Skocz do zawartości

Upgrade F10 Do F11


Jasiek_M

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Upgradowałem F10 do F11, niestety coś nie wyszło. Aktualizacja odbyła się przez płytkę ściągniętą z oficjalnej strony, ale po bezproblemowej aktualizacji F11 włączyło się w trybie mini-chodzi mi że jest tylko niebieska a po niej biała kreska zamiast graficznego włączania się ale to u mnie normalnie zawsze jak jest dobrze zainstalowane fglrx. Problem zaczął się potem bo zamiast trybu graficznego miałem migoczący kursor(Alt+F2 włącza tryb tekstowy który o dziwo jest ok), ale myślę że to przez fglrx, chce je odinstalować by zainstalować nowe... a tu że nie mam yuma. Pytanie jak to teraz naprawić i czy się opłaca bo może to znak że cały system się posypał i trzeba go stawiać od nowa?

Pozdrawiam

Jasiek Matacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przeczytaj sobie na głos to co napisałeś. IMHO to bełkot.

Jedyne co (chyba :unsure: ) rozumiem, to że coś nie poszło z kmod-fglrx. Nic dziwnego, bo tego modułu dla F11 jeszcze nie ma i jak znam ATI/AMD i ich chęć współpracy, to jeszcze długo nie będzie.

Sprawdź xorg.conf i zamień "fglrx" na "radeonhd". Być może jeszcze jakieś zmiany będą potrzebne, ale postaraj się pisać bardziej zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z (_linuxa_ → Linuksa) ORT ale się na nim nie znam, gdzie jest xorg?

rpm -qa yum* daje:

yum-3.2.23-3.fc10.noarch
yum-metadata-parser-1.1.2-12.fc11.i586
yum-utils-1.1.22-1.fc10.noarch
yumex-2.0.5-3.fc10.noarch

Dziwne że część jest pod F10 a część pod F11...

A, zapomniałbym, każda komenda ze słowem yum daje:

There was a problem importing one of the  Python modules required to run yum. The error leading to this problem was:
No module named yum

A dalej bym go sobie zainstalował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., gdzie jest xorg?

xorg.conf? Proszę bardzo.

cd /etc/X11
gedit xorg.conf

gedit oczywiście propozycja.

 

yum-3.2.23-3.fc10.noarch
yum-metadata-parser-1.1.2-12.fc11.i586
yum-utils-1.1.22-1.fc10.noarch
yumex-2.0.5-3.fc10.noarch

Dziwne że część jest pod F10 a część pod F11...

 

wg mnie masz nadal repo z F10

 

Z tą aktualizacją raz próbowałem z FC4 na FC5. Zajęło to bardzo dużo czasu i błędów od groma. Od tamtej pory zawsze /home osobno i system stawiam od początku. Dużo szybciej to trwa, bez większych problemów i nieużywanych programów nie instaluje, więc od razu niepotrzebnych rzeczy nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to zainstaluje. A wie ktoś czy jak mam to DVD do aktualizacji(3.1 giga) to pisze że ono do instalacji ale po zabootowaniu pisze że można z niego instalować, faktycznie da tak radę czy lepiej pełne DVD ściągać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak? przeciez nie ma osobno dvd do aktualizacji i do instalacji (to nie window$ :) ) , przynajmniej ja nie widze. zwykle instalator umozliwia aktualizacje starszej wersji do nowej. pytanie tylko czy warto. wg mnie lepiej zainstalowac od nowa. zostawic sobie katalog home (zakladajac ze jest na innej partycji) i od nowa instalowac. ja to zwykle na noc instaluje, a pozniej yum install kosmicznie_dluga_lista i sie przez pare godzin sciaga. rano mozna uzywac. najprosciej sobie zrobic liste uzywanego oprogramowania w formie txt, dodac repozytoria a potem yum -y install $(cat yumlist.txt) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fedoraproject.org/pl/get-fedora tu masz "aktualizuj fedore ze starszej wersji", tylko mi się zdawało że mój plik miał 3.4 lub 3.1 giga a tam pisze 3.5 ale z drugiej strony ściągałem kgetem a on chyba sprawdza plik po ściągnięciu....

 

Ale mam problem z instalowaniem Fedory bo dochodzi do miejsca gdzie wybieram czy ma zainstalować na wolnym miejscu/podmienić aktualnego (_linuxa_ → Linuksa) ORT biorę by podmienił a on za każdym razem wyrzuca mi błąd i pyta się czy go zapisać/debugować czy skończyć instalację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa, to mea culpa - nie zauwazylem :). mimo wszystko nie polecam upgradu :). pamietam czym konczyly sie upgrady miedzy dystrybucjami ubuntu :) - totalny pad systemu jak niby wszystko sie "zautualizowalo". a mysle ze instalowanie linuksa raz na pol roku to jest lepszy powod niz instalowanie windowsa, bo ci sie zawirusowal/zepsul/myszy go pogryzly/bill go wyklal/etc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.

Jeśli nie masz /home osobno, zrób od razu. Na F11 dysk root czyli / Daj 20GB chyba, że posiadasz DVD-RW to 25GB, bo /tmp na dysku roota a tam obrazy płyt przed kopiowaniem się tworzą, chyba, że montujesz z innej partycji, tylko, że to troche bez sensu moim zdaniem. Z /home wszystkie ustawienia zostają a reinstalacja raz na pół roku dodaje wprawy w Linuksie. Winde można co 3 ms-ce, bo się wiesza, to Linuksa raz na pół roku lub co rok dla wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...