Skocz do zawartości

Fedora 8


KwiNTo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Parę miesięcy temu zmieniłem płytę główną (poprzednia wysiadła). Niedawno chciałem zainstalować linuksa. Podczas ładowania instalatora Fedory8 pojawia się następujący błąd:

 

Link do zdjęcia

 

Co ciekawe próbowałem też zainstalować Ubuntu co też kończyło się fiaskiem (ekran zawieszał się przy końcu ładowania systemu). Płyta z Fedorą na pewno jest w dobrym stanie (przed wymianą płyty głównej można było zainstalować).

 

Konfiguracja komputera:

 

IntelPentium 4 2.4 Ghz Presscot

AsRock P4i65GV (z wbudowaną kartą graficzną Intela)

ATI Radeon 9200 (karta graficzna na złączu AGPx8;w przypadku tej płyty głównej AGIx2)

Samsung 80GB

DVD RW LG

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Szczerze to zainstaluj Fedorę 10, na takim sprzęcie będzie spokojnie działać. Fedora 8 nie jest już wspierana. A 10 a nie 11 bo w 11 jeszcze nie ma sterowników do kart ATI.

 

Pozdrawiam,

Esail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] bo w 11 jeszcze nie ma sterowników do kart ATI.
@qmic podał link do informacji, z której wynika, że nie ma i prawdopodobnie nie będzie.

Liczyć można wyłącznie na otwarte sterowniki radeon i radeonhd.

Osobiście szukam jakieś taniej, przechodzonej, nie wymagającej stawiania elektrowni karty nvidia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście szukam jakieś taniej, przechodzonej, nie wymagającej stawiania elektrowni karty nvidia.
U siebie na stacjonarnym kompie radeona 9600 zastąpiłem rok temu geforce fx 5200 i nawet sprawdzałem to można spokojnie pograć w takie gierki jak openarena, alienarena czy nexuiz. Taką kartę można kupić za 40 zł :)http://allegro.pl/item675692732_bezszelest..._wyprzedaz.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem na równie "wypasioną" PCX5750 ;) też 40 + opłata za dostawę. Zobaczymy za tydzień czy 2 jak mi dostarczą. Chyba, że nie dostarczą :ph34r:

A ta, którą podajesz jest na AGP i u mnie niestety nie ma tego złącza. Gdyby było, to bym sobie moją starą, dobrą, wysłużoną MX400 wstawił i miałbym w nosie fochy ATI/AMD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Wam za pomoc, ale raczej to nie jest wina karty ATI którą posiadam, ponieważ tak jak mówiłem, przed zmianą płyty głównej wszystko chodziło (a ATI już była). Podejrzewam, że jest to wina wbudowanej karty Intela (poprzednia płyta jej nie miała), której w żaden sposób nie mogę wyłączyć (w BIOS-ie można ustawić tylko priorytety, a to nic nie daje). Nie wiem tylko czy przypadkiem nie istnieje jakiś sposób, by przy instalacji Linuksa zmusić go do używania tylko jendej karty (tak jakby drugiej nie było).

 

W każdym razie jeszcze raz dziękuję i spróbuję z Fedorą 10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zainstalowałem Fedorę 11 jestem zmuszony korzystać z otwartych sterowników radeon, których wydajność jest po prostu katastrofalna. Ale nie mam ochoty bawić się w wymianę karty grafiki, bo w sumie i tak nie gram pod Linuksem w gry. Pozostaje mi tylko liczyć na to, że z czasem wydajność otwartych sterów ulegnie poprawie. Może pojawienie się Chrome OS wpłynie jakoś na poprawę tej sytuacji.

BTW okazuje się, że Linux ma nie tylko problemy z obsługą kart ATI, ale też z moim starym monitorem. Pomimo, że X serwer poprawnie rozpoznaje monitor to musiałem dopisać do xorg.conf linijkę modeline by wymusić odpowiednie parametry pracy i o ile w przypadku kart ATI jestem wstanie zrozumieć kiepskie wsparcie, to w kwestii obsługi starych monitorów już nie. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy przypadkiem nie istnieje jakiś sposób, by przy instalacji Linuksa zmusić go do używania tylko jendej karty (tak jakby drugiej nie było).
Może xorg.conf z wpisem tylko z jednej karty (lepiej intela). Do tego można wymusić ładowanie modułów na starcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...