Skocz do zawartości

Fc5 - Instalacja/konfiguracja Neostrady


magic

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde zrobilem wszystko tak jak w opisie.... przynajmniej tak mi sie wydaje.... po ostatnim poleceniu wyskakuje mi:

Plugin pppoatm.so loaded.
PPPoATM plugin_init
PPPoATM setdevname_pppoatm - SUCCESS:0.35

No i niby sie zastanawia i zastanawia i zastanawia i zastanawia czy sie polczyc z netem no ale nie laczy, sprawdzalem dns'y chyba z 20 razy haslo i login mojej neostrady tez wiec naprawde watpie zeby to bylo problemem... mam fc5 64bit kernel 2.6.16-1.2101, prosilbym o kontakt na gg: 2092742 w celu szybszego zalatwienia sprawy.... moze ze sterownikami cos zle robie? wgralem tylko katalog ueagle-atm do /lib/firmware/ no i diody zaczely mi sie swiecic ale moze jeszcze cos trzeba z nimi zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Sprawdzcie sobie czy na pewno macie nowy model tego modemu - ja mialem stary nie dzialalo.

Spalil sie w trakcie burzy, podlaczylem nowszy model, zainstalowalem w/g opisu i dziala. Instalujcie tez przy odlaczonym modemie (od USB) jak instalowalem z podlaczonym to tez nie dzialalo :)

 

A wie ktos jak zrobic zeby nie dzialalo tylko pod rootem, ale na normalnym userze tez ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zgadzam się z lone_wolfem.

 

Mialem na kompie już sporo dystrybucji i w każdej siedziałem godzinami na czytanie porad jak skonfigurować speedtoucha. Co prawda prawie zawsze się udawało, ale szkoda nerwów.

 

Teraz mam router 140 zł, karta sieciowa 20 zł i neo śmiga na wszystkim zaraz po włączeniu kompa :D

A do tego nie trzeba się bawić z dzieleniem łącza na inne komputery. Router posiada także prosty sprzętowy firewall :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

nie wiem o jakim poradniku mówisz, ale na forum jest dobry tekst... instalowalem zawsze w ten sposób, poźniej wklej do /etc/rc.local odpowiednie wpisy i net powinien śmigać (_odrazu_ → od razu) ORT po postawieniu systemu:

 

modprobe pppoatm
pppd call ueagle-atm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środowisko > Administracja > Poziom bezpieczeństwa i zapora sieciowa

 

Zobacz, czy ustawieniach firewalla (Zaufane usługi) są zaznaczone HTTP, HTTPS, SMTP i FTP. U mnie to kiedyś sprawiło taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...