Skocz do zawartości

Pasek Narzedzi


atomix

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi ci ogólnie animacje, czy o ten pasek narzędzi na dole a'la MacOS X?

 

Jeśli chodzi o sam pasek to jest to program avant-window-navigator i jest dostępny w repo fedory. Jeśli chodzi ogólnie o animacje to są to efekty Compiz-Fusion, które też są w repo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to idzie tak:

ogólnie do instalacji różnych rzeczy masz polecenie: yum install "nazwa_programu"

ale najpierw trzeba wiedzieć czy dany program jest w repo fedory więc -> yum list *"nazwa_programu"*, gwiazdki powodują że dostaniesz wyniki z wszystkimi programami jakie są w repozytorium fedory z tą frazą w nazwie ;] jak już stwierdzisz że znalazłeś to co chciałeś to możesz jeszcze sprawdzić opis programu wpisując: yum info "nazwa" ;]

po wydaniu komendy yum install cos_tam yum znajdzie paczkę, zainstaluje ją i gdy trzeba to dociągnie zależności

aha jeszcze na zakończenie tip: kożystaj z man`a -> man "nazwa_programu", prawie zawsze dostaniesz opis konkretnego programu wraz z opisem jego funkcji ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze udalo mi sie zainstalowac avant dock.Chcialem rowniez sprobowac simdocka ale ten odmowil posluszenstwa mianowicie przy probie uruchomienia wywala dwa bledy

1.No handler Found For Image Type

2.Could not load backround image

 

 

O co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi ?
Dziwne. U mnie wystarczyło zwykłe yum install simdock i ruszyło bez problemów. Nie mam pojęcia o co chodzi.

Pierwszy komunikat wskazuje chyba na brak możliwości obsługi w Twoim systemie pewnych typów plików graficznych, ale chyba niemożliwe, żebyś miał problem z obrazami PNG :)

Drugi komunikat to wyraźnie brak obrazków z tłem. Wklej tutaj to co pokazuje polecenie

ls -l /usr/share/simdock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razem 44

-rw-r--r-- 1 root root 15016 paź 20 08:55 bg2.png

-rw-r--r-- 1 root root 2476 paź 20 08:55 bg5.png

-rw-r--r-- 1 root root 16343 paź 20 08:55 bg.png

-rw-r--r-- 1 root root 817 paź 20 08:55 mark.png

-rw-r--r-- 1 root root 2093 paź 20 08:55 question.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...