Skocz do zawartości

Problem Ze ściągnięciem Iso


szczur123

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy

 

Kiedy wychodziła ósma odsłona Fedory postanowiłem ściągnąć ją na swój komputer i wypróbować. Niestety próbowałem kilka razy ściągać ISO i zawsze otrzymywałem błąd przy zliczaniu sumy konntrolnej. Próby zarzuciłem, zassałem SUSE. Bez problemów.

 

Kilka dni temu usłyszawszy o Fedorze10 postanowiłem wrócić do tematu. Niestety znów napotykam ten sam problem. Zawziąłem się i próbuje do tej pory. Dodam, że próbowalem już używając protokołów FTP oraz HTTP, próbowałem ściągać zarówno z polskich jaki zagranicznych serwerów, próbowałem u siebie w domu, w pracy, zapuściłem też u kumpla. ZAWSZE TO SAMO. Używałem też różnego oprogramowania do ściągania softu. ZAWSZE MAM BŁĘDY PRZY ZLICZANIU SUMY KONTROLNEJ.

 

Próbowałem używać różnych sposobów obliczania sumy, Zliczałem spod Windowsa i spod (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Próbowałem wypalać te płyty ale zawsze przy teście MEDIA TEST na początku instalacji program stwierdza, że na dysku są błędy. Próbowałem różnych płytek DVD oraz CD.

 

ZA KAŻDYM RAZEM MAM BŁĘDY.

 

Nie wiem o co chodzi, czy Wy wszyscy ściągaćie obrazy ISO bez problemów? Ja mam problem i dotyczy on tylko Fedory. Zasysałem SuSE, bez problemów, Slackware, bez problemów, różne mini dystrybucje - bez problemów.

 

O so chodzi ?

 

Pomóżcie bracia bo nie mam już pomysłów co zrobić. Chciałbym spróbować Fedory bo słyszałem o niej dużo dobrego ale cierpliwość ludzka też ma swoje granice. :)

 

pozdrawiam

 

S

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, przy FC6 ściągnąłem obrazy płyt CD (5x700Mb) i żadna płyta nie przeszła testu, próba instalacji zakończyła się sukcesem bez najmniejszych problemów. Od tamtej pory ściągam obraz, pomijam test i instaluję, nigdy nie mam problemów z instalacją. Nie piszesz nic, czy próbowałeś instalować, więc zakładam, że jak media check zakończył się niepowodzeniem to dajesz sobie spokój - spróbuj zainstalować, albo ściągnij jakiś obraz LiveCD i zobacz czy się odpali (na marginesie - przy LiveCD F9 nagranej na dziadowską płytę wywaliło mi cały ekran sektorów, które nie mogą być odczytane, a mimo to system się odpalił i co więcej zainstalował). Błąd media check nie zawsze oznacza, że system się nie zainstaluje - o ile dobrze pamiętam przy FC6, płyty nie przechodziły testu z powodu błędu anacondy (instalatora Fedory) dla niektórych konfiguracji sprzętowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij więc z oficjalnej strony Fedora i pomiń instalację, dam głowę, że przejdzie bez problemów i będziesz zadowolony z niej

Sprawdzałem już Live Fedory 10 i wygląda ładnie (tapetka xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągasz z FTpów, czy torrentem? torrent jest o tyle pewniejszy, że ściąga plik w kawałkach i może te kawałki porównać z tym, co ludzie mają u siebie na dyskach; co do instalowania z płyty z błędami - postaraj sie ograniczyć ilość pakietów: żadnych serwerów, kompilatorów, kreatorków czy innych takich; zainstaluj najmniej jak się tylko da, a resztę ściągniesz później instalując programy yumem; dalczego? jeśli na płycie mamy błędny pakiet php-mysql, czy system-config-display, to, jeśli nie zaznaczysz ich w instalatorze, lub nie będą musiały być zainstalowane jako zależności, instalacja się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi, czy Wy wszyscy ściągaćie obrazy ISO bez problemów?
Nie wiem jak inni, ale ja zazwyczaj ściagam protokołem FTP lub HTTP, bo tak najszybciej i nigdy nie miałem problemów. Na usprawiedliwienie dodam, że ściągniety obraz udostępniam potem jakimś oficjalnym torrentem.

Zazwyczaj korzystam z mirrora http://ftp.ps.pl/pub/Linux/fedora-linux/releases/

Jak się nie da w ten sposób, to chyba torrent jest najlepszym wyjściem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK spróbuję torrentem. A właśnie jeszcze jedna kwestia. Czy wersja LIVE to szkielet do którego można sobie potem dociągnąć co się chcę czy może jednak źle myślę ?

Jasne, wszystko instalujesz yumem, jedyna różnica to ilość większa ilość pakietów które są ściągane po "świeżej instalacji" LiveCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę jeszcze wtrącić

Zawsze można (w miarę posiadania sprzętu) na Pendrive Live Fedory z oznaczeniem 2 GB (dokładnie 2047 MB) jako taki "dysk" dzięki czemu Live nie będzie tylko uruchamialnym Live ale i działającym mini systemem, który po wyłączeniu będzie miał zapisane to co robiliśmy na nim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

może i wygrzebuję temat, ale przynajmniej nikt nie powie, że niepotrzebnie zakładam nowy temat ;]

no ja mam taki problem, że zawsze pobierałem obrazy fedorki z serwera ftp, z wrocławia chyba, w kazdym bądź razie z polski. Sumy się zgadzały, ale po nagraniu na płytę i włączeniu instalki, zawsze w media test miałem błędy, co lepsze czasem się nawet nie dało zainstalować systemu po wyborze minimalnej ilości pakietów ... ;/ a przeważnie musiałem ograniczać, bo wyskakiwał błąd przy instalacji. Pobierałem i instalowałem FC7, F8, F9 i F10, zawsze do samo. Takie moje pytanie czym to może być spowodowane? niby obraz płyty ok, sumy się zgadzały. Złej jakości płyty? (niby kupowałem zawsze w miarę tanie) problem z nagrywarką? no ale nagrywałem na dwóch różnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

może i wygrzebuję temat, ale przynajmniej nikt nie powie, że niepotrzebnie zakładam nowy temat ;]

no ja mam taki problem, że zawsze pobierałem obrazy fedorki z serwera ftp, z wrocławia chyba, w kazdym bądź razie z polski. Sumy się zgadzały, ale po nagraniu na płytę i włączeniu instalki, zawsze w media test miałem błędy, co lepsze czasem się nawet nie dało zainstalować systemu po wyborze minimalnej ilości pakietów ... ;/ a przeważnie musiałem ograniczać, bo wyskakiwał błąd przy instalacji. Pobierałem i instalowałem FC7, F8, F9 i F10, zawsze do samo. Takie moje pytanie czym to może być spowodowane? niby obraz płyty ok, sumy się zgadzały. Złej jakości płyty? (niby kupowałem zawsze w miarę tanie) problem z nagrywarką? no ale nagrywałem na dwóch różnych.

Nagrywałeś płytki na dwóch różnych nagrywarka, a próbowałeś przeprowadzić instalację z różnych napędów? Pamiętam swój problem z nagrywarką CD. Nie mogłem zainstalować systemu, nawet po kilkunastu próbach. Myślałem, że źle nagrana płyta. Ponowne nagranie nic nie dało. Spróbuj pożyczyć od kogoś napęd. Problem może nie leżeć w zapisie, tylko odczycie płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no testowane na laptopie (i nagrywane i instalowane) na stacjonarce (też nagrywane i odtwarzane) i ostatnio kumpel chyba wszystkie polskie k.... wymienił jak ostatnio nagrałem F10, i w końcu puścił instalację bezpośrednio z repo bo z płyty się nie dało ... więc chyba zostaje kwestia nagrywania (chociaż niby po weryfikacji zapisu w k3b było wszystko ok ....) albo płyta kijowa. Jeszcze dzisiaj F10 live u kumpla chciałem odpalić, ale na płytce znalazłem jakieś dziwne skazy i to najprawdopodobniej przez to nie chciał odczytać. Ale jakby nie było dziwne to jest, że jeszcze nie udało mi się nagrać w 100% działającej płytki z fedorą ... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...