Skocz do zawartości

Wine 1.0 + Starcraft


zajec00

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

zainstalowałem ostatnio grę (klasyk) StarCraft... wszystko działa bez najmniejszego problemu w trybie single. Kłopoty są z trybem Multi. Gdy próbuje połączyć się już z BattleNet'em Wine się wysypuje i zostaje wyłączone.

 

Z konsoli otrzymuję taki oto komunikat:

 

fixme:winmm:MMDRV_Exit Closing while ll-driver open
err:seh:setup_exception_record stack overflow 996 bytes in thread 0028 eip 601bb4b4 esp 631aaf4c stack 0x631aa000-0x631ab000-0x632bb000
Naruszenie ochrony pamięci

 

używam Fedory 9, kernel : 2.6.25.14-108, grafika Nvidia GF 6200 256 MB, ram : 1,2 GB...

 

będę wdzięczny za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem...

niestety otrzymuje ten sam komunikat :(

 

fixme:winmm:MMDRV_Exit Closing while ll-driver open
err:seh:setup_exception_record stack overflow 996 bytes in thread 0028 eip 601bb4b4 esp 631aaf4c stack 0x631aa000-0x631ab000-0x632bb000
Naruszenie ochrony pamięci

 

teraz (przy tej wersji Wine) i tak jest lepiej, gdyż jeszcze jakiś czas temu to nawet nie mogłem pobrać update'u z BN...

mimo wszystko, chciałbym sobie zagrać od czasu do czasu na BN... ma ktoś może jakieś pomysły?

Nadmienię, że dzieje się tak zarówno na StarCraft jak i na StarCraft:BroodWar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj strace i włącz jeśli dobrze pamiętam (raz w życiu uzywałem :P): strace wine ./starcraft.exe

Powinien pokazać bardzo szczegółowe informacje o wykonywanych działaniach przez program, więc można by też się dowiedzieć dlaczego system twierdzi że naruszono pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bezpłatna... ale tą Cedegę z CVS musisz jeszcze skompilować, a to nie lada sztuka, bo z tego co słyszałem żąda jakichś dziwnych bibliotek właśnie które są płatne (ale to tylko słyszałem, głowy nie dam :P).

W każdym razie jest to trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też prawda...mnie się też nie udało ale to wyglądało bardziej na niby brak czegoś albo błąd w skrypcie...już nie pamiętam =/

Hmmm Naruszenie Ochrony Pamięci...o przypomniało mi się:

Kiedyś ze 3-4 Kernelki wstecz działo się tak, że przez kartę Wi-Fi pobierał IP bez problemu ale gdy chciałem zamknąć komputer lub wyłączyć kartę w celu zresetowania IP to też wywalało Naruszenie Ochrony Pamięci i nie chciało ani zresetować ani poprawnie się zamknąć, jedyna rada to było ręczne wypięcie karty, może tu też trzeba jakiegoś update Kernela lub Wine???

 

EDIT

Thof - nareszcie wyszła nowa wersja??? to cudownie zaraz włączam repo i zasysam : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...