Skocz do zawartości

Problem Z Instalacją F7


Mati_17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako użytkownik Fedorki w wersji 6 chciałem zamienić ją na 7 :rolleyes:, zassałem obraz, sprawdziłem sumy kontrolne, wypaliłem, jeszcze raz sprawdziłem płytkę media check-iem - wszystkie testy wypadły pomyślnie.

Skoro płytka jest poprawna to zabrałem się za instalację, ale niestety instalator po wykryciu mojej kartę graficznej (Radeon 9200 SE) uruchamia X-y i koniec - na ekranie widać tylko szary pulpit i kursor w kształcie X na środku :lammer:. Do tej pory nie miałem najmniejszych problemów z instalacją a tu taki zonk. Proszę o jakieś wskazówki, jak zainstalować system.

 

PS. W trybie tekstowym jest tak samo, wykrywa kartę graficzną, a potem niebieski ekran i zero reakcji.

Fedora 7 KDE Live uruchamia się poprawnie

 

Mój komputer to:

HDD: 2x Samsung 80 GB i 200 GB (IDE)

Grafika: Radeon 9200 SE

CPU: Celeron 2,40

RAM: 768 MB

MOBO: VIA AV49VN

Nagrywarka BenQ i napęd DVD Samsung (IDE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem jak Mati_17. Instalator zatrzymuje się tuż po starcie Xorg albo po wykryciu sprzętu w trybie tekstowym. Domyślam się też, że użycie procesora w tym czasie jest wysokie bo wentylator zaczyna pracować głośno dopóki nie przerwę instalacji (z konsoli Ctrl+Alt+F2)

 

Grafika: Radeon 9600 Pro (RV350)

CPU: Sempron 2800+

RAM: 1 GB

MOBO: Soltek SL-75FRN2-L (nVIDIA nForce2 Ultra 400)

Napęd optyczny: LiteON SOHW-1653S

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amos - nie wypalałem drugiej płytki, bo wszystko nagrało się bez zarzutu, sprawdzone mediacheck.

 

W końcu udało mi się wykonać upgrade z FC6 do F7.

Na początku wybrałem opcję linux noprobe, następnie musiałem ręcznie dobrać sterowniki do IDE oraz karty sieciowej. No i graficzna instalacja w końcu ruszyła.

Upgrade przebiegł z 1 problemem - musiałem usunąć wpis swap z fstab ponieważ instalator nie rozpoznał tej partycji jako hda3 (!?) i wykonał restart. Bug 242542

Zaskoczyło mnie to, że dyski twarde i nagrywarka są teraz inaczej oznaczone jako: sda, sdb, sdc. Dlaczego nie hda, hdb... itp, tak jak było poprzednio?

Zresztą już przy nieudanych próbach upgrade zauważyłem, że dyski oznaczone były jako sdx.

 

Wszelkie refleksje i sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyło mnie to, że dyski twarde i nagrywarka są teraz inaczej oznaczone jako: sda, sdb, sdc. Dlaczego nie hda, hdb... itp, tak jak było poprzednio?

 

Też mnie to zaskoczyło. Natomiast wiem z autopsji, że tą informację nie trudno wygooglować :P Po prostu nowe kernele tak mają i tyle - to nie jest żaden błąd, po prostu mała zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne posrednio wyjasnia dlaczego instalacja/upgrade zatrzymuje sie gdy na dysku jest Fedora ze starym kernelem.

to nie jest zaden blad, po prostu mala zmiana

Zmiana ta, jakkolwiek niewielka ;), spowodowala problemy z instalatorem, nie tylko u mnie. Z ciekawosci, po upgrade do F7 uruchomilem jeszcze raz instalacje z plytki i ten problem powtarza sie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) niestety instalator po wykryciu mojej kartę graficznej (Radeon 9200 SE) uruchamia X-y i koniec - na ekranie widać tylko szary pulpit i kursor w kształcie X na środku (...)

 

Czy aby na pewno koniec?! Jak masz we wcześniejszej odpowiedzi Coppertopa "ten typ tak ma" tzn czy instalując/uaktualniając, gdy pojawił Ci się ten X,

spróbowałeś poczekać chwilę i ruszyć myszką? Wygląda mi na to ( tak "na czuja", nic nie szukałem googlami), że jest to jakby "tekstowy wygaszacz".

Ja zarówno podczas aktualizacji z FC6 do F7, jak również później przy pełnej instalacji F7 miałem identyczny efekt, i za każdym razem wystarczyło

ruszyć myszką a po dłuższej/krótszej chwili miałem na ekranie graficzny interfejs anakondy i instalacja szła bez problemów.

Mam nadzieję, że u Ciebie jak i u innych, chodzi o to samo, i oby nic się nikomu nie wieszało :)

 

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi na to ( tak "na czuja", nic nie szukałem googlami), że jest to jakby "tekstowy wygaszacz".
Dokładnie, też byłem nim lekko zaskoczony. Jak się instaluje Fedore w ładnym, trybie graficznym i gdy nagle pojawia się ten wielki wygaszacz rodem z C-64 :) to faktycznie można odnieść wrażenie, że Xy się wykrzaczyły ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ten wygaszacz ma duże "X" (niemal na ćwierć ekranu) w prawym górnym rogu i uruchamia się dopiero w trakcie instalowania pakietów. Natomiast to o czym pisał vesa pojawiało się zaraz na początku po słowach Running anaconda..., a krzyżyk był na środku, mały, bo to był kursor. A anaconda w ogóle się nie uruchamiała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie dzieje sie to, o czym pisze Amos. Chwile po wystartowaniu Xorg lub po zakonczeniu sprawdzania sprzetu przez anaconde instalator wiesza sie i czekanie nic nie daje. Natomiast ten X to jest pierwszy kursor jaki sie pojawia i mozna nim poruszac.

 

---po kilku godzinach---

 

W koncu znalazlem przyczyne zawieszania sie instalacji :D . W moim przypadku pomoglo odlaczenie modemu Sagem Fast 800.

Mozliwe, ze inne urzadzenia podlaczane do USB powoduja ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyło mnie to, że dyski twarde i nagrywarka są teraz inaczej oznaczone jako: sda, sdb, sdc. Dlaczego nie hda, hdb... itp, tak jak było poprzednio?
Warto czytać Release Notes przed rozpoczęciem i nie będzie zaskoczeń ;)

A problem jest związany raczej z rodzajem szyny a nie ze zmianami w jądrze. Na moim starym kompie z dyskami na IDE instalka poszła bezboleśnie. Żadnych problemów ze swapem czy "widocznością" drugiego dysku.

 

Nie zmienia to faktu, że na F7 na stałe przed upływem 2-3 m-cy nie zamierzam się przesiadać. Zbyt wiele zmian, zbyt wiele niespodzianek i błędów :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że na F7 na stałe przed upływem 2-3 m-cy nie zamierzam się przesiadać. Zbyt wiele zmian, zbyt wiele niespodzianek i błędów

 

Czy możesz jakiś przykład owych błędów podać? Ja mam F7 od przedwczoraj i nie widzę problemów. A co do zmian... no cóż, z tego co widzę to są głównie na lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie jest troche bledów i niespodzianek raczej przykrych. Jedna z nich jest np. to, ze mam dzwiek z 1 kanalu i nic nie daje manipulowanie mikserami i ustawieniami. Co najwyzej mozna zrobic "surround" z 1 kanalu na 5 pozostalych :D.

Wystepuje tez wczesniej opisywany problem z anaconda _zawsze_ gdy mam podlaczony modem USB. W czasie zamykania systemu pojawia sie komunikat o bugu w kernelu. Bug 240982 (Chuck Ebbert: Fix is in CVS, will be in the next kernel update.)

 

Ale sa i plusy F7 - jest zauwazalnie szybsza niz FC6, zawiera sporo nowosci, które wciaz eksploruje.

-------

Plusy i minusy. Zwyciezyly te drugie. Wracam do FC6. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występuje też wcześniej opisywany problem z anacondą _zawsze_ gdy mam podłączony modem USB
Miałem podłączony mój Sagem Fast 800 od Neostrady podczas instalacji - żadnego błędu/problemu nie uświadczyłem.

W czasie zamykania systemu pojawia się komunikat o bugu w kernelu

Dziwne, ale tego zdaje się też nie mam...

 

Albo mam wyjątkowe szczęście, albo (_na prawdę_ → naprawdę) ORT tak dobrze dobrany pod Linuksa komputer :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...