Skocz do zawartości

Uwaga-użytkownicy Tora


suwagem

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już zapewne wiecie , społeczność tworząca sieć cebulową została rozłożona na czynniki pierwsze.

Wszystkie paczki są prawdopodobnie podmieione i nie posiadają prawidłowych kluczy.

Wszystkie połączenia przekierowywane są do zamkniętych kilku , kilkunastu i-węzłow,co łatwo odczytać jako totalną inwigilację.

Strona tor.eff.org prawdopodobnie nie jest już administrowana przez zapaleńców zza oceanu tylko przez rząd USA.

Mamy to co chcieliśmy mieć -ORWELL w 100%.

To taka moja teoria spiskowa poparta dogłębną analizą ruchu w sieci TOR.

 

A jeszcze jedno

privoxy i tor z extras to taka mała mina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka moja teoria spiskowa poparta doglebna analiza ruchu w sieci TOR.
Podaj wiecej szczególów, bo jak na razie to zachowales sie jak rasowy polityk :D Najwazniejsze oskarzyc. Zainteresowani byc moze sobie poradza, ale byloby ladnie, gdybys napisal na czym oparles i jak przeprowadziles doglebna analize. Moze jakies linki?

A jeszcze jedno

privoxy i tor z extras to taka mala mina

No a tu to juz by sie na pewno przydalo troche szczególów, bo to wg mnie rzuca cien na wolne oprogramowanie i do tego w repozytoriach mojej ulubionej dystrybucji. Czyli w pewnym sensie równiez na Red Hat, projekt Fedora i ludi z nim zwiazanych (programistów, recenzentów, paczkerów itd)

Bez urazy -> http://rtfm.killfile.pl/#blad

 

[EDIT]Zeby nie bylo watpliwosci: nie twierdze, ze nie masz racji, ale lubie gdy ktos rzucajacy oskarzenia podaje jakies dowody lub chocby poszlaki swiadczace o winie. To tak ogólnie, nie tylko w tym przypadklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nikogo nie oskarzam ,napisalem ,ze jest to moja teoria spiskowa.

 

Teraz mozemy przejsc do konkretów

Jesli chodzi o paczki privoxy i tor

Co do privoxy nie mam zastrzezen,jest jeszcze Vidalia.

 

1-Jesli chodzi o paczke Tor w wersji 0.1.1.26 obecnie znajdujacej sie w repo <_< chyba cos nie tak z jej aktualnoscia

Obecnie najaktualniejsza i stabilna wersja jest 0.1.2.13

0.1.2.13 zawiera troche powaznych poprawek anonimowosci, jak np. bezpieczniejszy wybór sciezki; lepsza wydajnosc klienta; szybsze uruchamianie, lepsze wykrywanie adresów, lepsza obsluga DNS w serwerach; ograniczanie zapisu i czytania, by serwery byly latwiejsze w obsludze; oraz duza ilosc innych usprawnien i poprawek bledów

to cytat ze strony http://tor.eff.org

To juz powazny minus dla osób korzystajacych z repo.

 

2 -Pobierajac paczki ze strony projektu nie mozna zweryfikowac podpisów paczek ?

Zgodnie ze slowami autora jesli nie mozesz tego zrobic tzn ,ze to nie on je tam umiescil.

 

3-po prawidlowej konfiguracji privoxy zgodnie z opisem i sprawdzeniu na Tor node Status Information - > https://torstat.xenobite.eu/

po kilku razach pojawia sie tylko kilka wezlów po chwili sytuacja wraca do normy (dziwnym trafem przewaznie jest to serwer DE

 

4-pomimo laczenia z siecia tor wywala informacje You are (probably) NOT using Tor.

You connected to this site from xx.xx.xx.xx, hostname , which is NOT a valid Tor exit node. Pomimo ze wszystko jest ok.

Ostatnimi czasy kilku psorków z USA zdolalo wyodrebnic serwery odpowiedzialne za polaczenia co dalo im rezultat 40 % wykrywalnosci skad i dokad zmierzaja pakiety.(do niedawna bylo 0,7)

Przypomne,ze przyczynili sie równiez do prawdopodobnych masowych zatrzyman w Chinach .(jakby ktos nie wiedzial to tor zostal stworzony przede wszystkim przeciwko panstwom totalitarnym.

Jesli sie myle to przepraszam wszystkie osoby odpowiedzialne za projekt Redhatowców, Fedorowców ,programistów, recenzentów, paczkerów

Sorki ,ze dodaje:

Your IP is identified to be a Tor-EXIT.

So you are using Tor successfully to reach the web. -to informacja z wykrywacza tora pomimo ,ze go faktycznie moze nie byc(patrz wyzej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nikogo nie oskarżam ,napisałem ,że jest to moja teoria spiskowa.
Po Twoim wyjaśnieniu brzmi to dość ciekawie. Tak jak pisałem, bez obrazy, ale nawet spiskowa teoria powinna mieć jakieś uzasadnienie, więc dzięki za odpowiedź :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie używam tora ze względu na jego makabrycznie niską prędkość.

Zainteresowałem się tematem po publikacjach prasowych.

Jak zwykle amerykanie zrobili niedźwiedzią przysługę całemu światu w imię obrony moralności t takich tam bzdetów.

Pozdro dla wszystkich ,niech moc będzie z Wami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Jeśli chodzi o paczkę Tor w wersji 0.1.1.26 obecnie znajdującej się w repo <_< chyba coś nie tak z jej aktualnością

Obecnie najaktualniejszą i stabilną wersją jest 0.1.2.13

 

W devel jest najnowsza wersja.

 

2 -Pobierając paczki ze strony projektu nie można zweryfikować podpisów paczek ?

Zgodnie ze słowami autora jeśli nie możesz tego zrobić tzn ,że to nie on je tam umieścił.

 

Czegoś nie rozumiem. Przecież na stronie jest napisane nawet w jaki sposób zweryfikować te podpisy. Chyba, że to ja czegoś nie rozumiem?

 

Do reszty nie jestem w stanie się ustosunkować, bo nie używam tora i nie mam takiej potrzeby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na stronie jest napisane nawet w jaki sposób zweryfikować te podpisy.
nie no chłopie rozwaliłeś mnie: napisałem,że zgodnie z opisem to zgodnie z opisem.

Być może na dzień dzisiejszy paczki można zweryfikować (weryfikowałem wczoraj)

gpg --verify tor-0.1.2.13.tar.gz.asc na przykład

 

W devel jest najnowsza wersja

To prawie samobójstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Odkopuję ten wątek bo chcę sie pobawić trochę tym zestawieniem tor+privoxy ale przyznam że nie bardzo rozumiem zarzuty o to że raz Ci nie działa tor mimo tego że miał działać a potem się krzywisz że działa ale miał nie działać... Czy byłbyś tak uprzejmy i wyjaśnił dokłądniej takiemu laikowi jak ja? Bo nie bardzo rozumiem w czym był problem

Czy ta "dziwna" sytuacja dalej ma miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...