Skocz do zawartości

Fedora 8 - Czy Warto?


SACZI

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukuję sieć pod kątem informacji nt nadchodzącej Fedory 8.

Pracuję obecnie na "7-ce". Jest to pierwsza dystrybucja Fedory, z której jestem naprawdę zadowolony - stabilna, widocznie szybsza, choćby w porwnaniu z 6-ką, działa mi pod nią cały sprzęt.

 

Z informacji w sieci można się dowiedzieć o kliku ciekawych nowościach, np:

Na początek listopada zaplanowane jest wydanie Fedory 8. Do tego czasu zespół współtwórców dystrybucji planuje dodanie wielu interesujących funkcji, w tym:

“wygładzenie” startu systemu (tylko jedno przejście z trybu tekstowego do graficznego)

wprowadzenie “usieciowionego” menu GNOME (Bigboard)

wyłączenie demona fontów (XFS)

wykorzystanie w yum mechanizmu DeltaRPM, który pobiera tylko zmiany w pakietach zamiast całych pakietów (Presto)

dodanie menedżera niewolnych kodeków (Codec Buddy) — podobnego do tego wprowadzonego w Ubuntu

przyjęcie — za Ubuntu — NetworkManagera jako domyślnego konfiguratora sieci w systemie

Jak sądzicie, warto się przesiąść?

Gdzieś na forum przeczytałem, że ludzie zmieniają rewizje Fedory do 2 numerki i dopiero zaczynają zauważać poważne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A bardziej po polsku możesz?

Znaczy to, że między kolejnymi nie ma wielkich różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SACZI'

 

Jak sądzicie, warto się przesiąść?

Gdzieś na forum przeczytałem, że ludzie zmieniają rewizje Fedory do 2 numerki i dopiero zaczynają zauważać poważne różnice.

 

Warto, ja już chyba z miesiąc 8 używam. Chodzi piknie :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle pewnie będzie można ale w końcu zalecane i łatwiejsze okaże się instalowanie na nowo

 

Z 6 do 7 normalnie updatowalem bez problemowo i nie wiem o co ci z tymi zaleceniami chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja upgradeowalem z FC4 do FC5, potem do FC6 potem do FC7test2, potem do FC7test3 i w koncu do F7... i teraz wlasnie na takim wynalazku siedze :) Dodam, ze nie obylo sie bez problemow, a takze tego, ze tym razem zafunduje sobie czysta pelna instalacje F8 (i przy okazji zamieszam co nieco z partycjami...).

 

A co do zalecen, to mi tez cos takiego juz jakis czas temu rzucilo sie w oczy:

Doing a clean installation and then restoring user data from backups is known to work better.
... no, a skoro tak twierdza ludzie z fedoraproject.org to chyba nalezy im wierzyc bo wiedza co mowia? ;)

 

http://fedoraproject.org/wiki/Distribution...t=%28upgrade%29

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostało bodajże 2 dni do premiery, w ogóle coraz to mroczniejsze nazwy 7 moonshine, ósemka będzie miała roboczą nazwę werewolf, potem pewnie satan albo coś w tym stylu:D

 

a mój koleś nawet stwierdził że te werewolf brzmi jak wehrwolf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osemka wprowadza właśnie wiele nowości. Ja się cieszę na Pulse Audio i możliwość regulowania głośności dla posczególnych aplikacji :D

 

jak na razie Pulse Audio nie dziala (przynajmniej u mnie) i przy okazji blokuje ALSA.

 

zeby posluchac muzyki albo obejrzec film musialem wlaczyc OSS :lammer:

 

pospieszylem sie - utworzenie nowego .asoundrc i restart pulseaudio pomoglo :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...