Skocz do zawartości

Samsung X660 Pod Linuxem


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie u mnie jest podobna sytuacja. Spróbuj kilka razy rozłączyć, może zmienić port usb i pewnie za którymś razem zaskoczy. Program jest delikatnie mówiąc "lekko" niedopracowany. A i najlepiej łączyć się poleceniem ./comsams -i -dev /dev/ttyACM0 . U mnie jeszcze pomaga włączenie qtcomsams i w niej nawiązanie połączenia, a potem comsams chodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się wszystko ustawić i połączyć, ale dziwi mnie to, że nie mogę zobaczyć katalogów w telefonie ?

[piotrek@localhost ~]$ su -
Hasło: 
[root@localhost ~]# comsams -i -dev /dev/ttyACM0
Try to open /dev/ttyACM0...
Try to connect to phone...
Connected!

Manufactor          :   msung
Model               :   H-X660
Revision            :   60BRFA1
Serial-Nr           :   79930026176201
Battery             :   ROR
IMSI-Nr             :   0022060218526
Features            :   CAP:+CGSM,+FCLASS

[root@localhost ~]# comsams -d / -dev /dev/ttyACM0
Try to open /dev/ttyACM0...
Try to connect to phone...
Connected!

/

[root@localhost ~]# 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście dość dziwne. Może spróbuj od razu po połączeniu się, wpisać ./comsams -d /Images -dev /dev/ttyACM0 lub ./comsams -f /Images/My\ photos -dev /dev/ttyACM0 . Foldery w samsungach powinny nazywać się tak samo bez względu na model (przynajmniej w tych nowszych). Wygląda mi to bardziej na błąd telefonu niż programu. Możesz też w ostateczności sformatować pamięć w telefonie, ale wtedy stracisz (chyba) wszystkie zdjęcia, dzwonki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
pomoże ktoś?
Pewnie tak, ale wróżka ma wolne http://rtfm.killfile.pl/precyzja

Dlaczego wersja 0.4 jak jest już nowsza? Skąd ściągałeś program? Jaka wersja Fedory?

 

[EDIT]Najważniejsze pytanie skąd ściągałeś program? W paczce comsams-0.4.tar.gz, w pliku configure w linii 1807 nie ma nic co mogłoby powodować błąd jaki pokazujesz. Tzn. nie jestem programistą i specem w tej dziedzinie, ale tak to na moje oko wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale wróżka ma wolne http://rtfm.killfile.pl/precyzja

Dlaczego wersja 0.4 jak jest już nowsza? Skąd ściągałeś program? Jaka wersja Fedory?

 

[EDIT]Najważniejsze pytanie skąd ściągałeś program? W paczce comsams-0.4.tar.gz, w pliku configure w linii 1807 nie ma nic co mogłoby powodować błąd jaki pokazujesz. Tzn. nie jestem programistą i specem w tej dziedzinie, ale tak to na moje oko wygląda.

 

Comsams 0.5 sciągnelam i to kompiluje własnie, z linku z 1 strony sciągnęłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comsams 0.5 sciągnelam i to kompiluje własnie, z linku z 1 strony sciągnęłam.
A "1 strona" ma jakiś adres? ;)

Więcej i bardziej szczegółowo musisz napisać, bo u mnie kompilacja wersji 0.5 na F8 pobrana z SourceForge przebiegła bez problemów. Nie instalowałem, bo mi niepotrzebne, ale "./configure" oraz "make" przeszły. Przy "make" było parę ostrzeżeń, ale obiekty się zbudowały.

Odpowiedz na wszystkie pytania jakie zadałem. Czy masz w pełni zaktualizowany system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...