Skocz do zawartości

Ubuntu Vs Fedora


DamianLINUX

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm... a ja lubie rpm'y... why? bo jqak instaluje jakas paczke z rpm to sprawdzam i zaleznosci... i jak czegos brakuje to informowany jestem, czego dokladnie nie ma... i w miare mozliwosci ow brakujace pakiety sa instalowane... a jak mialem ubuntu to jedyne info jakie dostawalem to to, ze nie ma wymaganych bibliotek... i tyle,.... mowa oczywiscie o instalacji pakietow np. pobranych osobno z sieci, jak chociazby nero... a sama fedore poznaje od fc6... i moge stwierdzic, ze fedora faktycznie nie grzeszyla stabilnoscia... ale teraz jest po prostu super!!! fedorka dziala lepiej niz win xp jaki mialem wczesniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja przechodzilem z Fedory na Ubuntu no i.... Wrocilem do Fedory!

Forum na Ubuntu rzadko uzywalem.... Wiesz dlaczego? Bo jest bardzo duzo stron ze swietnymi wyjasnieniami co i jak (i to po Polsku)... Tego w fedorce brakuje ale za to jakie forum mamy :) Dawno mnie nie bylo bo mi sie komp zjaral... Jak chcesz pozniej moge ci podac strony jakies narazie nie chce mi sie szukac... Daj znac ;)

 

Ale jak na uzytkownika Fedory polecam wlasnie ja. I w mojim przypadku nie jest prawda ze Ubuntu jest najlepsze dla poczatkujacych bardzo milo przyjela mnie fedora... Nic bym nie zrobil gdyby nie stali uzytkownicy ktorzy mi pomagali (WalDo, matlas, exbros to wy najbardziej mi pomogliscie i mam nadzieje pomozecie).

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Powiem tak, forum ubuntu jest do du.. ponieważ miałem poważny problem z moją kartą graficzną i grzecznie się zapytałem co mam zrobić a tu jakiś guru ubuntu wywalił mojego posta. To już chyba przesada.

Jeśli chodzi o samo ubuntu to osobiście odradzam jest to jakiś dziwny twór na bazie Debiana. Brak konta root częste awarie i błędy.

Polecam tylko Fedore, może dlatego że kiedyś instalowałem zawsze Red-Hat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak konta root częste awarie i błędy.

 

:blink: nie no root na każdym uniksowym/linuksowym systemie musi być, z tym że chyba w ubuntu większość korzysta z dziwacznego twora nazywającego się sudo, osobiście nie podoba mi się takie podejście do uprawnień, choć przyznam że w przeszłości konfigurowałem to narzędzie do odpalania niektórych usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale chyba to jest tak:

Na Ubuntu konto root oczywiście jest, jednak żeby uzyskać do niego dostęp z ekranu logowania coś trzeba ustawić chyba w ekranie logowania, kolega mówił, że to się nazywa "zezwalaj na logowanie root z ekranu logowania"...można też zainstalować niejaki fake root i chyba wyjdzie na to samo ;)

ewentualnie jeżdzenie na komendzie su (sudo) ale to nie jest wygodne :P

Fedora Core lubię za pakiety RPM, za Yum, za kolorowość ^_^ i inne dodatki :) (KDE jest super :) )

Nawet mojemu koledze bardziej polecałem Fedora Core niż Mandriva i wkońcu mu zainstalowałem :D

Fedora Core mogę polecić każdemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przeszedłem z Ubuntu na Fedorę i jestem zadowolony. Ubuntu jest takie cukierkowe, według mnie dla bardzo początkujących. Forum jak forum, moderatorzy pracują (niekiedy za mocno się przykładają, kilka razy tego doświadczyłem...). Instalacja przebiegła bezproblemowo. Co do rpm, czy deb, wolę kompilować ze źródeł... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Nie jestem pewien ale chyba to jest tak:

Na Ubuntu konto root oczywiście jest, jednak żeby uzyskać do niego dostęp z ekranu logowania coś trzeba ustawić chyba w ekranie logowania, kolega mówił, że to się nazywa "zezwalaj na logowanie root z ekranu logowania"...można też zainstalować niejaki fake root i chyba wyjdzie na to samo ;)

 

Trzeba po prostu ustawić najpierw hasło dla roota, z pustym hasłem nie ma możliwości logowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam taka ciekawostke ; zarówno w ubuntu jak i w fedorze 8 automat do montowania partycji windowsowej działa poprawnie w GNOME . W KDE nie chce , wywala błedy .

Ale wg mnie ubuntu jest fajniejsze. Najnowsza fedora 8 bezposrednio po zainstalowaniu stwarza wiecej problem ów niz najnowsze ubuntu 7,10 [równiez w stanie surowym, przy pierwszym uruchomieniu ]

Na przykład w ubuntu syntezator dzwieku ZYNADDSUBFX działa prawidłowo bezposrednio po zainstalowaniu poprzez apta . Na fedorze 8 po zainstalowaniu poprzez yuma działac nie chce pomimo iz jest zainstalowany JACK-AUDIO SERVER CONNECTION-KIT . ZAuwazyłem ze ten program podczas instalacji na ubuntu sciaga kilka bibliotek o nazwach "libjack-costam" i działa od razu ok :rolleyes: Teraz mam zainstalowana fedore 8 z najnowszego linux+ . W numerze gazetki z poprzedniego miesiaca na płytce było ubuntu i mówie szczerze; mało miałem z nim problemów :rolleyes:

Aha i jeszcze KDE 4.0 jest juz w repo ubuntu , a w repo fedory jeszcze nie ma :lammer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając inne sprawy (np. że Fedora działa dużo lepiej na moim laptopie niz Ubuntu), bardzo lubię Fedorę ze względów estetycznych. Sam proces ładowania systemu jest chyba najwiekszym "eye-candy", mało jaka dystrybucja jest tak dopieszczona pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem i nowy i pozwolę sobie wrzucic swoje trzy grosze. Jestem zatwardziałym windziarzem uwielbiającym instalację polegającą na DDDZ (dalej dalej dalej zakończ :-) ) Miałem jakiś czas Ubuntu różne edycje . Szału nie zrobiło - estetyka. Forum - jakies niedopracowane. Zainstalowałem Fedorę - teraz mam 7. Zaczęły się problemy . Nie widzi mojego ukochanego XP . Mam nadzieję, ze sobie poradzę, tym bardziej, że skierowano mnie na to forum. Moje pierwsze odczucia? Całkiem przyjemne i mam nadzieję, że zostanę tu dłużej. Co do Fedory. Wstyd, ale barzdiej mi się podoba jak moje ulubione okienka. Reszta wyjdzie w użyciu. Ale mam nadzieję, że będę tu częstym gościem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...