Skocz do zawartości

Niemożność Przewijania Muzyki


menth0l

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno pod KDE (które niedawno porzuciłem) jak i pod LXDE, w odtwarzaczach Amarok czy Exaile pojawia się problem następujący: nie mogę "skakać" po kawałku, tj. przewijać go. Po naciśnięciu na pasek przewijania powraca on do oryginalnej pozycji jak gdyby nigdy nic i muzyka dalej sobie leci.

 

Jeśli dobrze pamiętam to problem pojawił się po którejśtam aktualizacji. Podejrzewam, że ma to związek z domyślnym enginem xine/gstreamer (wydaje mi się że kiedyś podobny problem rozwiązała zmiana enginu - ale tego nie jestem pewien) ale nie wiem jak stąd dalej ruszyć.

 

Czy ktoś miał podobny problem?

 

Tak BTW jak zmienić domyślny engine dźwięku pod LXDE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeinstalowałem system w trybie minimal (zero dodatków, praktycznie tylko gnome + zależności) a potem do tego doinstalowałem potrzebne rzeczy (m.in. właśnie Exaile + gstreamer-plugins-*). Przy okazji zadziało właśnie także przewijanie. Szkoda, że nie wyjaśniło się co to było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh szkoda, że odpisuję dopiero po Twoim przeinstalowaniu systemu :) , ale miałem identyczny problem (akurat nie na fedorze). Prawdopodobnie brakowało Ci pakietów gstreamer-plugins-ugly (z repo fusion, ewentualnie gstreamer-plugins-bad). Możesz na chwilę usunąć gstreamer-plugins-ugly i sprawdzić czy przewijanie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Odswiezam temat bo mam identyczny problem. Mam niedawno instalowana fedore 11 64 bit z gnome. Muzyke odtwarzam w rhythmboxie.

 

U mnie dokladnie nie dziala przewijanie plikow mp3 (flac, mpc sa przewijane poprawnie, niektore mp3 tez dzialaja ale sa to nieliczne wyjatki) pasek przewijania jest szary i stoi w miejscu. Program nie moze take okreslic długosci utworu - we wlasciwosciach danego utworu dlugosc wpisana jest jako nieznane.

 

Poczatkowo myslalem ze to brak pakietow gstremaer, jednak po zainstalowaniu wtyczek problem nadal wystepuije. Dokladnie mam zainstalowane:

gstreamer-0.10.23-2.fc11
gstreamer-ffmpeg-0.10.7-2.fc11.1
gstreamer-plugins-bad-0.10.13-3.fc11
gstreamer-plugins-base-0.10.23-3.fc11
gstreamer-plugins-flumpegdemux-0.10.15-6.fc11
gstreamer-plugins-good-0.10.15-3.fc11
gstreamer-plugins-schroedinger-1.0.7-1.fc11
gstreamer-plugins-ugly-0.10.12-1.fc11
gstreamer-python-0.10.15-1.fc11
gstreamer-tools-0.10.23-2.fc11
gstreamer-plugins-bad-0.10.13-3.fc11

 

rhythmbox jest w wersji 0.12.1-3

 

dodam jeszcze, kiedys po instalacji F10 problem ten tez wystepowal, lecz po aktualizacji wszystko wrocilo do normy. Jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś innych odtwarzaczy? To raczej wina uszkodzonych plików lub niepoprawnie enkodowanych. Poza tym Rhythmbox, pomimo że jest dostarczany w standardzie z gnome nie zyskał dużej popularności właśnie ze względu na błędy i małe możliwości konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś innych odtwarzaczy? To raczej wina uszkodzonych plików lub niepoprawnie enkodowanych. Poza tym Rhythmbox, pomimo że jest dostarczany w standardzie z gnome nie zyskał dużej popularności właśnie ze względu na błędy i małe możliwości konfiguracji.

Nie próbowałem, przez dwa lata uzywalem Rhythmbox i nie chciałbym go zmieniać właśnie dla tego, że jest prosty i przejrzysty. Później spróbuje innego odtwarzacza i jeszcze zaktualizuje Rhythmboxa bo w testowym repo jest dostepny nowszy. Pliki są raczej dobre, we wcześniejszych wersjach fedory z tymi plikami było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś go odpalić z konsoli i sprawdzić czy jakieś pomocne komunikaty błędu wypisze?

Już już nawet mi się nie chce. Instalowałem nowego z testowego repo i problem nadal wystepowal. Zainstalowalem Exaile i nie ma z niczym problemu, program przestaje przesuwać pliki po usunięciu pakietu gstreamer-plugins-ugly po ponownym zainstalowaniu wszystko wraca do normy. Wiec to ten pakiet jest potrzebny, szkoda ze w rythmboxie nie działa. No nic przyzwyczai się czlowiek :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już zmieniasz odtwarzacz to proponuje zerknąć na banshee(być może wkrótce będzie domyślny w gnomie) albo na klasycznego amaroka

Zostane narazie przy exaile, zreszta zuzylem juz caly limit megabajtow :lammer: i teraz sciagniecie czegokolwiek graniczy z cudem :lol:

 

Najbardziej mi odpowiadalby foobar z windowsa :D jak czasami widze u znajmowych na windowsie to az zaluje ze nie ma portu pod Linuksa. Niby da sie przez wine zainstalowac ale to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...