Skocz do zawartości

Cuda Panie, Cuda...


Theriel

Rekomendowane odpowiedzi

x3100 nie pozwala cieszyć się grafiką :)

System który był konsekwentnie aktualizowany od czasu F10 jako rawhide i swieży system nie pozwalają uruchomić Xów. Zgłosiłem błąd ale pewnie zostanie to zrobione po wydaniu wersji stabilnej. Test dla intela były robione podczas test day dla kms i nikt nie miał problemów więc jest to prawdopodobnie pojedynczy przypadek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mękach udało się zaktualizować do F11 i... na pierwszy rzut oka nic się nie zmieniło :) Najbardziej mnie śmieszy fakt, że na stronie http://fedoraproject.org/wiki/Features/20SecondStartup wszystko pięknie wygląda, niby super bootuje się w te 20 pare sekund, ale co z tego jak gnome uruchamia się dodatkowe ~30 sekund :D No i na tym koniec wrażeń związanych z F11, bo reszta to po staremu, no może po za suwakiem do głośności, bo właściwie to teraz do dyspozycji mam tylko jeden suwak do wszystkiego... Widzę, że Gnome+Fedora coraz bardziej "Dumb User Friendly".

Na GMA 950 nie mam problemów z kartą. InIrudeBwoy próbowałeś odpalać X'y z "AccelMethod" "UXA" (bo "EXA" to chyba w standardzie)?

EDIT: A zapomniałem dodać, że IntelKMS działa i rzeczywiście fajny bajer, chyba przestanę używać terminala.

EDIT2: Na starcie mam zajęte jakieś ~155MB, czyli dużo mniej niż na F10 przy identycznych ustawieniach (profilu). To też im się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche o znienawidzonym PulseAudio ;)
No to już tradycja, że z każdym nowym wydaniem pojawiają się problemy z pulseaudio, ale tym razem to lekka przesada z tym apletem. Jakby ktoś chciał stary "volume control" to pakiet nazywa się gst-mixer lub można w konsoli alsamixer -c 0. Po za tym miałem problemy z dźwiękiem w vlc (przecinał się), ale udało się jakoś to zrobić. Tu można znaleźć trochę rozwiązań http://fedorasolved.org/Members/fenris02/p...and-workarounds . Poza tym reszta działa, nawet sprawnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem w szoku gdy zobaczyłem banner a na nim jeszcze 12 dni. Ktoś zna powody kolejnego opóźnienia o tydzień?

 

Anakonda zastrajkowała...

 

Last week Red Hat had to announce that the release of Fedora 11 would be be faced by a last minute delay due to a number of show-stopping bugs that had to be resolved in time. Fedora 11 was then supposed to make it out in the first week of June, but we have now heard that there is another delay facing Fedora 11. Due to an Anaconda storage bug, Red Hat has pushed back the release of Fedora 11 by one more week...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki lanxiss za info dotyczące opóźnienia.

 

Wsadziłem xorg.conf z F10 do F11 i teraz wszystko jest ok. Na razie nie włączam akceleracji z obawy przed zwisami. Jaram się bluetooth audio na maksa, zapuściłem sobie na amaroku jamendo i było pięknie :D Przestałem nienawidzić pulseaudio, do czasu aż padnie.

Obsługa filmów w firefoxie też jest dobra i do tego mam dźwięk jednocześnie z firefoxa i amaroka co jest nie do pomyślenia w F10 chociażbym stawał na rzęsach.

Pulseaudio jest ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...