Skocz do zawartości

Rozbudowa Repozytorium


00marcinek00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie znam sie za bardzo na linuksie FEDORA 8 i ogólnie ucze się po woli i po trochu. Bede wdzięczny za pomoc oraz szczegółowe opisy co i jak. Posiadam serwer dedykowany na FEDORE CORE i musze zainstalować kilka pakietów ale coś nie idzie :/

 

[root@ks33625 verlihub]# yum install build-essential mysql-server libmysqlclient10-dev libpcre3-dev geoip-bin libgeoip-dev g++-3.3
Setting up Install Process
Setting up repositories
Reading repository metadata in from local files
Parsing package install arguments
No Match for argument: build-essential
No Match for argument: libmysqlclient10-dev
No Match for argument: libpcre3-dev
No Match for argument: geoip-bin
No Match for argument: libgeoip-dev
No Match for argument: g++-3.3
Nothing to do

 

Z tego co widze to nie ma chyba obecnie pakietów w repozytoriach :(

Jak moge dodac i jakie repozytoria (dostęp zdalny przez shell i mam tylko konsole) Bede równiez wdzięczny o komendy w celu sprawdzenia szukanych pakietów jakie są z repo oraz coś w stylu np: jakie są już zainstalowane

 

Przepraszam jesli głupie pytanie zadałem ale potrzeba mi tego :( Serdecznie dziękuje za pomoc :):)

 

* (fajnie by było gdyby repozytoria były w jakis sposób rozbudowane tzn miały dość dużą ilość pakietów :) )

** (przepraszam jeśli temat zamieściłem w złym dziale, prosze o wyrozumiałość)

*** (zeby nie bylo ze nie szukalem na forum, znalazłem co nie co o repozytoriach ale opisy byly pod srodowisko graficzne gnome lub KDE a nie moge znalezc pod hmmm bardziej serwer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ecik a mozesz coś więcej na ten temat powiedzieć?? jak sie sprawa ma z tymi nazwami?? Jak prawidlowo szukac nazwy paczuszek :(

 

I tak przy okazji, hmm nie wiem co jest grane ale wyskakuje mi takie cos jak próbowałem znaleźć jakąś paczuszke:

 

^
//var/cache/yum/extras/repomd.xml:241: parser error : Premature end of data in tag td line 180

^
//var/cache/yum/extras/repomd.xml:241: parser error : Premature end of data in tag tr line 180

^
//var/cache/yum/extras/repomd.xml:241: parser error : Premature end of data in tag table line 179

^
//var/cache/yum/extras/repomd.xml:241: parser error : Premature end of data in tag td line 179

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prawidlowo szukac nazwy paczuszek :(
Jak prawidłowo szukać opisano w "man yum" + link od Sorrora powyżej <_< Od siebie dodam, ze najprościej jest wyszukiwać przy pomocy graficznej nakładki yumex.

Co do błędów, to wyczyszczenie cache'a powinno pomóc - "yum clean all".

 

[EDIT]

Z tymi nazwami to faktycznie ciężko będzie cokolwiek znaleźć w Fedorze, bo tak na oko wygląda to na nazwy wzięte z Debiana/Ubuntu a to zupełnie inna bajka ;) Pewnie byłoby prościej gdybyś napisał jaki zamierzasz osiągnąć cel tzn. czy chesz np. zainstalować server MySQL. Jeśli mimo wszystko chcesz szukać, to polecam wyszukiwanie po fragmentach nazw.

 

[EDIT2]

Jeszcze tylko uwaga - ta strona podana przez Sorrora dość dawno nie była aktualizowana, więc od razu napiszę, że więcej nie znaczy lepiej i żebyś sobie nie poinstalował wszelkich dostępnych w sieci repozytoriów. Wystarczą te standardowe + Livna (chociaż w przypadku serwera można się chyba obejść bez tego ostatniego).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...