Skocz do zawartości

Mp3 Mpeg W F10


Jasiek_M

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Wczoraj mój system poddał się w walce z matką która go wyłączała poprzez wyjęcie wtyczki z gniazdka i musiałem go instalować od nowa. Niestety mam problem, jakie pakiety instalowały dekodery mp3/mpeg itp.? Wiem wiem, szukaj istnieje ale u mnie nie dziala- czy wpisze "mp3" czy "mp3 F10" wyrzuca że nic nie znalazło, by było zabawniej jak chce wejść do FAQ by to znależć to przeżuca mnie na stronę główną www.fedora.pl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porady:

1. [OT]na przyszłość przyspawaj wtyczkę do gniazdka i wyrzuć noże i nożyczki[/OT]

2. uruchom system w trybie "single user" albo jeszcze lepiej z płyty instalacyjnej w trybie rescue i wykonaj "fsck -f" na wszystkich partycjach. Moze coś się polepszy. Wyrwanie wtyczki z gniazdka zazwyczaj nie zabija linuksa. Trochę osłabia, ale nie zabija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już systemik od nowa zainstalowany.

Nie zabija ale przy ciągłym takim wyłączaniu w końcu padnie. A ten był od samej premiery tak katowany-bo jak zostawiłem w trybie tekstowym lub zablokowałem ekran[jak sie aktualizuje to zostawiam komputer w spokoju] że nie umiała wyłączyć to wtyczka z gniazdka, jak nie zablokowałem to wyłączyła mimo notatki na ekranie że się aktualizuje.

 

P.S Ale dziwnie padł, pierw że trzeba naprawiać ręcznie używając fsck potem tydzień chodził i odstawiał-np. na niektórych portalach(nasza-klasa.pl) w firefoxie nie wyświetlał zdjęć a w konqerorze już tak etc. Potem włączam mimo normalnego wyłączenia a tu taki widok: http://yfrog.com/3abladp i nic nie da się uruchomić oprócz przeglądania plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup UPS`a, to się Mama zdziwi :),

albo nie podłączaj monitora do UPS`a, to się nie zorientuje a potem wystarczy tylko skonfigurować aby się system grzecznie sam wyłączał po 10 minutach w takiej sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wcale nie głupi aczkolwiek drogi w realizacji pomysł. Ale teraz mam inny problem-chyba się przechytrzyłem bo bez resetu kompa wgrywałem wszystko(ostatni był jak zainstalowałem internet bo musiałem): kodeki do muzyki/filmów/DVD sterowniki do grafiki, wszystkie możliwe programy i teraz mam taki problem. Komp działał ok ale nie miał jeszcze update do bierzącej wersji-zostawiłem to na noc wiedząc ile będzie trwać, zainstalowałem sterowniki do grafiki(ATI wg. Poradnika) i przy okazji musiałem ściągnąć nowego kernela by z nimi działał, po tym zabiegu bez restartu wklepałem "yum update" poczekałem aż znajdzie wszystko do aktualizacji, zatwierdziłem i jak zaczął pobierać to poszedłem spać. Rano wstaje-skończył ale oprócz tego widze krytyczny błąd KDE 4. Restart by sprawdzić jak działa a tu niespodzianka- na najnowszym jądrze system odpala się normalnie, wszystkie procesy startowe wyświetlają [OK] i gdy na chwile pokaże się graficzna strzałeczka i znak ładowania ekran się wyłącza... i tyle. Przy starszym jądrze(tym z premiery F10) jest tak samo z tym że gdy odpala fglrx jest że nie działa z tak starym jądrem a potem zamiast zgasnąć mruga co kilka sekund-strzałeczka która się ładuje,szary ekran, "no signal" i tak w kółko dodam że jak poruszam myszką to kursor przy najbliższym pokazaniu się przesunie się w inne miejsce więc system pracuje. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo po ostatniej aktualizacji jądra.

Uruchom w trybie tekstowym i wykonaj ponownie polecenia z poradnika:

mv /boot/initrd-`uname -r`.img /boot/initrd-`uname -r`.img.backup
mkinitrd -v /boot/initrd-`uname -r`.img `uname -r`

Po kolejnym restarcie u mnie było już OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo po ostatniej aktualizacji jądra.

Uruchom w trybie tekstowym i wykonaj ponownie polecenia z poradnika:

mv /boot/initrd-`uname -r`.img /boot/initrd-`uname -r`.img.backup
mkinitrd -v /boot/initrd-`uname -r`.img `uname -r`

Po kolejnym restarcie u mnie było już OK.

Ponieważ tryb tekstowy(Alt+Ctrl+F2) nie działa próbowałem zrobić to w trybie ratunkowym z płyty CD. A to raczej mizerny wynik:

igp3133.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zobaczymy co z tego wyjdzie...

 

Edit: Zrobiłem to dla nowszego jądra(2.6.27.21-170.2.56.fc10.i686, mimo że jak widzę plik backupu było to standardowo robione dla starszego jądra)bo z niego korzystam i do niego jest to fglrx ale nic się nie zmieniło... nadal nie chce F10 powstać.

 

Edit: czy to w ogóle możliwe by fglrx tak skopał że nawet trybu tekstowego nie da się włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ tryb tekstowy(Alt+Ctrl+F2) nie działa
Chodziło mi o uruchomienie w trybie tekstowym przez dopisanie w menu gruba przy starcie "3" na końcu. Trzeba w czasie uruchamiania się komputera wciskać klawisz Shift - powinno pokazać się menu GRUBa, wtedy wcisnąć spację, "3" i enter.

 

Nie wiem co to XSy
Bardzo ogólnie: tryb graficzny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale u mnie to nie działa chyba że jest płyta CD z linuxem w środku ale wtedy też nic bo w okienku co wyskakuje wciśnięcie spacji nic nie daje a wpisanie 3 i enter wywala ze nie ma takiego kernela.

Ma ktoś jakiś pomysł na pomoc dla mojego systemu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...