Skocz do zawartości

Problem Z Rawhidem


tokaj

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu nie mogę upgradowac systemu z rawhidu wywala mi taki bład:

libexiv2.so.2 is needed by package libkexiv2-0.1.7-1.fc9.i386

a przy probie instalacji za pomoca add?remowe software daje mi

comps categories could not be loaded

przy instalacji pakietow z samej konsoli mi dziala o ile kilka innych sie nie upgreduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... jak nie masz doświadczenia to odradzałbym rawhide'a. Napisz co dokładniej robisz (zwykłe yum update?), jakich repozytoriów używasz i najlepiej końcówkę rozwiązywania zależności przez yuma (okolice miejsca w którym się wywala). Możliwe, że akurat w repozytorium już jest jakaś paczka zaktualizowana, a ta, która jest zbudowana na jej podstawie (jest zależna) nie została przebudowana. Spróbuj wyłączyć paczkę zawierającą libexiv2.so.2 z aktualizacji (--exclude=...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywala mnie juz na sam koniec przed samym zaczeciem pobierania

jako repo uzywam : rawhide, fedora i fedora update newkeys

sprobuje wykluczyc ta paczke

a wole rawhide bo w tej chwili lepiej dzialaja mi sterowniki od karty graficznej

dany pakiet (_wogole_ → w ogóle) ORT nie wystepuje w rawhidzie, bo sprawdzilem, a tak mam najnowszy stabilny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wole rawhide bo w tej chwili lepiej dzialaja mi sterowniki od karty graficznej
raczej kiepski argument... rawhide, to rozwojowe wersje aplikacji (często żywcem pobrane z svn/cvs/git/inne i spaczkowane), mogą zawierać błędy i uszkodzić nawet sprzęt (jak np. ostatnio znana sprawa kernela-2.6.27-rc2 (możliwe że numerek pomyliłem) który był testowy, a więc i był w Fedorze Rawhide i niszczył kartę sieciową e1000)

 

Więc powtórzę:

 

! RAWHIDE UŻYWASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daf: repozytoria się nie gryzą afaik - po prostu yum znajduje najnowszą wersję i ją instaluje - w tym przypadku będzie to wersja z rawhide :) Problem w tym że w rawhide nie ma libkexiv2.

morsik, WalDo - sprawa e1000e jest już od dość dawna całe szczęście rozwiązana - takie przypadki jak ten praktycznie są rzadkimi wyjątkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)to wtedy tu nas o pomoc nie proś(...)
:lol:morsik pierwszy ruszy pomagać ;) Spoko. Ale z rawhide to faktycznie ostrożnie należy. Z pełną świadomością. Chociaż takie numery jak z e1000e, że się fizycznie sprzęt rozwalał to w sumie rzadkie są. Jak na 10 wydań Fedory to chyba pierwszy przypadek, o którym słyszę :unsure:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:morsik pierwszy ruszy pomagać ;) Spoko.
Będę "próbował", ale że nie mam rawhide... Laptop rodziców, to jest Winda, więc nie mam za dużo miejsca :]

Wolę stable, i ew. z rawhide instaluję paczki, jeśli nie ciągną zbyt ważnych i zbyt dużo zależności rawhide'owych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...