Skocz do zawartości

Nie łaczy Się Z Netem Automatycznie


Darknek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz wyszlo takie :)

 

 su -c 'cat /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0'
Hasło: 
# nVidia Corporation MCP51 Ethernet Controller
DEVICE=eth0
BOOTPROTO=dhcp
HWADDR=00:1b:fc:41:b9:b6
ONBOOT=yes
NM_CONTROLLED=no
TYPE=Ethernet
USERCTL=no
PEERDNS=yes
IPV6INIT=no
DNS2=62.179.1.63
SEARCH=chello.pl
DNS1=62.179.1.62

 

podstawy to ja chyba znam, a obsluga i wydawanie prawidlowych komend z terminala w moim mniemaniu zalicza sie do bardziej zaawansowanych - niestety

wiec uprzejmie prosze sie nie dernerowac :) i dziekuje za lopatologie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Może ja podepnę sie pod temat,troche archeologia sie kłania,ale po co zawalać forum jeśli juz cos istnieje.Mam także problem z networkmanager,z tym ze mi nie zapamiętuje adresów.Ale od poczatku:

Fedora 10,Gnome,laptop dell 1720.jest to moja pierwsza fedora,wspominam bo mam lekki problem z zidentyfikowaniem co poniektorych lokalizacji configów,nazw itd.

Jestem w pracy podpiety pod serwer,IP "wklepywane na sztywno",mam tez na wszelki wypadek możliwość korzystania z neta bezprzewodowego.

Jestem w domu podpiety pod router,IP "wklepywane na sztywno",mam tez na wszelki wypadek możliwość korzystania z neta bezprzewodowego. :P

I tu problem,za każdym razem musze wklepywać wszystko do NM ręcznie.Poprostu żaden zapis nie jest zapamietywany,choć i to mnie dziwi!!! każde połaczenie nazwałem sobie po swojemu i to jest za każdym razem,a adresy nie.

Czy może ktos mnie nakierować,gdzie możnaby było znaleść odpowiedni config dla NM i ręcznie wklepać adresy,po czym patrzeć co z tego wyniknie? A może trza by cos innego?

 

Z górki thx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom sobie gconf-editor i tam w /system/networking/connections, będziesz miał spisane wszystkie swoje połączenia. Poza tym http://live.gnome.org/DarrenAlbers/Network...3edabcc82531bbc to jest też ważna informacja (całe faq polecam). U mnie zmiany są zapisywane.

EDIT: jak odnajdziesz pole adresses dla swojego połączenia (katalog ipv4) to zauważysz, że jakoś dziwnie są zapisywane te wartości, ale to jest nieważne, bo istotne jest chyba to czy te wartości pozostają takie same po restarcie NM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mister thof :)

 

nie do konca było jak napisałes,ale twoja rada była poniekąd słuszna.Trza zaglądnąć było do gconf-edit,z tym ze ja obszedlem problem od d** strony i w NM zapisalem potrzebne zapisy po czym wlaśnie w gconf-editor zmodyfikowalem je dla swoich potrzeb

 

Nie jak piszesz w ipv4,a w zakladce connection
wystarczy dodac klucz connection i nadać jemu wartość logiczną i zaklikać na Prawda

 

tym samym zostają połączenie i adresy dodane do NM jako default i tyle.Bardzo dziekuję za nakierowanie i pozdrawiam.

 

Ps.

Nie wiem czy to istotne,chyba tak,jednak ten SELinux troche psuje to wszystko,niby potrzebny ale nie do konca chyba dopracowany,ja jak koledzy wyżej też musiałem go wyłaczyć bo mi tylko przeszkadzał.No i dziwna sprawa,miałem NM ale coś mnie tknęło i luknąłem sobie do gpk-application i ten wskazywał mi ze nie mam go zainstalowanego :o ,w sumie kliknąłem na instaluj,no i proszę! doinstalowało mi ze dwa pakiety i jak ręką odjął.Wsio ruszyło z kopyta.Przy okazji jakby chcial ktos mi to wytłumaczyć to będzie pełnia szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...