Skocz do zawartości

Fedora 8 - Czy Warto?


SACZI

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem trochę przejść z serwerem dźwięku, ale po przeinstalowaniu sterowników wróciło wszystko do normy. No i nieco irytujący jest fakt, że nie ma pełnego compiz-fusion (chyba, że o czymś nie wiem, a nie chcę robić downgrade'u do v.0.52). Miałem też problemy z instalacją pakietów z repozytoriów, ale to założyłem na karb przeciążenia serwerów.

Poza tym podtrzymuję swoją wcześniejszą opinię :).

 

pozdrawiam

 

wszystkie nie dolaczone wtyczki do compiz-fusion i compiz dociagnalem stad

 

i pozniej przez menedzera pakietow. teraz mam full wersje.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

F8 jest swietna. szybka, (jak na razie) stabilna i wreszcie skonfigurowalem drukarke sieciowa w pracy:)

a dzieki PulseAudio okazalo sie ze nigdy wczesniej nie slyszalem stereo :lol:

 

co mnie martwi to to, ze mialo byc wsparcie dla lapkow lepsze, a tymczasem wczesniej chodzil mi 2:55 na baterii, a teraz 1:55.

 

czy ktos wie skad moze byc az taka roznica? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update z 7 do 8 przebiegl bez problemowo na lapciaku ... jedyne co nie dziala zauwazylem to to ze motytywy i ikonki z 7 nie dzialaja :/

 

a i jeszcze jedno jaki jest zestaw repo dal f8?

 

ps. teraz zabieram sie za update stacjonarnego mam nadzieje ze sie uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rgabrysiak

Może trochę odejdę od tematu

Fedorka chodzi aż miło mam tylko pytanie może ktoś ma jakieś ciekawsze ikonki do nowej Fedorki (te systemowe wyglądają lekko przestarzale)

tylko nie odsyłajcie mnie na gnoome-llook może ktoś z was ma jakiś zestaw ikonek które podpasują pod nowy styl Fedory.

Pozdrawiam wszystkich Fedorowo-zakręconych :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sctacjonarnym instalacja zatrzymuje sie na 26% przy psrawdzaniu zaleznosci i dalej nie idzie (czekalem z 10min) ... jest na to jakas rada czy tylko czysta instalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz masz

Ja jeszcze jestem w trakcie

 

Running transaction test mi się już raz wysypał. Wyłączyłem wadliwy pakiet i zobaczę jak teraz będzie.

 

p.s.

Ok, update leci przez yum. Jak się uda to napiszę posta z opisem dokładnym jak to zrobić i co mi się przydażyło podczas update. Trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji sieciowej, po raz już n-ty, anaconda przerwaca się na kodowaniu znaków.

Spróbuję angielskiego instalatora, a jak nie, to chyba przyjdzie mi z Live skorzystać. Ta maszyna nie ma czytnika DVD.

 

// edit:

Taaak -- anaconda nie ma wsparcia dla UTF-8 przy instalacji przez sieć. Jak pozwolić gadać po angielsku, to rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Running transaction test mi się już raz wysypał. Wyłączyłem wadliwy pakiet i zobaczę jak teraz będzie.

 

Mi anaconda potrafiła się wysypać na klikaniu checkbox-a przy wyborze pakietów w instalatorze, niedoróbki...

Swoją drogą co to za badziewny kernel w tym instalatorze - mojego seagate-a 120GB na IDE obciął do 33GB, a potem zorientował się że coś jest nie tak przy próbie montowania partycji i zaproponował iż zamazanie tablicy partycji i podział dysku na nowe rozwiąże mój problem....

czy naprawde warto było na siłę dyski IDE traktować jako SCSI w kernelu 2.6.23?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem zainstalowałem F8, instalacja bezproblemowa, na początku coś wi-fi nie odmawiało współpracy ale już wszystko jest dobrze.

 

PS: Pierwsza wersja, która bezproblemowo poszła mi z compizem.

PPS: http://start.fedoraproject.org/ jako strona startowa.

PPPS: iced tea java mnie zaskoczyła, hattrick organizer działa na niej bezproblemowo i w dodatku szybciej, przynajmniej takie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wtrzymałem.

Jesem już po upgrade systemu.

Pierwsze wrażenie, to szybsze uruchamienie systemu i wolniejsza jego praca.

Po podniesieniu taktowania z 1 GHz do nominalnych 1,7 GHz (z 512 MB RAM), system pracuje akceptowalnie szybko.

Nie obyło sie bez niespodzianek. Nie działa sterownik grafiki (zniknęły niektóre rozdzielczości) i nie działa ntfs3g.

Yum wcale szybciej nie pracuje.

Zniknął mój ulubiony z poprzednich wersji styl - Blue Curve.

Po kilku godzinach pracy, bez większej rewelacji.

Trzeba dopieścić system, aby doprowadzić go do "przedupgradowej" doskonałości.

Gnome nie używam.

 

Edit

ntfs-config zamontował partycje w trbie R/W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos wie jak po kliknieciu na Komputer, usunac z tego okna dyski ktore system sam wykryl i zamonowal? (skad te wpisy bierze bo w fstab nic nie ma :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...