Skocz do zawartości

Nie łaczy Się Z Netem Automatycznie


Darknek

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

 

Jade na F9

Od wczoraj nie laczy mie sie automatycznie z netem

NEtwork menadzer nie widzi sieci, przez co firefox dziala wiecznie w trybie ofline

A zeby siec podniesc musze system->administracja->siec i tam dac aktywuj

Jak zmusic, aby eth0 wstawalo podczas bootowania?

CZy moze to byc powodem update selinuxa, bo ostatnio mi sie updatowal - wiec pytanie drugie - jak go wylaczyc :?:

 

EDIT

Odkrylem ze to network menager sie skaszanil

Jak to naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy moze to byc powodem update selinuxa, bo ostatnio mi sie updatowal - wiec pytanie drugie - jak go wylaczyc :?:
Tak długo już jesteś na forum i nawet nie chce Ci się poszukać... system-config-selinux

Pomiędzy NM i system-config-network jest może jakiś konflikt? Spróbuj usunąć połącznie z system-config-network. Sprawdź czy wszystkie usługi związane z NW i network masz włączone. Kliknij na ikonce NW ppm i wybierz Modyfikuj połączenia... i może coś pozmieniaj :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selinuxa wywalilem w cholere

W NM mam wszystko poustawiane zeby automatycznie sie wlaczalo przy uruchamianiu kompa.

Ale i tak musze w NM po wlaczeniu kompa wylaczyc siec i na nowo ja wlaczyc zeby sie polaczyl z netem

A mozna by usunac NM lub jego jakies konfiguracyjne ustawienia i od nowa zainstalowac/ustawic :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może zabiorę głos :) miałem bardzo podobny problem. Po którejś aktualizacji, jak włączałem system, połączenie nie wstawało (NetworkManager wskazywał że połączenie jest wyłączone) i musiałem je podnosić ręcznie. Rozwiązaniem okazało się wyłączenie (w usługach) NetworkManagera i włączenie "network". Od tej pory połączenie bez przeszkód wstaje i wszystko jest ok :) tyle, że ja mam desktop'a a nie laptopa więc nie mam również wi-fi :) przez co mogłem sobie pozwolić na wyłączenie NM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty aby na pewno z roota chciałeś podejrzeć /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 ?

Jaką komendą to robiłeś ? Bo z tego co widzę to robiąc coś takiego:

[root@localhost ~]# /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0

się pliku nie wyświetla... :| Przydało by się chociaż podstawowe podstawy (czyli w tym wypadku polecenie cat) pozać zanim się za coś zabierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wypadałoby też czasem pomyśleć zanim się coś zrobi, my nie jesteśmy tutaj od myślenia za Ciebie. Klepanie bezmyślnie tego co ktoś gdzieś napisał najczęściej prowadzi do uszkodzenia i reinstalacji systemu, a w drastyczniejszych przypadkach do powrotu na windowsa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...