Skocz do zawartości

Kde4


!Ci

Rekomendowane odpowiedzi

no dobrze, to już wiem czemu mi wywala że potrzebuje qt4.4

jednak czy mógłby ktoś podać adres skąd można go ściągnąć bo coś znaleść nie mogę?

 

teraz ściągam qt-copy z svn KDE4, zobaczę co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To jest to czego szukasz. Ja kompilowałem qt-copy wg. tego przepisu.

W zasadzie nie trzeba kompilowac go osobno wystarczy w naszym pliku konfiguracyjnym kde4 dodac takie wpisy:

 

- w sekcji global zamienic na:

qtdir ~/qt4

 

- dodatkowy modul

module qt-copy
        configure-flags -qt-gif -no-exceptions -fast -qdbus \
                        -nomake examples -nomake demos

        apply-qt-patches true   
end module

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to zainstalowałem zarówno qt-4.4.0-preview, jak i CAŁE kde 4.1 z svna, a mimo wszystko może z 30% programów tylko mam z najnowszego kde, reszta tak jak by się w ogóle nie zainstalowala, choć nie było żadnych errorów itp :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. kde4 skorzysta z zainstalowanego qt4? Czy po pobraniu qt-copy z svn podczas kompilacji kde4 zostanie to skompilowane?

Zostanie pobrana, skompilowana i zainstalowana najnowsza wersja QT, a dalej wykorzystana do zbudowania KDE4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ 19%] Built target kdeinit_kwrite
[ 20%] Built target kdialog
[ 20%] Generating kbookmarkmerger_automoc.cpp
Scanning dependencies of target kbookmarkmerger
CMakeFiles/konq.dir/knewmenu.o: In function `KNewMenu::slotActionTriggered(QAction*)':
knewmenu.cpp:(.text+0x201b): undefined reference to `KonqFileUndoManager::self()'
knewmenu.cpp:(.text+0x202e): undefined reference to `KonqFileUndoManager::recordJob(KonqFileUndoManager::CommandType, KUrl::List const&, KUrl const&, KIO::Job*)'
CMakeFiles/konq.dir/konq_operations.o: In function `KonqOperations::mkdir(QWidget*, KUrl const&)':
konq_operations.cpp:(.text+0x440): undefined reference to `KonqFileUndoManager::self()'
konq_operations.cpp:(.text+0x456): undefined reference to `KonqFileUndoManager::recordJob(KonqFileUndoManager::CommandType, KUrl::List const&, KUrl const&, KIO::Job*)'
CMakeFiles/konq.dir/konq_operations.o: In function `KonqOperations::doPaste(QWidget*, KUrl const&, QPoint const&)':
konq_operations.cpp:(.text+0x1403): undefined reference to `KonqFileUndoManager::self()'
konq_operations.cpp:(.text+0x141f): undefined reference to `KonqFileUndoManager::recordJob(KonqFileUndoManager::CommandType, KUrl::List const&, KUrl const&, KIO::Job*)'
CMakeFiles/konq.dir/konq_operations.o: In function `KonqOperations::rename(QWidget*, KUrl const&, KUrl const&)':
konq_operations.cpp:(.text+0x1565): undefined reference to `KonqFileUndoManager::self()'
konq_operations.cpp:(.text+0x157b): undefined reference to `KonqFileUndoManager::recordJob(KonqFileUndoManager::CommandType, KUrl::List const&, KUrl const&, KIO::Job*)'
CMakeFiles/konq.dir/konq_operations.o: In function `KonqOperations::_del(KonqOperations::Operation, KUrl::List const&, KonqOperations::ConfirmationType)':
konq_operations.cpp:(.text+0x28a1): undefined reference to `KonqFileUndoManager::self()'
konq_operations.cpp:(.text+0x28b7): undefined reference to `KonqFileUndoManager::recordJob(KonqFileUndoManager::CommandType, KUrl::List const&, KUrl const&, KIO::Job*)'
CMakeFiles/konq.dir/konq_operations.o: In function `KonqOperations::doDropFileCopy()':
konq_operations.cpp:(.text+0x31e4): undefined reference to `KonqFileUndoManager::self()'
konq_operations.cpp:(.text+0x31fc): undefined reference to `KonqFileUndoManager::recordJob(KonqFileUndoManager::CommandType, KUrl::List const&, KUrl const&, KIO::Job*)'
konq_operations.cpp:(.text+0x4109): undefined reference to `KonqFileUndoManager::self()'
konq_operations.cpp:(.text+0x4121): undefined reference to `KonqFileUndoManager::recordJob(KonqFileUndoManager::CommandType, KUrl::List const&, KUrl const&, KIO::Job*)'
konq_operations.cpp:(.text+0x4269): undefined reference to `KonqFileUndoManager::self()'
konq_operations.cpp:(.text+0x427e): undefined reference to `KonqFileUndoManager::recordJob(KonqFileUndoManager::CommandType, KUrl::List const&, KUrl const&, KIO::Job*)'
CMakeFiles/konq.dir/konq_operations.o: In function `KonqOperations::doDrop(KFileItem const&, KUrl const&, QDropEvent*, QWidget*)':
konq_operations.cpp:(.text+0x566c): undefined reference to `KonqFileUndoManager::self()'
konq_operations.cpp:(.text+0x567f): undefined reference to `KonqFileUndoManager::recordJob(KonqFileUndoManager::CommandType, KUrl::List const&, KUrl const&, KIO::Job*)'
CMakeFiles/konq.dir/konq_operations.o: In function `KonqOperations::copy(QWidget*, KonqOperations::Operation, KUrl::List const&, KUrl const&)':
konq_operations.cpp:(.text+0x5871): undefined reference to `KonqFileUndoManager::self()'
konq_operations.cpp:(.text+0x5885): undefined reference to `KonqFileUndoManager::recordJob(KonqFileUndoManager::CommandType, KUrl::List const&, KUrl const&, KIO::Job*)'
konq_operations.cpp:(.text+0x5adb): undefined reference to `KonqFileUndoManager::self()'
konq_operations.cpp:(.text+0x5aee): undefined reference to `KonqFileUndoManager::recordJob(KonqFileUndoManager::CommandType, KUrl::List const&, KUrl const&, KIO::Job*)'
collect2: ld returned 1 exit status
make[2]: *** [lib/libkonq.so.5.1.0] Błąd 1
make[1]: *** [apps/lib/konq/CMakeFiles/konq.dir/all] Błąd 2
make[1]: *** Oczekiwanie na niezakończone zadania....
[ 20%] [ 20%] Building CXX object apps/keditbookmarks/CMakeFiles/kbookmarkmerger.dir/kbookmarkmerger_automoc.o
Building CXX object apps/keditbookmarks/CMakeFiles/kbookmarkmerger.dir/kbookmarkmerger.o
Linking CXX executable kbookmarkmerger
[ 20%] Built target kbookmarkmerger
make: *** [all] Błąd 2

 

Ne mogę skompilować kdebase. Nie wiem co może być problemem. Nie wiecie gdzie mogę znalęźć libcaptury.pc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tu http://lists-archives.org/kde-devel/15112-kdebase.html.

 

Natomiast co do błędu to zobacz czy masz #include <konq_fileundomanager.h> w pliku konq_operations.cpp i knewmenu.cpp, z błędu wygląda jak by nie widział tego pliku (a w zasadzie 2 jego metod), sprawdź też czy plik istnieje i czy w ogóle zawiera metody KonqFileUndoManager::self() i KonqFileUndoManager::recordJob(...), no i oczywiście spróbuj svn up też.

 

A tak poza tym to bym wcześniej zrobił coś a'la make clean, tyle że nie wiem jak to z cmake idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi raczej o już zbydowane pliki, tych skrypt nie czyści i jeśli skompiluje się część, a za jakiś czas się będzie kompilowało resztę z nowszej wersji to może się okazać że na tyle się pozmieniało w kodzie że różne dziwne kwiatki mogą powychodzić. A przynajmniej u mnie nic nie było czyszczone podczas kompilacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nadal się nie kompiluje. Nie mam ochoty grzebać w plikach. Zerkałem do knewmenu.cpp i szczerze mówiąc nie warto :) Poza tym na c++ nie znam się tak dobrze, żeby móc coś poprawić.

Spróbuję skompilować kde4 razem z qt-copy.

 

Teraz po aktualizacji kdesupport się wysypuje. Nie dane jest mi spróbować. mam wrażenie, że Wam udało się skompilować jakąś wcześniejszą wersję a ja teraz trafiłem na jakieś bugi. Teoria spiskowa ;)

Pobieram nowe wersje i znowu kdesupport padło zobaczymy co z kdebase.

Edytowane przez InIrudeBwoy
Aktualizacja mała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osob nadal testujacych najnowsza odslone - boje sie tu napisac najlepszego menadzera okien :) - mam kilka ciekawostek, tak zebyscie sie nie zanudzili ;P

 

Jak zapewne wiedza niektorzy, aby nadal moc testowac dokonania deweloperow niezbedne jest skorzystanie z QT w wersji 4.4 - aktualnie jeszcze niedostepnej oficjalnie. W tym celu nalezy do naszego pliku kde4 dodac informacje, o ktorych wczesniej wspomnialem. W razie problemow z kompilacja proponuje zaczac caly proces od zera wykonujac

./kdesvn-build --rc-file=kde4 --refresh-build

 

Jak wspominalem wczesniej oprocz samego menadzera istnieja aplikacje powiazane z nim. Nie trzeba przekonywac - nikogo chyba - o jakosci dostepnego odtwarzacza muzyki - Amarok. Chcac podgladnac prace nad przyszlym wydaniem tej aplikacji do naszego pliku konfiguracyjnego nalezy dodac:

module extragear/multimedia/amarok
        configure-flags -I/home/kde-devel/kde/include/plasma
        cmake-options -DCMAKE_BUILD_TYPE=Release
end module

Do kompilacji wymagany jest w systemie pakiet WebKit-qt-devel. W razie problemow z kompilacja oczywiscie logi prawde Wam powiedza. Sam Amarok wyglada coraz lepiej da sie rowniez odsluchac muzyki, wiec bedzie mozna potestowac go w praktyce ;)

 

Natrafilem rowniez na jeden problem w KDE4, a mianowicie nie dalo sie wlaczyc efektow pulpitu. Prawdopodobnie uzytkownicy kart nvidia nie maja tego problemu i chyba nie dotyczy to rowniez osob, ktore korzystaja z XGL zamiast AIGLX. To sa jednak moje domysly. W kazdym razie osoby, ktore nie moga u siebie odpalic KWin w tryb "bajerkow" niech sprobuja ponizszego rozwiazania.

W katalogu

/home/kde-devel/kdesvn/kdebase/workspace/kwin

tworzymy plik main.patch o zawartosci:

--- main.cpp.sav    2008-01-22 14:59:25.000000000 +0100
+++ main.cpp    2008-01-25 15:55:54.000000000 +0100
@@ -407,8 +407,6 @@ KDE_EXPORT int kdemain( int argc, char *
         signal(SIGINT, SIG_IGN);
     if (signal(SIGHUP, KWin::sighandler) == SIG_IGN)
         signal(SIGHUP, SIG_IGN);
-    // HACK this is needed for AIGLX
-    setenv( "LIBGL_ALWAYS_INDIRECT","1", true );
     KWin::Application a;
     KWin::SessionManager weAreIndeed;
     KWin::SessionSaveDoneHelper helper;

Wykonujemy w opisanym katalogu komende:

patch < main.patch

Oczywiscie nalezy teraz przekompilowac kod. Uzywajac kdesvn-build mozemy wybierac, ktore moduly poddajemy temu procesowi:

./kdesvn-build kdebase --rc-file=kde4

 

Postaram sie dodawac co jakis czas informacje, ktore pozwola Wam testowac to srodowisko i jego rozne czesci na wlasnej skorze;) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak wspominalem wczesniej oprocz samego menadzera istnieja aplikacje powiazane z nim. Nie trzeba przekonywac - nikogo chyba - o jakosci dostepnego odtwarzacza muzyki - Amarok.

A i owszem, trzeba ;) jakoś od początku nie trawię tego odtwarzacza i przez cały ten czas nie mogę się na niego przestawić (xmms rox)

W katalogu

/home/kde-devel/kdesvn/kdebase/workspace/kwin

tworzymy plik main.patch o zawartosci:

--- main.cpp.sav    2008-01-22 14:59:25.000000000 +0100
+++ main.cpp    2008-01-25 15:55:54.000000000 +0100
@@ -407,8 +407,6 @@ KDE_EXPORT int kdemain( int argc, char *
         signal(SIGINT, SIG_IGN);
     if (signal(SIGHUP, KWin::sighandler) == SIG_IGN)
         signal(SIGHUP, SIG_IGN);
-    // HACK this is needed for AIGLX
-    setenv( "LIBGL_ALWAYS_INDIRECT","1", true );
     KWin::Application a;
     KWin::SessionManager weAreIndeed;
     KWin::SessionSaveDoneHelper helper;

Wykonujemy w opisanym katalogu komende:

patch < main.patch

Oczywiscie nalezy teraz przekompilowac kod. Uzywajac kdesvn-build mozemy wybierac, ktore moduly poddajemy temu procesowi:

A nie lepiej zamiast tworzyć specjalnie patcha do tak bananej rzeczy, po prostu zahashować linię

setenv( "LIBGL_ALWAYS_INDIRECT","1", true );

=>

//setenv( "LIBGL_ALWAYS_INDIRECT","1", true );

? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze zbudowaniem tego. Wszystko dokłądnie wg. opisu.

Na koniec otrzymuję:

<<<  Build Process  >>>
Building kdesupport (1/8)
       Preparing build system for kdesupport.
       Running cmake...
       Compiling, attempt 1...
       Build succeeded after 4 minutes, and 26 seconds.
       Installing kdesupport.
       Overall time for kdesupport was 4 minutes, and 35 seconds.

Building kdelibs (2/8)
       Preparing build system for kdelibs.
       Running cmake...
       Unable to configure kdelibs with CMake!
       Overall time for kdelibs was 1 second.

Building kdepimlibs (3/8)
       Preparing build system for kdepimlibs.
       Running cmake...
       Unable to configure kdepimlibs with CMake!
       Overall time for kdepimlibs was 0 seconds.

Building kdebase (4/8)
       Preparing build system for kdebase.
       Running cmake...
       Unable to configure kdebase with CMake!
       Overall time for kdebase was 1 second.

Building kdemultimedia (5/8)
       Preparing build system for kdemultimedia.
       Running cmake...
       Unable to configure kdemultimedia with CMake!
       Overall time for kdemultimedia was 0 seconds.

Building kdegames (6/8)
       Preparing build system for kdegames.
       Running cmake...
       Unable to configure kdegames with CMake!
       Overall time for kdegames was 1 second.

Building extragear/plasma (7/8)
       Preparing build system for extragear/plasma.
       Running cmake...
       Unable to configure extragear/plasma with CMake!
       Overall time for extragear/plasma was 0 seconds.

Building l10n-kde4/pl (8/8)
       Preparing build system for l10n-kde4/pl.
       Running cmake...
       Unable to configure l10n-kde4/pl with CMake!
       Overall time for l10n-kde4/pl was 1 second.

<<<  Build Done  >>>


<<<  PACKAGES SUCCESSFULLY BUILT  >>>
kdesupport


<<<  PACKAGES FAILED TO BUILD  >>>
kdelibs - ~/kdesvn/log/2008-02-29-02/kdelibs/cmake.log
kdepimlibs - ~/kdesvn/log/2008-02-29-02/kdepimlibs/cmake.log
kdebase - ~/kdesvn/log/2008-02-29-02/kdebase/cmake.log
kdemultimedia - ~/kdesvn/log/2008-02-29-02/kdemultimedia/cmake.log
kdegames - ~/kdesvn/log/2008-02-29-02/kdegames/cmake.log
extragear/plasma - ~/kdesvn/log/2008-02-29-02/extragear/plasma/cmake.log
l10n-kde4/pl - ~/kdesvn/log/2008-02-29-02/l10n-kde4/pl/cmake.log
Script finished processing at Fri Feb 29 19:22:25 2008
Your logs are saved in /home/kde-devel/kdesvn/log/2008-02-29-02
[kde-devel@localhost kdesvn-build-1.5]$ 

 

Chyba wszystkie z logów wymienionych na koniec wyglądają tak samo, a mianowicie:

-- Check for working C compiler: /usr/bin/gcc
-- Check for working C compiler: /usr/bin/gcc -- works
-- Check size of void*
-- Check size of void* - done
-- Check for working CXX compiler: /usr/bin/c++
-- Check for working CXX compiler: /usr/bin/c++ -- works
CMake Error: ERROR: Could not find KDE4 kde4-config
-- Configuring done

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...