Skocz do zawartości

Geforce 8600m Gt Sterowniki


shimpu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy i zielony jeśli chodzi o (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Mam następujący problem poszukuje sterowników do karty nvidia geforce 8600m gt dla fedora10.

bardzo prosze o konkretne odpowiedzi nie w stylu "wujek Google ci pomoże " bo juz tak siedze nad tym bardzo długo. Dziękuje za info z góry:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś to siedzenie słabo Ci wychodzi ;) Sterowniki do Nvidia dla Fedory są w repozytoriach RPMFusion. Nie jestem pewny na 100%, czy zawierają sterowniki w wersjach mobilnych do laptopów (różnie z tym dawniej bywało), ale pewnie tak. A jeśli nawet nie, to są one na pewno w wersji na Linuksa do ściągnięcia ze strony Nvidia (sprawdzałem). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adios, Ty chyba nie o łączce?

Nie o łączce, ale naprawdę niewiele wysiłku wystarczy włożyć aby znaleźć taką informację. Sama łączka jest dobrym pomysłem, ale niemożność wyszukania tak podstawowych i prostych do odnalezienia rzeczy już niepokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za chęci niektórych i jak zwykle za pewne drwiny. Ale yum install z pewnoscią nie dziala dla 8600m gt pewnie dlatego ze to jest mobilna i nawet dla windowsa Nvidia sie wycofuje i nie robi nowszej wersji sterów (nie mam pojęcia dlaczego). A wracając do tematu nadal nic z tego!!! A z RPM Fusion starałęm się odpalic yum install xorg-x11-drv-nvidia-libs.i386 ale pisze że nie może znalesć. Jakieś inne propozycje????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną kartę graficzną MOBILNĄ i ściemy, że nie działa mi nie puścisz...

Dziękuje za chęci niektórych i jak zwykle za pewne drwiny.

Na drwiny sam się wystawiasz, nie czytając oficjalnej dokumentacji sterowników i wmawianie swoich mądrości innym.

Jeśli nie wierzysz w moje "mongolskie teorie", że to musi działać to sprawdź w README najnowszego wydania sterowników listę obsługiwanego sprzętu:

http://us.download.nvidia.com/XFree86/Linu...appendix-a.html

 

Ja zacytuję pewien krótki, wymowny fragment:

GeForce 8600M GT 0x0407

 

Ale yum install z pewnoscią nie dziala dla 8600m gt pewnie dlatego ze to jest mobilna i nawet dla windowsa Nvidia sie wycofuje i nie robi nowszej wersji sterów (nie mam pojęcia dlaczego).

To nie windows, że w pliku nv4cośtam.inf nie ma zwykłego wpisu dla odpowiednio wykrywanego przez HALa zasobu. Fedora jest inteligentnym systemem, a sterowniki NVidii na Linuksa są na tyle dobre, że same wykryją kartę jaką posiadasz i wszystko się skonfiguruje.

Nvidia dalej produkuje sterowniki dla Windowsa, jednak sterowniki mobilne pozostawia twórcom laptopów. Ci tylko muszą zbrandingować sterowniki Nvidii do swojego sprzętu, lecz wiadomo że na sprzedanych już laptopach nie zarabia się, więc tego nie robią. Oczywiście sam możesz to zrobić poprzez dodanie dwóch linijek do pliku inf sterownika, lub użycie mobile modifiera http://www.driverheaven.net/nvmodtool.php

 

A wracając do tematu nadal nic z tego!!! A z RPM Fusion starałęm się odpalic yum install xorg-x11-drv-nvidia-libs.i386 ale pisze że nie może znalesć. Jakieś inne propozycje????

Wykonaj to jeszcze raz:

su -c 'rpm -Uvh http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-stable.noarch.rpm http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-stable.noarch.rpm'

 

A później

 

yum install kmod-nvidia

a jeśli naprawdę jakimś cudem nie zadziała to:

yum install kmod-nvidia xorg-x11-drv-nvidia xorg-x11-drv-nvidia-libs

i reboot.

 

PS. Post emocjonalny, bo egzamin z programowania obiektowego napisałem na granicy zdania, więc trzeba czekać i stresować się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...