Skocz do zawartości

Instalacja Fedora 10 Na Amilopro V3515 Chrome9


fand

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Przed dwiema godzinami rozpocząłem instalację Fedory 10 na moim AmiloPro 3515, początek jak w pierwszej poradzie. W trakcie instalacji miałem podłączony dostęp do sieci poprzez kabel.

Przy wyborze repozytoriów w trakcie instalacji dodatkowo zaznaczyłem dwa repozytoria Fedory: fedora i fedora-updates. Instalacja trwała może i długo, po ponownym uruchomieniu, bez żadnych wpisów system wstaje w najnowszej wersji i ma zainstalowany xorg-x11-drv-openchrome. Rozdzielczość ekranu 1280x720. Pozostaje nie rozwiązana sprawa wyjącego Wiatraka na procesorze ale to inna sprawa. Jeżeli komuś udało się pokonać ten problem to proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje nie rozwiązana sprawa wyjącego Wiatraka na procesorze ale to inna sprawa. Jeżeli komuś udało się pokonać ten problem to proszę o informacje.
Tak, był kiedyś na forum ktoś z podobnym problemem, masz tu link do jego bloga z rozwiązaniem http://analiza.blox.pl/2007/10/Wiatraczek-dziala.html . Co prawda dla ubuntu, ale wydaje mi się, że pod fedorą będzie podobnie, może z małymi różnicami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, był kiedyś na forum ktoś z podobnym problemem, masz tu link do jego bloga z rozwiązaniem http://analiza.blox.pl/2007/10/Wiatraczek-dziala.html . Co prawda dla ubuntu, ale wydaje mi się, że pod fedorą będzie podobnie, może z małymi różnicami.

Próbowałem na Ubuntu trochę nowszym niż autor tego opisu i nic nie wyszło. Na Mandrivie też klapa, chociaż graficznie żadnych problemów. Powróciłem do Starej dobrej Fedory, zaczynałem od Fedory 3. Dziękuję za szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyjącego wiatraczka: moja teoria jest taka, że fedora jest bardzo zasobożerna :)

Mam lapka z procesorem pentium M 1,7 i 512 MB RAMu. Po uruchomieniu fedory htop pokazuje zużycie ok 200 MB RAM. Wystarczy, że uruchomię firefoksa z flashem (np. youtube) i włącza się wiatrak i system swapuje.

 

Dla porównania, mam na tym lapku też debiana i uruchomiony z gnome pożera tylko 115 MB.

Myślę nad tym, że stworzyć w fedorze xorg.conf i potestować sterowniki do grafiki, może uda się trochę zmniejszyć apetyt fedory na RAM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...