Skocz do zawartości

Konflikty Zależności Compiz-fusion-plugins-unsupported


Lancer

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zainstalowanego i działjącego compiza-fusion.

Chcę doinstalować compiz-fusion-plugins-unsupported i compiz-fusion-plugins-extra

Wynikiem działania sudo yum install compiz-fusion-plugins-unsupported compiz-fusion-plugins-extra jest informacja że nie znaleźiono takich pakietów.

 

Ale w dodaj/usuń oprogramowanie znalazłem pakiet compiz-fusion-plugins-unsupported, przy próbie instalacji jest problem z zależnościami.

Błędy testu transakcji:   file /usr/lib/compiz/libanimation.so from install of compiz-plugins-main-0.8.3-2.fc10.i386 conflicts with file from package compiz-fusion-0.7.8-4.fc10.i386
  file /usr/lib/compiz/libcolorfilter.so from install of compiz-plugins-main-0.8.3-2.fc10.i386 conflicts with file from package compiz-fusion-0.7.8-4.fc10.i386
  file /usr/lib/compiz/libexpo.so from install of compiz-plugins-main-0.8.3-2.fc10.i386 conflicts with file from package compiz-fusion-0.7.8-4.fc10.i386
  file /usr/lib/compiz/libezoom.so from install of compiz-plugins-main-0.8.3-2.fc10.i386 conflicts with file from package compiz-fusion-0.7.8-4.fc10.i386
  file /usr/lib/compiz/libimgjpeg.so from install of compiz-plugins-main-0.8.3-2.fc10.i386 conflicts with file from package compiz-fusion-0.7.8-4.fc10.i386
  file /usr/lib/compiz/libmag.so from install of compiz-plugins-main-0.8.3-2.fc10.i386 conflicts with file from package compiz-fusion-0.7.8-4.fc10.i386
  file /usr/lib/compiz/libmousepoll.so from install of compiz-plugi...

Czy jest jakieś wyjście? Czy musze odinstalować compiza i zainstalować wszystko razem (nie wiem czy to coś da)? Czy jest może inne wyjście.

 

W ogóle chciałem zadać takie pytanie, jak radzić sobie z problemami konfliktu w zależnościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem wszystko

yum remove compiz

restart, dodane repozytorium kagesenshi-compiz, wyłączone Compiz Fusion repository.

Wykonane

yum install compiz-fusion compiz-fusion-gnome compiz-fusion-extras compiz-fusion-extras-gnome compizconfig-backend-gconf compiz-manager gnome-compiz-manager ccsm fusion-icon fusion-icon-gtk emerald emerald-themes

OK

Później

yum install compiz-gnome fusion-icon-gtk compiz-fusion-plugins-unsupported compiz-fusion-plugins-extra compiz-bcop ccsm emerald-themes compizconfig-backend-gconf

otrzymałem

Wczytane wtyczki: refresh-packagekit

Ustawianie procesu instalacji

Analizowanie parametrów instalacji pakietów

Pakiet pasujący do fusion-icon-gtk-0.1.0-0.3.5e2dc9git.fc10.noarch jest już zainstalowany. Sprawdzanie aktualizacji.

Pakiet pasujący do ccsm-0.7.8-1.fc10.noarch jest już zainstalowany. Sprawdzanie aktualizacji.

Pakiet emerald-themes-0.5.2-2.fc8.noarch jest już zainstalowany w najnowszej wersji

Pakiet pasujący do compizconfig-backend-gconf-0.7.8-1.fc10.i386 jest już zainstalowany. Sprawdzanie aktualizacji.

Rozwiązywanie zależności

--> Wykonywanie sprawdzania transakcji

---> Pakiet compiz-bcop.noarch 0:0.7.8-1.fc10 zostanie zaktualizowany

---> Pakiet compiz-fusion-plugins-extra.i386 0:0.5.2-0.2.fc7 zostanie zaktualizowany

--> Przetwarzanie zależności: compiz-fusion-plugins-main = 0.5.2 dla pakietu: compiz-fusion-plugins-extra

--> Przetwarzanie zależności: compiz = 0.5.2 dla pakietu: compiz-fusion-plugins-extra

---> Pakiet compiz-fusion-plugins-unsupported.i386 0:0.5.2-0.2.fc7 zostanie zaktualizowany

--> Przetwarzanie zależności: compiz = 0.5.2 dla pakietu: compiz-fusion-plugins-unsupported

---> Pakiet compiz-gnome.i386 0:0.7.8-7.fc10 zostanie zaktualizowany

--> Wykonywanie sprawdzania transakcji

---> Pakiet compiz-fusion-plugins-extra.i386 0:0.5.2-0.2.fc7 zostanie zaktualizowany

--> Przetwarzanie zależności: compiz = 0.5.2 dla pakietu: compiz-fusion-plugins-extra

---> Pakiet compiz-fusion-plugins-main.i386 0:0.5.2-0.2.fc7 zostanie zaktualizowany

--> Przetwarzanie zależności: compiz = 0.5.2 dla pakietu: compiz-fusion-plugins-main

---> Pakiet compiz-fusion-plugins-unsupported.i386 0:0.5.2-0.2.fc7 zostanie zaktualizowany

--> Przetwarzanie zależności: compiz = 0.5.2 dla pakietu: compiz-fusion-plugins-unsupported

--> Zakończono rozwiązywanie zależności

compiz-fusion-plugins-main-0.5.2-0.2.fc7.i386 z kagesenshi-compiz ma problemy z rozwiązywaniem zależności

--> Brakująca zależność: compiz = 0.5.2 jest wymagane przez pakiet compiz-fusion-plugins-main-0.5.2-0.2.fc7.i386 (kagesenshi-compiz)

compiz-fusion-plugins-extra-0.5.2-0.2.fc7.i386 z kagesenshi-compiz ma problemy z rozwiązywaniem zależności

--> Brakująca zależność: compiz = 0.5.2 jest wymagane przez pakiet compiz-fusion-plugins-extra-0.5.2-0.2.fc7.i386 (kagesenshi-compiz)

compiz-fusion-plugins-unsupported-0.5.2-0.2.fc7.i386 z kagesenshi-compiz ma problemy z rozwiązywaniem zależności

--> Brakująca zależność: compiz = 0.5.2 jest wymagane przez pakiet compiz-fusion-plugins-unsupported-0.5.2-0.2.fc7.i386 (kagesenshi-compiz)

Błąd: Brakująca zależność: compiz = 0.5.2 jest wymagane przez pakiet compiz-fusion-plugins-main-0.5.2-0.2.fc7.i386 (kagesenshi-compiz)

Błąd: Brakująca zależność: compiz = 0.5.2 jest wymagane przez pakiet compiz-fusion-plugins-extra-0.5.2-0.2.fc7.i386 (kagesenshi-compiz)

Błąd: Brakująca zależność: compiz = 0.5.2 jest wymagane przez pakiet compiz-fusion-plugins-unsupported-0.5.2-0.2.fc7.i386 (kagesenshi-compiz)

 

Gdy włącze ponownie Compiz Fusion repository pojawia się stary błąd, ten z pierwszego posta.

 

Sprawdziłem

compiz --version
compiz 0.7.8

a on chce 0.5.2???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yum install compiz-fusion compiz-fusion-gnome compiz-fusion-extras compiz-fusion-extras-gnome compizconfig-backend-gconf compiz-manager gnome-compiz-manager ccsm fusion-icon fusion-icon-gtk emerald emerald-themes

OK

Później

yum install compiz-gnome fusion-icon-gtk compiz-fusion-plugins-unsupported compiz-fusion-plugins-extra compiz-bcop ccsm emerald-themes compizconfig-backend-gconf

 

Druga część jest zbędna, nie mam pojęcia co chciałeś poprzez to osiągnąć i mniejsza o to. W skrócie: remove pakietów jak wyżej wspomniał WalDo + usunięcie emeralda i beryla (jeśli masz), usunięcie repo compiz-fusion (na stałe, nie będzie już więcej potrzebne), aktywacja repo kagesenshi-compiz, następnie instalacja wybranych pakietów. Jeśli compiz-fusion-gnome to już nie compiz-gnome. Musisz najpierw wiedzieć co instalujesz - wylistuj sobie pakiety z repo kagesenshi-compiz i wybierz te, które chcesz. Usunięcie repo compiz-fusion pomoże Ci uniknąć krzyżowania pakietów, co Cię widzę kusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...