Skocz do zawartości

Pasek Narzedzi


atomix

Rekomendowane odpowiedzi

tzn tak, jak odpalam to skubaństwo jako root dostaje podobne komunikaty co atomix, odpalenie z poziomu zwykłego użytkownika już tego nie robi i działa normalnie...

 

narazie inwestyguje problem ;)

 

[edit]

Problem rozwiązany pełne informacje na temat tego problemu znajdują się tutaj.

Jak odpalałeś podobnie jak ja ten program jako root to defaultowo on dla swojego środowiska graficznego posiada tapete zapisaną w pliku xml, a simdock sobie z tym nie radzi i wywala błędy (ale powinien działać). Jeśli natomiast odpalałeś ten program jako zwyczajny użytkownik to będziesz musiał (o ile nie chcesz mieć tych komunikatów) zmienić tapetę nazwykły obrazek. Wtedy wszystko ma banglać.

W celu sprawdzenia jaką tapetkę posiadasz musisz skorzystać z polecenia:

gconftool-2  -g /desktop/gnome/background/picture_filename

Jak odpowiedź będzie z xml na końcu to musisz zmienić tapetę.

[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moge to zrobic ?
Programy dostępne dla użytkownika znajdują się (zazwyczaj, ale bywają odstępstwa od reguły) w katalogu /usr/bin. Obrazki/ikony w /usr/share/pixmaps i podkatalogach oraz w /usr/share/icons i podkatalogach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze a mam juz chyba ostatnie pytanie nie zwiazane z tematem.Posiadam zainstalowanego compiz fusion ale nie moge znalesc compiz config gdzie to jest ?

 

P.S Dziekuje za udzielona mi pomoc

 

 

Edit

 

Zainstalowalem tego compiz config.Wlaczylem sobie na przyklad water efects ale jakimi klawiszami sie je uruchamia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To get Docky running, simply open the Do preferences window by summoning Do and searching for "GNOME Do preferences". Select the appearance tab and select Docky as the theme. Docky will now be your frontend to GNOME Do

Ja w Gnome-Do mam tylko w zakłądce o schematach mam classic, mini i glas-cośtam. Z tego co szperam po necie to Docky nie jest jakims dodatkowym schematem tylko powinien byc zainstalowany domyślnie. Jednak ja go nie mam -co zle robie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Gnome-Do mam tylko w zakłądce o schematach mam classic, mini i glas-cośtam. Z tego co szperam po necie to Docky nie jest jakims dodatkowym schematem tylko powinien byc zainstalowany domyślnie. Jednak ja go nie mam -co zle robie?

 

Wszystko robisz dobrze. Niestety z nieznanych przyczyn paczkujący nie dodał skina Docky do RPM, na początku w UBUNTU też tak było. Niestety aby mieć ten fajny panel trzeba poszukać nieoficjalnej paczki, ewentualnie samemu zrobić RPM-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...