Skocz do zawartości

Problem Z Youtube


yeykus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z odtwarzaniem filmów na youtube, wchodząc na stronę wyświetla mi się tylko strona w wersji tekstowej.

Zainstalowałem pakiety flesza zgodnie z poradnikiem, zrobiłem pełną aktualizację systemu, zainstalowałem firefoxa i chroma.

Na co niektórych stronach multimedia flash działają. Mam Fedorę 17. Jeżeli ktoś zna rozwiązanie problemu lub ma pytania czysto techniczne, proszę o łopatologiczne wyjaśnienie, właśnie rozpocząłem swoją przygodę z linuxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozpocząłeś "przygodę z Linuxem", to dlaczego od wersji sprzed 2 lat? Zainstaluj bieżąca F20. Zawsze łatwiej uzyskac pomoc do wersji bieżącej niż do przestarzałej.

O aktualizacjach już nie wspomnę. F17 od dość dawna nie jest już wspierana przez projekt Fedora. Nie ma już poprawek jądra, nawet tzw. poprawek bezpieczeństwa. O nowszych paczkach wszelkiego oprogramowania raczej możesz zapomnieć, chyba że sam sobie paczki przebudujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozpocząłeś "przygodę z Linuxem", to dlaczego od wersji sprzed 2 lat? Zainstaluj bieżąca F20. Zawsze łatwiej uzyskac pomoc do wersji bieżącej niż do przestarzałej.

O aktualizacjach już nie wspomnę. F17 od dość dawna nie jest już wspierana przez projekt Fedora. Nie ma już poprawek jądra, nawet tzw. poprawek bezpieczeństwa. O nowszych paczkach wszelkiego oprogramowania raczej możesz zapomnieć, chyba że sam sobie paczki przebudujesz.

 

Przeinstaluje, dzięki za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Problem nie ustąpił, po zainstalowaniu fedory 20, pluginy do flasha zainstalowane zgodnie z poradnikiem, system zaktualizowany, przeglądarki chrome i firefox, zinstalowane repozytorium do oglądania mulitmediów w firefoxie i d*pa, youtube nie działa.

Dodałem repozytorium RPMFusion i Russian Fedora, potem zinstalowałem jakieś zależności poleceniem 

yum install flash player

 

dalej youtube nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy uruchomienu firefoxa z konsoli wyskakuje taki komunikat:

 

[yeykus@localhost ~]$ firefox
 
(process:2044): GLib-CRITICAL **: g_slice_set_config: assertion 'sys_page_size == 0' failed
 
 
a po jakimś czasie wyskakuje wiadomość:
 
GLib-GIO-Message: Using the 'memory' GSettings backend.  Your settings will not be saved or shared with other applications.
 
i przy instalacji flash:
 
[root@localhost yeykus]# yum install flash-player
Wczytane wtyczki: langpacks, refresh-packagekit
Nie ma pakietu flash-player.
Błąd: Nie ma niczego do zrobienia
 
I jeszcze taka opcja ten sam komunikat
 
[root@localhost yeykus]# firefox www.youtube.pl
 
(process:2788): GLib-CRITICAL **: g_slice_set_config: assertion 'sys_page_size == 0' failed
GLib-GIO-Message: Using the 'memory' GSettings backend.  Your settings will not be saved or shared with other applications.
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flash-plugin zainstalowany już był, aktualna wersja, dalej nic, zainstalowałem operę ten sam problem, firefox już w ogóle nie wczytuje nawet youtube. Na niektórych stronach aplikacje flash działają, ale też nie wszystkie. Jak teraz z synem będziemy oglądać Ninjago Master of Spinjitzu? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...