Skocz do zawartości

Kde4


!Ci

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem wszystko krok po kroku tak jak napisałeś. Sprawdzałem każdy krok wielokrotnie zanim go wykonałem. Szczerze mówiąc jeszcze nigdy nic mi się nie udało skompilować na moim kompie (mimo szczegółowych instrukcji jak to zrobić), czy to na Fedorze czy na innych dystrybucjach zawsze był jakiś problem. Ale nie chce mi się już dociekać szczegółów. Ew. zrobię jeszcze jedno podejście, krok po kroku tak jak opisałeś, jak się nie powiedzie to dam znać.

 

EDIT: Niestety ciągle to samo. Ponadto w logach jest napisane, że mam nieskonfigurowany cmake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

właśnie piszę z kde4. Jeszcze raz wielkie dzięki, działa bezproblemowo, jak narazie ;)

- nowe kde ma ładne dźwięki ;]

mam nadzieję że efekty kwin'a mi pójdą na moim ati, bo compiz nie chce ruszyć :)

 

[EDIT]

hmm, no dobra, a gdzie jest kcontrol?

 

[EDIT2]

zainstalowałem kdenetwork, włączam kopete i mam dość dziwny problem... nie można dodać konta Jabbera, a nawet Gadu-Gadu się da.

 

PS. http://websvn.kde.org/ ? nie działa więc nie mam jak zobaczyć tych modułów

 

[EDIT 3]

!Ci: Czy mając te moduły kdenetwork powiedzmy mogę zrobić taki trik:

module kdenetwork/kopete
cmake-options -DCMAKE_BUILD_TYPE=Release
end module

żeby mi samo kopete zainstalowało?

bo na przykład mając kdeutils, potrzebuję tylko kate i ark'a tak naprawdę, i chciałbym nie "zaśmiecać" systemu zbędnymi programami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wszystko krok po kroku tak jak napisałeś. Sprawdzałem każdy krok wielokrotnie zanim go wykonałem.

EDIT: Niestety ciągle to samo. Ponadto w logach jest napisane, że mam nieskonfigurowany cmake.

 

LordD chyba nie dokonca robiles jak trzeba. Popatrz na blad z Twojego poprzedniego posta:

<<< PACKAGES FAILED TO BUILD >>>
qt-copy - ~/kdesvn/log/2008-02-07-01/qt-copy/configure.log

 

Przy tej konfiguracji qt-copy w ogole nie powinno byc sciagane, ani instalowane w systemie. Jesli chodzi o bledy to tak jak pisalem, zajrzyj do katalogu ~/kdesvn/log/latest. Jesli np. kompilacja pada Ci na kdesupport popatrz do ~/kdesvn/log/latest/kdesupport/error.log - tam zapewne dowiesz sie co jest nie tak.

 

[EDIT]

hmm, no dobra, a gdzie jest kcontrol?

Teraz to jest systemsettings, ale jeszcze wiele mu brakuje ;)

 

zainstalowałem kdenetwork, włączam kopete i mam dość dziwny problem... nie można dodać konta Jabbera, a nawet Gadu-Gadu się da.

Niestety to juz kwestia poszczegolnych programow, wiele jest jeszcze niedopracowanych. Najlepiej poszukac na listach dyskusyjnych poszczegolnych programow lub innych miejscach wymiany informacji developer'ow.

 

PS. http://websvn.kde.org/ ? nie działa więc nie mam jak zobaczyć tych modułów

Wlasnie zauwazylem, ze cos nie tak z przegladaniem informacji poprzez WWW. Zawsze mozesz svn besposrednio przejrzec.

 

!Ci: Czy mając te moduły kdenetwork powiedzmy mogę zrobić taki trik:

module kdenetwork/kopete
cmake-options -DCMAKE_BUILD_TYPE=Release
end module

O ile skrypt kdesvn-build sobie z tym poradzi to pewnie tak. Tylko uwazaj, bo czasem mozesz miec jakies zaleznosci z innymi elementami systemu. W razie problemow po raz kolejny proponuje czytaj logi ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info, jednak...

1. Na drugim komputerze zaintalowałem Fedore Rawhide i tam w kopete jest Jabber.

2. Mam problem z kompilacją extragears/multimedia (Log: http://www.pastebin.org/18683)

3. Mam problem z kompilacją kdegraphics (Log: http://www.wklej.org/id/c87bfa5b3a)

 

!Ci: Mówiąc o bezpośrednim przeglądaniu svn, to jak to mogę zrobić? Bo jedyne co umiem z svn to ściągnąć pliki :)

 

Uwaga do wszystkich!

Należy pamiętać żeby ustawić chmod 755 dla /home/kde-devel/ oraz dla podkatalogów, bo inaczej od razu zostaniecie wylogowani z sesji. !Ci zapomniał o tym napisać (punkt 8) więc dopisałem ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej konfiguracji qt-copy w ogole nie powinno byc sciagane, ani instalowane w systemie. Jesli chodzi o bledy to tak jak pisalem, zajrzyj do katalogu ~/kdesvn/log/latest. Jesli np. kompilacja pada Ci na kdesupport popatrz do ~/kdesvn/log/latest/kdesupport/error.log - tam zapewne dowiesz sie co jest nie tak.

 

Wiem, przez pomyłkę wcięło mi kilka linijek z konfiguracji, ale za drugim razem już zadbałem aby była pełna, lecz efekt jest podobny, tylko błędów mniej. CMake nie radzi sobie z kompilacją na to wygląda.

 

CMake Error: CMake was unable to find a build program corresponding to "Unix Makefiles". CMAKE_MAKE_PROGRAM is not set. You probably need to select a different build tool.

CMake Error: Error required internal CMake variable not set, cmake may be not be built correctly.

Missing variable is:

CMAKE_C_COMPILER_ENV_VAR

CMake Error: Error required internal CMake variable not set, cmake may be not be built correctly.

Missing variable is:

CMAKE_C_COMPILER

CMake Error: Could not find cmake module file:/home/kde-devel/kdesvn/build/kdebase/CMakeFiles/CMakeCCompiler.cmake

CMake Error: Error required internal CMake variable not set, cmake may be not be built correctly.

Missing variable is:

CMAKE_CXX_COMPILER_ENV_VAR

CMake Error: Error required internal CMake variable not set, cmake may be not be built correctly.

Missing variable is:

CMAKE_CXX_COMPILER

CMake Error: Could not find cmake module file:/home/kde-devel/kdesvn/build/kdebase/CMakeFiles/CMakeCXXCompiler.cmake

CMake Error: CMAKE_C_COMPILER not set, after EnableLanguage

CMake Error: CMAKE_CXX_COMPILER not set, after EnableLanguage

-- Configuring done

 

i jak widać niczego normalnie nie chce skompilować

<<< PACKAGES FAILED TO BUILD >>>

kdesupport - ~/kdesvn/log/2008-02-08-02/kdesupport/cmake.log

kdelibs - ~/kdesvn/log/2008-02-08-02/kdelibs/cmake.log

kdepimlibs - ~/kdesvn/log/2008-02-08-02/kdepimlibs/cmake.log

kdebase - ~/kdesvn/log/2008-02-08-02/kdebase/cmake.log

kdemultimedia - ~/kdesvn/log/2008-02-08-02/kdemultimedia/cmake.log

kdegames - ~/kdesvn/log/2008-02-08-02/kdegames/cmake.log

extragear/plasma - ~/kdesvn/log/2008-02-08-02/extragear/plasma/cmake.log

l10n-kde4/pl - ~/kdesvn/log/2008-02-08-02/l10n-kde4/pl/cmake.log

Script finished processing at Fri Feb 8 11:03:22 2008

Your logs are saved in /home/kde-devel/kdesvn/log/2008-02-08-02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałem się na kde4 i okazało się że mam panel z kde3 i kde4, moje ikony z pulpitu przykryła tapeta z kde4 i nie mam do nich dostępu. Próbowałem usunąć katalog .kde ale nie pomogło?

Raz trafilem na taki problem. Nie wiem czy nie jest to zwiazane z tymi prawami dostepu o ktorych morsik napisal. Ja nie musialem nic zmieniac i jest ok. Zmieniales uprawnienia katalogow na 755?

 

 

greg: miałem ten sam problem, musisz odinstalować kde3.5

yum remove kdelibs

to pociągnie ze sobą zależności ale zostawi KDE4

To na pewno pomoze, ale w moim odczuciu nie jest dobre rozwiazanie. KDE4 wyglada coraz lepiej, ale osobiscie normalnie korzystam jeszcze z galezi 3.5. Mysle, ze jeszcze potrzeba nieco pracy, aby moc sie calkiem przesiasc, dlatego osobiscie nie usuwalem KDE3.

 

 

no właśnie niestety amarok został skasowany i compiz nie działa jasta jakaś rady aby to działało

Jesli chodzi o compiz to tak jak sorror napisala nie wyglupiaj sie ;) - a przynajmniej jeszcze nie teraz. Ogolnie w zalozeniu ma istniec mozliwosc wspolpracy KDE4 z pakietem o ktorym mowa, na razie jednak radze sie wstrzymac. Mam nadzieje, ze takie polaczenie nie bedzie potrzebne. Najnowsza odslona KDE posiada wbudowana w KWin mozliwosc uruchamiania roznych bajerkow, wykorzystujac akceleracje sprzetowa. W obecnym stadium rozwoju jest ona kawalek drogi za compiz'em. Jednak jesli zostanie ono udoskonalone, mysle ze bedzie to element duzo stabilnijeszy i godny uwagi niz compiz ;P

 

PS. Sorrki, ze z takim opoznieniem odpisuje, ale ostatnio troche zajety jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy ale ja muszę pobrać z svn nowe qt 4.4.0. Bez tego mi się nie skompiluje.

W tej chwili to jedyne wyjscie. Oczywiscie pozostaje jeszcze czekanie az uaktualnia paczki w repozytorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...