Skocz do zawartości

Fc5 - Instalacja/konfiguracja Neostrady


magic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wydaje mi sie, ze zrobilem wszystko zgodnie z opisem, ale po wpisaniu: Pppd call ueagle-atm

pojawia sie komunikat:

pppd: Can't open options file /etc/ppp/peers/ueagle-atm: No such file or directory.

 

Sprawdzalem plik istnieje

pozostale tez

nie wiem gdzie szukac bledu, na co zwrócic uwage. Prosze o pomoc

 

moje gg: 2560720 lub mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam,

 

Zainstalowalem modem SAGEM 800 wg przepisu (super ze ktos to tak klarownie w jednym miejscu wyjasnil;)

Z ta roznica, ze dane DNS umiescilem tylko w pliku resolv.conf.

 

Problem pojawial sie taki, ze po starcie systemu nie podnosil mi sie automatycznie ppp0.

Dodatkowo, wyrzucane sa takie bledy:

 

Nov 18 22:38:58 bobrowscy kernel: audit(1163885938.758:4): avc: denied { execute } for pid

=2956 comm="sh" name="modprobe" dev=hda7 ino=950099 scontext=system_u:system_r:pppd_t:s0 tcon

text=system_u:object_r:insmod_exec_t:s0 tclass=file

Nov 18 22:38:58 bobrowscy kernel: audit(1163885938.759:5): avc: denied { getattr } for pid

=2956 comm="sh" name="modprobe" dev=hda7 ino=950099 scontext=system_u:system_r:pppd_t:s0 tcon

text=system_u:object_r:insmod_exec_t:s0 tclass=file

Nov 18 22:38:58 bobrowscy kernel: audit(1163885938.759:6): avc: denied { getattr } for pid

=2956 comm="sh" name="modprobe" dev=hda7 ino=950099 scontext=system_u:system_r:pppd_t:s0 tcon

text=system_u:object_r:insmod_exec_t:s0 tclass=file

 

Stworzylem wiec plik ifcfg-ppp0 z trescia

ONBOOT=yes

(nie bylo wczesniej takiego pliku tylko jakis bzdurny eth2 wskazujacy trescia na USB modem ktory wykasowalem.)

Teraz wszystko dziala slicznie, tylko martwia mnie komunikaty jak wyzej, ktore widze przy kazdym starcie systemu

 

Czy ktos moglby pomoc?

 

Dzieki z gory;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja mam podobny problem jak niektórzy poprzednicy tylko trochę inny :D. Zainstalowałem wszystko zgodnie z instrukcją (FC5 mam) i też przy włączaniu pppd call ueagle-atm nie wyskakują żadne błędy ale netu nie ma :/. Sprawdzałem resolv.conf i jest dobry, firmware chyba też dobrze wgrałem (paczkę z firmaware'em rozpakowałem do kalatogu /lib/firmware/ jak było nakazane :D). I jeszcze taka ciekawostka: jak wydaję komendę route to mysli długo długo, po czym wyświetla wynik, który zawiera najpierw jeden jakiś dziwny host (o dziwo odpowiada na ping tak jakby był to jakiś server w necie - ping ok 50-60ms) potem na liście są dns'y a na końcu default.

Aha, i jeszcze jedno. Zaraz po włączeniu pppd call ueagle-atm, ifconfig NIE pokazuje niczego związanego z ppp0. Trzeba chwilę poczekać. Po jakimś czasie zaskakuje i już ifconfig pokazuje ppp0 i chyba nawet jest tqam przypisany ip do neta (nie rozumiem za dużo z tego ciągu znaków po ppp0 :D ale jest tam jakieś ip zaczynające się na 83. bodajże - czyli chyba to od neostrady)

 

a nslookup się nie doczekuje a strony też nie działają...

co najdziwiniejsze: ping do tego dziwnego hosta co go route pokazuje działa! :D

 

mam nadzieję, że coś zrozumieliście z tego posta :D

 

pomoże ktoś?? :D proooszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugi post pod rząd, ale może teraz ktoś zauważy ten temat :D A nie chcę nowego zakładać.

Mój problem: patrz gora! :D. I jeszcze jedno: u mnie na FC5 zgodnie z tym to wszystko powinno działać i nie wywala żadnego błędu. A nie działa. Nslookup nic, Konqueror nic. A na dodatek DA się spingować mój komputer za pomocą ip internetowego :/. Ja tego nie kumam :/ Wie ktoś co z tym mogę dalej robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem jak niektórzy poprzednicy tylko trochę inny :D. Zainstalowałem wszystko zgodnie z instrukcją (FC5 mam) i też przy włączaniu pppd call ueagle-atm nie wyskakują żadne błędy ale netu nie ma :/. Sprawdzałem resolv.conf i jest dobry, firmware chyba też dobrze wgrałem (paczkę z firmaware'em rozpakowałem do kalatogu /lib/firmware/ jak było nakazane :D). I jeszcze taka ciekawostka: jak wydaję komendę route to mysli długo długo, po czym wyświetla wynik, który zawiera najpierw jeden jakiś dziwny host (o dziwo odpowiada na ping tak jakby był to jakiś server w necie - ping ok 50-60ms) potem na liście są dns'y a na końcu default.

Aha, i jeszcze jedno. Zaraz po włączeniu pppd call ueagle-atm, ifconfig NIE pokazuje niczego związanego z ppp0. Trzeba chwilę poczekać. Po jakimś czasie zaskakuje i już ifconfig pokazuje ppp0 i chyba nawet jest tqam przypisany ip do neta (nie rozumiem za dużo z tego ciągu znaków po ppp0 :D ale jest tam jakieś ip zaczynające się na 83. bodajże - czyli chyba to od neostrady)

 

a nslookup się nie doczekuje a strony też nie działają...

co najdziwiniejsze: ping do tego dziwnego hosta co go route pokazuje działa! :D

 

mam nadzieję, że coś zrozumieliście z tego posta :D

 

pomoże ktoś?? :D proooszę

 

 

Nameservery sie kllaniaja .. zrob

ping 212.77.100.101

 

jak odpowie to to .

 

stawiam ze zapomniales o dowiazaniu :)

 

sproboj wpisac ns na slile w /etc/resolv.conf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam mam FC6 i także nie mogę połączyć się z netem... zrobiłem wszystko jak było napisane... niby sie łączy nawet przy starcie systemu... ale netu nie ma... tylko to mi sie wyświetla po podaniu ostatniej komendy... POMOCY!!

[root@localhost ppp]# pppd call ueagle-atm

Plugin pppoatm.so loaded.

PPPoATM plugin_init

PPPoATM setdevname_pppoatm - SUCCESS:0.35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja modemu sagem f@st 800 w FC5 i FC4 od jądra 2.6.16 
Ściagnij ueagle-data-1.1.tar.gz najlepiej ze strony http://eagle-usb.org/ueagle-atm/non-free/(approve sites) 
Zapisz plik na dysku i w konsoli wykonaj następujące polecenia: 
su -
cd /lib/firmware
tar xvzf /home/m/download/ueagle-data-1.1.tar.gz
mv ueagle-data-1.1 ueagle-atm 
Wyedytuj plik /etc/ppp/chap-secrets - powinien wyglądać mniej więcej tak: 
# Secrets for authentication using CHAP
# client server secret IP addresses
"[email protected]" * "tajnehaseło" *
Kolejnym krokiem jest utworzenie pliku /etc/ppp/peers/ueagle-atm (np. poleceniem touch /etc/ppp/peers/ueagle-atm ) 
Ten plik dla neostrady wygląda tak: 
user "[email protected]"
plugin pppoatm.so 0.35
noipdefault
usepeerdns
defaultroute
persist
noauth
Konfiguracja serwerów DNS: 
Plik /var/run/ppp/resolv.conf powinien wyglądać: 
nameserver 194.204.152.34
nameserver 217.98.63.164
Po zapisaniu, należy sprawdzić czy istnieje plik, jeżeli nie to należy utworzyć dowiązanie symboliczne: 
ls /etc |grep resolv.conf # jeżeli wynik jest pusty wykonujemy kolejne polecenie,
jeżeli plik ISTNIEJE to tu też wpisz adresy serwerów DNS zgodnie z przykładem podanym powyżej.

ln -s /var/run/ppp/resolv.conf /etc/resolv.conf
Nawiązywanie połączenia: 
modprobe pppoatm
pppd call ueagle-atm
Jesli chcesz, dopisz te dwie liniki do pliku /etc/rc.d/rc.local - wtedy polaczenie będzie automatycznie wykonywane podczas startu systemu. 
Instalacja Sagema f@st 800 w FC4 z jądrami ponizej wersji 2.6.16
Będzie potrzebny dostęp do internetu u kolegi/koleżanki/ząsiada (niepotrzebne skreślić) zaczynamy 
Poleceniem 
rpm -qa |grep kernel
spisz numerki twojego kernela. 
Ze strony http://remi.collet.free.fr/(approve sites) ściągnij 
kernel-module-eagle-usb-NUMERKI-TWOJEGO-KERNELA
oraz odpowiednie (w treści newsa pisze jaka wersja) eagle-usb. 
Potem w konsoli 
su - #podajemy hasło roota
cd /sciezka/do/sciagnietych/plikow
rpm -ivh *eagle-usb*.rpm
(dzięki temu za jednym zamachem zainstalujemy każdy RPM z eagle-usb w nazwie). 
Potem 
eagleconfig
(wybieramy PL- telekomunikacja polska, odpowiadamy twierdzaco 
na pytanie o zaladowanie modulu i negatywnie na start netu przy starcie systemu) 
startadsl
Teraz porcja komend 
startadsl

stopadsl
Nazwa komend mowi sama za siebie, więc chyba nie trzeba nic wyjaśniać 

według tego trzeba jeszcze utwożyć plik resolv.conf w pliku /etc mi działa...

a i działa także autołączenie przy starcie, dla wszystkich użytkowników, chociaż resolv.conf znika z katalogu /etc/var/run.ppp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...

a spotkał się ktoś z tym, że po uruchomieniu net24 na fc7, otwiera się co któraś stronka, tj. uruchamiam nvidia.pl i nie zawsze startuje powiedzmy 1 na 4 ruszy (wyl. firewall tez), yum nie działa, etc. Mógłby ktoś poradzić rozwiązanie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam Sagem800 i FC6, robie wszystko zgodnie z instrukcja ale mam taki problem gdy wpisuje z roota :

modprobe pppoatm

to wyswietla mi sie

bash: modprobe :command not found

to samo mam z pppd :/

Czy macie jakas porade w tej dziedzienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...