Skocz do zawartości

Błąd W Glibc Localedata


Fedoras

Rekomendowane odpowiedzi

Błąd zgłosiłem.

http://sourceware.org/bugzilla/show_bug.cgi?id=4789

Cały problem spowodował p. Piotr Engelking podsyłając patcha zmieniającego krótki format miesiąca na cyfry rzymskie.

 

Od inżyniera jest propozycja zamiany na zapis miesiąca cyframi arabskimi np. (dzisiaj) 15.07.2007. Czy zostajemy przy tym, czy walczymy o zapis trzyliterowy zgodny z ISO/IEC TR 14652? Muszę dodać, że polska ortografia przewiduje zapis arabski *lub* rzymski. Czy ktoś zna polskie normatywy pozwalające na zapis trzyliterowy np. sty, lut, mar itd?

 

pozdr.

 

p.s.

Jeżeli ten post jest w złym dziale to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie prawdą jest, że PWN nigdzie nie zaleca pisowni daty w postaci np. 05 sty 2007. Moim zdaniem i zapis rzymski, i arabski zmniejszają czytelność, poza tym w glibc jesteśmy przyzwyczajeni do tamtego zapisu już od zarania dziejów, więc po co to zmieniać. Tu chodzi głównie o czytelność, a skoro nikt nie narzekał na stary sposób zapisu to po co go na siłę zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za "uwarunkowaniami historycznymi". Normy oficjalnej żadnej nie ma, ale "trzyliterówki" były od zawsze, więc co to komu przeszkadzało?

A jeśli już koniecznie zgodnie z normą, to niech będą cyfry arabskie. Przynajmniej kolumny się nie rozjeżdżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja trwa i nie bardzo wiadomo jak się skończy. Ale jedna informacja jest budująca:

 

> By setting month abbreviations to decimal representation you force user to

> use what you decided is right

 

Users still can change these abbreviations locally by editing pl_PL.

 

To oznacza, że można poprawić pl_PL w środku drzewa locale i wygenerować poprawny locale-archive. Czy ktoś wie jak to zrobić bez rozłożenia systemu?

 

Wtedy można by chrzanić wynalazki i po każdym updejcie glibc-common odbudowywać polskie locale.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że można poprawić pl_PL w środku drzewa locale i wygenerować poprawny locale-archive. Czy ktoś wie jak to zrobić bez rozłożenia systemu?

Już podawałem jedną metodę (niezbyt dobrą), potem zaś gdy wysyłałem gotowe locale to użyłem innej, znacznie lepszej metody. Postaram się ją wkrótce opisać. Można by ewentualnie zrobić z tego skrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z locale-gen? nie mogę znaleźć żadnej informacj na ten temat.

Na forum gentoo, koleżkowie zakładają sobie pl_PL z nowej wersji glibca na starą, dają locale-gen i po krzyku. Maja rzymskie miesiące.

W Fedorze locale-gen po prostu się nie stosuje, nawet przy budowaniu locali w paczce rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...