Skocz do zawartości

Internet Za Free Jak Sie Bronic


DEMON

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie - mam interenet z kablowki od osiedlowego providera - kazdy uzytkownik ma przyznawyny internet na podstawie jego numeru mac karty sieciowej - (filtrowanie mac) i teraz za pomoca iptrafa - w ciagu 5 sekund mam inne numery mac innych uzytkownikow naszej kablowki - w ciagu kolejnych 15 sekund zmieniam sobie swoj adres mac na adres mac jakiegos obcego goscia i latam sobie na jego koncie i mam necik za free - oczywiscie dany gosciu nie moze byc podlaczony w danej chwili ale zadko jest zeby ktos siedzial 24 h - wczoraj od 21 do 1 w nocy sciagalem sobie rozne zeczy na czyims pasmie wiec mozna powiedziec ze jak bym sie uparl mial bym neta za free i teraz pytanie

 

czy mozna sie bronic jakos przed takim czyms - czy kazdy moze sobie bezkarnie krasc maci i sie podlaczac na czyjes konta . np sasiad ma 3 megowe lacze a ja 0,5 i moge sobie lataca na jego 3 bezkarnie :) jak do tego ktos ma limity to moge mu je wkorzystac a on zostanie z niczym :) jak to jest sa jakies sposoby zobaczenia takie sytuacji jakies logi gdzies cos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - można do tego dojść. Nie jest to jednak łatwe i w 98% admini ISP nie będą sobie zdawać z takiej sytuacji sprawy, a po ewentualnym zgłoszeniu nie będą potrafili do tego dojść. W latach młodości i haxiorowania robiłem tak setki razy dla własnej satysfakcji ;-)

 

Na temat wykrywania MAC spoofingu musiałbym się rozpisywać że ho ho, więc pozwolisz - podaruję sobie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabezpieczenie po sieci za pomocą filtrowania adresów MAC nie powinno być NIGDY jedynym zabezpieczeniem,

 

jeżeli jest to sieć przewodowa już na etapie projektowania powinno zapewnić się możliwość fizycznego odłączenia portu, tak aby móc odłączać sygnał od mieszkania/pokoju,

 

jeżeli natomiast jest to sieć bezprzewodowa warto zastosować zabezpieczenie przez WPA lub WPA2, co w połączeniu z filtrowaniem MAC zagwarantuje dość przyzwoite zabezpieczenie - aczkolwiek nawet to zabezpiecznie jest to do pokonania dla osoby wystarczająco cierpliwej w nasłuchiwaniu pakietów ;)

 

można też zastosować (w sieciach przewodowych i bezprzewodowych) system RADIUS do autoryzacji użytkowników - wymagany będzie do tego serwer - to zabezpieczenie daje już bardzo przyzwoite zabezpieczenie na wysokim poziomie, stosowane w dużych sieciach korporacyjnych - nasłuchiwanie w tym przypadku nie przyniesie skutku, jedyne ataki jakie można przeprowadzić to ataki na infrastrukturę (np. serwer RADIUS)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...