Skocz do zawartości

Fedora 11 X64 Problem Z Rozruchem


BlackMoses

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro spróbuję wersję 32 bity.
Jak masz dobre łącze, to warto takie rzeczy trenować z obrazu "netinst". Ok. 200MB reszta dociągana przez sieć w czasie instalacji. Można na "dzień dobry" jakieś minimum postawić i dokonfigurować później.

 

Dziwnie jakoś, bo wszyscy instalują, są jakieś problemy - wiadomo - ale nie taki totalny zwis :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie fedora jest skopana tylko jakis jeden sterownik... no coz, tylko moge powtorzyc za wieloma osobami: najpierw wybieraj system operacyjny a potem sprzet - w ten sposob jest gwarancja ze wszystko bedzie dzialalo... jedyne co mozesz zrobic to poczekac moze zaktualizuja obrazy i wrzuca nowszego kernela, w ktorym sterownik obslugujacy urzadzenia w Twoim laptopie bedzie dzialal poprawnie... a probowales CentOSa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilka chwilka chwilka :D . Dałem radę jednak uruchomić Fedorę :) . Zajrzałem do boot/grub i zauważyłem w configu parametry jądra : "ro rhgb quiet" dodanie tego w moim grubie pomogło :) . Może jednak zapoznam się z Fedorą (dźwięk i wifi działają od razu). Teraz mam jeszcze jedno pytanko - skoro mam już 2 wersje (32 i 64 bity) to której lepiej używać ? Z 2 lata temu próbowałem 64 bity i trochę problemów było. Wiecie może jak to teraz wygląda? Czy jest jakieś zwiększenie szybkości na 64bitach ?

 

Ps. Żadnych CentOsów i innych dziwnych pochodnych :) no i Mandrivie, którą miałem nieprzyjemność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omg, przeciez ro to jest chyba najwazniejszy parametr procz linii kernela i initrd no i urzadzenia root. linux najpierw rozpakowuje kernel i moduly do pamieci (initrd), w initrd jest spakowany mini system plikow, potem robi pivot_root i zmienia ten system plikow na urzadzenie dyskowe. bez tego kernel by sam sobie nadipisywal konfigi chyba :P. polecam 64 bity, u mnie dziala wysmienicie - ofc po paru tweakach np usuniecie pulseaudio :) - no co ja poradze ze ja tego nie lubie XD. niektore programy moga ci poisntalowac kilka wersji paczek na 2 architektury, jesli ofc uzywasz wersji 64 i 32 bitowego oprogramowania na raz. flash na 64 bity jest opisany w poradniku, jak zreszta wieksza czesc podstaw, takze nie powinno byc problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... sprawdzalem na wiki opensuse i faktycznie nie ma... rhgb raczej byc nie musi (w koncu ktos moze wolec czysty tekst, a nie theme plymoutha). quiet nie pokazuje komunikatow kernela ... zostaje wiec ro. najwidoczniej jest mala roznica w tym miejscu miedzy dystrybucjami...najwazniejsze ze Ci sie system odpalil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...