Skocz do zawartości

Fc5 - Instalacja/konfiguracja Neostrady


magic

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam pytanie bo widze ze wlaczyli 2.6.16 w fc4:

czy ten opis sie nadaje? poza tym czy symlinkowac resolv.conf skoro mam ten plik w /etc (uzywam dalej eagle-usb)

i czy

modprobe pppoatm

nie mozna zamienic na

pppoatm

w pliku modprobe.conf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe probowalem w ten sposob na debianie uruchomic neta ale nie udalo sie tongue.gif wypisuje tylko

Plugin pppoatm.so loaded.

chyba debianek tego nie lykinie sad.gif Moze ktos probowal robic to pod debianem? Jak proboje kompilowac to mi pisze ze brakuje jakiegos zrodla kernela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam nareszcie sieć pod FC5, jak używacie speedtoucha, to trzeba znaleźć znajomego z sigamem 800, i iść do niego z czteropakiem. Reszta jak wyżej. cool.gif

na allegro za 5-15zeta chodza, poza tym juz na etapie podpisywania trza bylo wybrac sagema biggrin.gif

mnie w telepunkcie sie spytali czym thomson czy sagem biggrin.gif

ja oburzonym tonem oczywiscie ze sagem biggrin.gif jakby nie mieli to bym jechal do innego punktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO jeszcze ja mam pytanko tongue.giftongue.gif

 

Jeśli podczas połączenia z internetem ktoś mi kabel od neta rozłączy to po podłączeniu go z powrotem nie mam internetu nawet jak wpiszę te dwie magiczne linijki o których tyle mowa powyżej. O ile na FC4 wpisałem sobie wtedy stopadsl i startadsl i wszystko było wtedy w porządku to na FC5 nie mam takich możliwości. Jak rozwiązać ten problem oprócz ponownego uruchamiania kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem. Zadziałała instalacja, połączenie nawiązane, ale tablice routingu coś nie tak smile.gif. Zmienić umiem (dodałem routa add default ppp0 i poszło) z tym że po restarcie jest spowrotem źle sad.gif. Jak zapisać takei ustawienie tablicy routingu która działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że post jest może naiwny, ale dla początkujących (jak ja) może to być wskazówka. W plikach konfiguracyjnych nie wpisujemy znaków cudzysłowu, ale od razu username czy hasło. Wielkie dzięki dla magica.

 

W plikach konfiguracyjnych wpisujemy znaki cudzysłowów wink.gif

ma być dokładnie tak jak masz w opisie, np u mnie wygląda to tak:

 

 

# Secrets for authentication using CHAP
# client        server  secret                  IP addresses
"[email protected]" * "xxxxxxxx" *

 

oczywiście bez iksów tylko z prawdziwymi danymi wink.gif

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...