Skocz do zawartości

Linux-owy Słownik Angielskiego


feler404

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pytanko jakich słowników offline angielsko-polski używacie? Przyznam że ja kiedyś korzystałem z bazy Colinsa i linuxowego interfejsu, bardzo dobrze się to sprawdzało, teraz ze względu że nie mam dostępu do bazy Colinsa używam słownika AjtSoftu przez wine. Nie jest to zbyt szczęśliwe rozwiązanie jednak narazi nic mądrzejszego nie wymyśliłem. A jak jest u was ? Na pewno macie jakiś patent na dobry i szybki interfejs słownika z dobrą darmową ;) bazą. Rozwiązania online mnie mniej interesują jednak...

 

Zapraszam do zwierzeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jakich słowników offline angielsko-polski używacie?
W kydpdict poza "YDP Collins" jest jeszcze możliwość korzystania z "PWN Oxford 2003" i 2004. Poza tym ma wbudowany własny słownik (SAP - nie wiem co to jest <_<).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, nie ma takiego duzego wyboru jak by sie zdawalo. Jednak mozna cos wybrac.

 

Najlepszym rozwiazaniem wydaje sie byc kydpdict zaproponowanym przez WalDo z baza SAP-a, i niesmiertelny link Sancza ;)

 

Ale mam pytanie czy udalo wam sie kiedys zintegrowac baze SAP-a do StartDict-a bez ingerencji w zródla Dicta ? Przydala by sie niskonakladowa funkcja slownika z baza SAP-a na kontekst(help) boxie(rozwiazanie takie jak na SDict-cie). Przegladal ktos zródla SDicta pod tym katem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

A próbował ktoś uruchomić PWN Oxford pod WINE? Bo mi nie wychodzi ;(

Pytam się, bo mi dźwięki nie działają w tym kydpdict. Baza jest, ale dźwięki porażka. Wpisałem jako odtwarzacz dźwięków to samo co w Kadu /dev/dsp/ potem/usr/bin/play, ale nic nie działa. ścieżka do plików dźwiękowych ta sama co do bazy. Czemu to nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje 2004, jak uruchamiam wersje zainstalowaną pod Windows (kiedyś kiedyś) to ścieżki gubi, więc zainstalowałem na nowo przez Wine w nowym folderze, ale dostaje komunikat Niepowodzenie wczytywania danych. Proszę zainstalować program ponownie Odpalenie w konsoli nie wyświetla żadnych dodatkowych informacji o błędach, więc nie wiem czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli bardzo zalezy Ci na wymowie to zainstaluj sobie StarDict oraz syntezator espeak. slownik jest angielsko-angielski wiec znaczenie musisz sprawdzic w jakims innym, a wymowe w StarDict. wiem, ze to upier... ale chyba jedyne darmowe rozwiazanie jezeli chodzi o slowniki offline. no, albo nauka transkrypcji fonetycznej :D moge pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najlepszy StarDict (ma fajny bajer po za normalnym tlumaczeniem, ze tlumaczy teksty (_odrazu_ → od razu) ORT w przegladarce, dokumentach - po najechaniu tekstu podaje tlumaczenia w dymku), posiada mnostwo slownikow w roznych jezykach.

 

Pol - Ang, Ang - Po i jak sie je instaluje: http://www.forum.ubuntu.pl/printview.php?t...eec105cb9d6efb3

 

Inne slowniki: http://stardict.sourceforge.net/Dictionaries.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Mam wersje 2004, jak uruchamiam wersje zainstalowaną pod Windows (kiedyś kiedyś) to ścieżki gubi, więc zainstalowałem na nowo przez Wine w nowym folderze, ale dostaje komunikat Niepowodzenie wczytywania danych. Proszę zainstalować program ponownie Odpalenie w konsoli nie wyświetla żadnych dodatkowych informacji o błędach, więc nie wiem czego szukać.

Temat leciwy, ale miałem dokładnie ten sam problem i znalazłem rozwiązanie na forum Mandrivy. Trzeba zainstalować słownik 2 razy, bez odinstalowania po pierwszym. Działa elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

1. W kydpdict mam kwadraciki zamiast znaków dialektycznych, co ciekawsze jak je skopiuje i wkleję w firefoxa to już są normalne, więc nawet nie mam dowodu na to :) Baza z PWN leżała na starym C:\... myślałem że tu problem leży, więc skopiowałem do /opt/pwn, ale problem ten sam.

[EDIT] eh, wystarczyło zmienić czcionkę na jakąś konkretną np. Sans

 

2.

Trzeba zainstalować słownik 2 razy, bez odinstalowania po pierwszym. Działa elegancko.

A możesz powiedzieć jak? ;) klikam w setup.exe i nic się nie dziej, próbowałem w konsoli

wine setup.exe

ale terminal wisi i nic się nie dzieje. Próbowałem też wzorując się na tym skrócie w menu

 env WINEPREFIX="/home/lucas/.wine" wine "d:\setup\setup.exe"

ale też terminal wisi. Czy może coś u mnie z fedorą-8-64 nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...