Skocz do zawartości

Fedora 8


olddev

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zainstalowałem Fedorę nr 8 i pomimo tego, że użytkuję Linuksa już od bodaj 8 lat muszę powiedzieć że jestem w szoku.

1. Włączyłem do Usb aparat fotograficzny, Disk Mounter znalazł i podmontowałgo w parę chwil.

2. Z ciekawości ( bo nigdy nie działało) włożyłem do USB bluetootha i odpaliłem usługę spokojnie znalazł telefon, sparował i bez problemu mogłem "ściągać" zdjęcia, dodawać mp3.

3. Pisząc ten tekst zauważyłem że nie mam w Firefoxie polskiego słownika prawy klik, doinstaluj słownik..... restart przeglądarki i wszystko działa (nawet zachował dla mnie sesję w forum)

 

Ten system naprawdę zaczyna działać jak trzeba. (oczywiście jako serwer działał zawsze).

(żeby mi ktoś nie wytykał ze znam tylko fedorę używałem Redhata(od bodaj 6.1 do 8.0) Mandrive, PLD, Gentoo, nie mówiąc o innych systemach

i Hmmm z całego serca polecam olddev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rgabrysiak

Ze swoich obserwacji mogę powiedzieć że "większość" chodzi jak należy.

Ale Javy do tej pory nie mogę skonfigurować (próbowałem już wg. wszystich dostępnych poradników)

to raz, a dwa czasami system potrafi się zawieśić mimo iż nie mam uruchomionego żadnego programu.

Nie licząc tych błędów jak na razie jestem zadowolony z instlacji Fedory 8

Pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swoich obserwacji mogę powiedzieć że "większość" chodzi jak należy.
a że tak zapytam.. co prócz Javy nie chodzi u Ciebie jak należy?

 

Ale Javy do tej pory nie mogę skonfigurować (próbowałem już wg. wszystich dostępnych poradników)
Jeśli chodzi o ten błąd to jest dobrze znany każdemu kto kompilował Compiza-Fusiona na Fedorze 7 z git'a. Dla poprawnego działania potrzebował on bodajże biblioteki libxcb-1.0-3.fc8, która powoduje wysypywanie się Javy.

Rozwiązanie jest np. tutaj: Fedoraquide

Dla nielubiących klikania w linki:

    * For sun-java5-bin: 

su -c 'sed -i 's/XINERAMA/FAKEEXTN/g' /opt/java/jre/lib/i386/xawt/libmawt.so'

    * For sun-java6-bin: 

su -c 'sed -i 's/XINERAMA/FAKEEXTN/g' /opt/java/jre/lib/i386/xawt/libmawt.so'

Wystarczy poszukać.. a nie narzekać :P

Drobna uwaga.. w zależności od sposobu instalacji javy plik libmawt.so może być w róznych miejscach, należy to skorygować przed wykorzystaniem którejś z powyższych komend..

 

raz, a dwa czasami system potrafi się zawieśić mimo iż nie mam uruchomionego żadnego programu.
Sprawdziłbym czy powtarza się to dla innych systemów operacyjnych i sprawdziłbym sprzęt, bo to często główny powód takiego zachowania... dla przykładu ostatnio kupiłem 2 GB Geili UltraX 800, i podpiąłem je z taktowaniem 667, bo tyle uciąga moja płyta głowna w.g. producenta... komp zaczął chodzić niestabiilnie, Fedora się wysypywała (wtedy jeszcze 7-demka), i jak się okazało na stronie producenta mostka południowego znalazłem specyfikacje z której wynika że mostek uciąga najwyżej RAM'y na 533. Po zmianie wszystko śmigało.. ale dlaczego pisze taki elaborat.. mianowicie dlatego żebyś sprawdził dla pewności na Windzie czy też przypadkiem się nie wiesza..

a jeśli to będzie ewidentnie tylko Fedora to spróbuj powyłączać niektóre usługi, i przejrzyj logi może znajdziesz coś konkretnego co zasugeruje co moze być nie tak (np jakiś nietypowy sprzęt podpięty do kompa)...

 

Z resztą to dopiero 2 tydzień nowej Fedory... z reguły na początku zawsze są problemy. Poczekajmy na update.

 

Nie licząc tych błędów jak na razie jestem zadowolony z instlacji Fedory 8
I racja ja również :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rgabrysiak

Sprawdziłbym czy powtarza się to dla innych systemów operacyjnych i sprawdziłbym sprzęt, bo to często główny powód takiego zachowania...

Niestety inne systemu chodzą stabilnie, zdążyłem zauważyć że za zawieszanie systemu jest odpowiedzialny compiz-fusion (tak mi się przynajmniej wydaje) gdyż proces widoczny w htop zżera ok 90% zasobów sprzętu.

Co do Javy w weekend się tym zajmę i mam nadzieję że wszystko będzie już ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laptop hp pavilion 9210us - działa wszystko łącznie z webcamem i skype 2 beta

jest fajnie

 

 

Mam takze notebook z serii pavilion 9000, ale nie moge zainstalowac fedory 8, wywala sie w momencie instalacji pakietow, wydaje sie, ze dwa pakiety sie instaluja, a trzeci python juz nie.

 

Ktora wersje instalowales, i386, czy x86_64? bede wdzieczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zybex , a jak działą ta kamera pod fedorą? I wymaga jakiejs specjalnej konfiguracji czy coś?

 

Dzięki za odpowiedź ;)

 

U mnie Java też leży, i miłe zaskoczenie bo bluetooth działa :).

 

Ale za to był problem z pakietami od pythona i pcsc przy koiowaniu obrazu instalacji i się wywalał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Z resztą to dopiero 2 tydzień nowej Fedory... z reguły na początku zawsze są problemy. Poczekajmy na update.

???

Coś w rodzaju SP?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że chodzi o service packi w Windowsa. Jeśli o to chodzi to można to porównać, bo i SP i updaty w Linuksie służą do zakatulizowania systemu. Z tym że w windowsie service packi to zbiór poprawek, a w fedorze poprawki są ściągane na bieżąco tzn jeśli pojawi się jakiś program do aktualizacji to system automatycznie zapyta czy zrobić aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, czy za te 2-3 tygodnie, obraz Fedory będzie tym samym, poniekąd sprawiającym problemy, obrazem, co w dniu premiery?

Czy do obrazów dodawane są łatki i system w ten sposób jest aktualizowany, czy obraz jest od początku jest jeden, a yum aktualizuje system przez pobieranie łat z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zybex , a jak działą ta kamera pod fedorą? I wymaga jakiejs specjalnej konfiguracji czy coś?

@baqers

kamera działa normalnie - wyświetla boraz w ekidze i skype beta

jak wszystko /poza pasjansem/ wymaga konfiguracji http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=16284

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem Fedore 8 jako przesiadke z Ubuntu 7.10. Ubuntu cholernie sie muli. Ciezko na nim zrobic cokolwiek. Przynajmniej u mnie. Mam Cel D 2,53GHz 768MB RAM i ATI X800GTO.

 

Zainstalowalem wersje Angielsko jezyczna na Gnomie. Myslalem ze tam bedzie tylko Gnome ale KDE tez jest (nie wiem czy mi sie zainstalowaly przy okazji czegos czy jak, ale jest). Uzywalem skrzata ale dzialal... wolno. Znaczy sie niby szybko ale da sie odczuc kiedy podswietlenie w menu jakby nie nadaza za kursorem a guzik nie wciska sie w momencie klikniecia. Takie spowolnione reakcje. Wkurzylem sie bo wszyscy mowia ze Linux smiga tu smiga tam a u mnie co bym nie zainstalowal to sie muli. Odpalilem KDE z ciekawosci zobaczyc czy moze tam bedzie lepiej. No kurde... rewelka. Smiga jak milo. Oczywiscie jest jeden problem. PulsAudio nie chce sie uruchomic a na Gnomie dziala. Moze on mi tak skrzata spowalnia? Chociaz tak patrze to KDE mam 3.5, to moze dla tego tak smiga. Musze go wylaczyc i zobacze czy bedzie jakas roznica. Poki co bede ie bawil na KDE bo naprawde ladnie smiga (a juz mialem zamiar zainstalowac FluxBoxa albo XFCE :harakiri: ). :)

 

Chcialem uruchomic Compiz-Fusion ale jak sie okazalo nie da rady tego zrobic. Wyjasnienie znalazlem tu:

http://blog.micampe.it/articles/2006/02/18...ure_from_pixmap

 

Czy komus udalo sie uruchomic compiza na ATI zaraz po zainstalowaniu Fedory? Czy ATI wypuscilo juz nowsze sterowniki? Ja mam te z livny i nie daja rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...