sprawdzić

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w/w metody nie pomogły i teraz mam win XP i nie moge się dostać do fedorki sad.gif. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł ew. jest w stanie jeszcze coś dodać to będę bardzo wdzięczny. Pozdrówka.

A tradycyjny "grub-install" po wystartowaniu linuksa z płyty instalacyjnej (w tzw. trybie linux rescue) to nie działa?

Poszukaj na forum... (pamiętaj zmienić w wyszukiwarce zakres czasu na "kiedykolwiek")

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...