Skocz do zawartości

Instalacja Xfce?


9g9man

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru podczas instalacji tylko GNOME i KDE :angry:

Jakie jest repo dla XFCE?

A i czy moge na 64-bitowej zainstalowac xfce z i386? Pewnie nie za bardzo :blink:

 

bo udało mi się znalezc cos takiego:

 

3. Via YUM adding these lines to your /etc/yum.conf as root:

[newrpms.sunsite.dk]

name=Fedora Core 1 NewRPMS.sunsite.dk

baseurl=http://newrpms.sunsite.dk/apt/redhat/en/i386/fc1 <-

To import the GPG Key just run:

rpm --import http://newrpms.sunsite.dk/gpg-pubkey-newrpms.txt <-

 

i te dwie rzeczy mozna dołączyc jako repo przy instalacji?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru podczas instalacji tylko GNOME i KDE :angry:

 

no to inaczej; instalator oferuje bardzo dużo rzeczy oprócz Gnome i KDE; to nie jest tak, że jak nie zainstalujesz środowiska graficznego to Linux nie będzie działać; mało tego, można mieć zainstalowane na raz Gnome i XFCE i KDE (i Flxbox i WindowMaker i itd...) ; doardziłbym ci zignorowac Gnoma i KDE (nie instalować żadnego z nich) tylko po instalacji i aktualizacji systemu wpisać do terminala to co napisał InIrudeBwoy i wybrać sobie czy chcesz całe XFCE, czy nie potrzebujesz wszystkich bajerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru podczas instalacji tylko GNOME i KDE :angry:
W FC6 przy instalacji wystarczyło dodać repozytorium 'extras'. Przy instalacji F7 nie udało mi się osiągnąć tego, żeby zobaczyć na liście XFCE w grupie Desktop.

Ale wystarczy, że zainstalujesz podstawowe X-y a po instalacji

yum groupinstall XFCE

Ale i tak wcześniej lub później będziesz miał albo KDE albo Gnome albo jedno i drugie na raz :) A to dlatego, że nie ma praktycznie programów wyłącznie pod XFCE (menedźer plików, Terminal, zarządca archiwów... chyba niewiele więcej) a próba zainstalowania np.krusadera powoduje dociągnięcie niemal pełnego KDE (w każdym razie KDE pokazuje się na liście desktopów do wyboru). Gnome jest mniej nachalne, ale też dociąga mnóstwo zależności.

 

Ja przy instalacji wskazałem Gnome a potem doinstalowałem grupę XFCE przez yum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem że do xfce działają programy z gtk+ czy jakoś tak. Czy to nie jest gnome?
Mniej więcej - Gnome jest oparte na bibliotekach GTK+. A w sumie i tak bez znaczenia, bo ja pod XFCE używam programów zarówno Gnome (Excaile, GIMP czy inne) jak i z KDE (głównie krusader - naprawdę dobry kombajn). Desktop to tylko nakładka - liczą się biblioteki.

I pozniej trzeba będzie instalowac menadzera logowanie (czy coś w tym stylu) czy juz bedzie w groupinstall xfce?
XFCE nie ma swojego menedżera logowania, ale z podstawowymi X-ami powinien zainstalować się xdm. Żeby było ładniej ;) możesz doinstalować jeszcze gdm (Gnome Desktop Manager).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]jak bedzie chodzic na xfce i procku 2,2 ghz i karcie geforce 6100[...]
Sądzę, że będzie fruwał a nie chodził ;) Ja mam stara kartę MX400 i procka 1GHz, do tego ok.800MB RAM i wszystko gładko śmiga.

To już kwestia wytunowania systemu - wyłączenie zbednych bajerów, serwisów itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba pozniej konfigurowac xorg?
Ja musiałem dopisać rozdzielczość "1280x1024", ale na "1024x768" samo ruszyło.

 

P.S. O Debianie w większości przypadków możesz zapomnieć. Fedora idzie w strone użytkownika. Może nie tak jak Ubuntu, ale jednak stara się ułatwiać życie początkującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...