Skocz do zawartości

[f11] Dell Wireless 1510 Wireless-n Nie Działa


Lancer

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop Dell E6400 z kartą Dell Wireless 1510 Wireless-N WLAN Mini-Card Wer. 4.02. Chipset BCM432b

Fedora 11 w ogóle nie widzi tej karty. W 'zarządzaniu urządzeniami sieciowymi' (nie jestem pewny czy to się tak nazywa bo piszę z Windowsa bo na F11 net nie działa ;) a kabel głęboko schowałem) jest tylko zwykła karta sieciowa, nie ma żadnego urządzenia bezprzewodowego.

 

Tu nie widzę tej karty

http://bcm43xx.berlios.de/?go=devices

 

Znalazłem instrukcję instalacji sterów windowsowych ale pod Ubuntu

http://en.community.dell.com/forums/t/19148212.aspx

Nie wiem czy się w to pchać, próbowałem zacząć ale już nie znalazł polecenia ndiswrapper (na razie nie wiem do czego służy)

 

Jakie jest wyjście, czy muszę instalować stery windowsowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz to samo, co w Ubuntu, w punkcie 4.3.2 tego poradnika. Ndiswrappera nie ma na płycie instalacyjnej, jest w repozytorium rpmfusion. Po dodaniu tego repo ndiswrappera instaluje się normalnie za pomocą yum.

 

Pamiętaj, że zanim cokolwiek zrobisz powinieneć zaktualizować system "po kablu". Po zabawie z ndiswrapperem będziesz mógł normalnie używać network-managera do wykrywania sieci wifi.

 

Niestety nie wszystkie sterowniki mogą się znaleźć w kernelu - kwestie licencyjne. Na szczęście akurat w tym przypadku nie ma dużo do roboty. Ten plik drivername.inf jest gdzieś na płycie z windowsowymi sterownikami do twojego komputera.

 

Daj znać, jeśli gdzieś pojawi się błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopotów ciąg dalszy.

Tak jak pisałem pomogło zainstalowanie broadcom-wl.

Później zrobiłem yum install kmod-nvidia.

Dodało się niby nowe jądro. Niby bo to dokładnie taka sama wersja tylko że bez przyrostka (PAE).

Teraz wygląda to tak że gdy uruchamiam jądro poprzednie ( z PAE) to ma WIFI, nie mam sterów do grafiki. Jak uruchamiam późniejsze (bez PAE) to NIE mam WIFI a mam grafikę... Próbowałem instalować na nowszym jądrze broadcom-wl ale "pakiet jest już zainstalowany".

lspci widzi jakąś kartę:

0c:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4322 802.11a/b/g/n Wireless LAN Controller (rev 01)

ale w "Kontroli urządzeń sieciowych" jej nie ma.

 

 

Podobno życie to sztuka wyborów... wifi albo grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym jądrze przeinstaluj sterownik (yum reinstall broadcom-wl) i sprawdź czy moduł jest poprawnie ładowany (lsmod), jeśli nie ma go to załaduj ręcznie (modprobe), w przeciwnym razie przeładuj (rmmod służy do usuwania modułu). Na końcu zobacz czy w ifconfig widoczny jest interfejs wlan. Jeszcze może być taka sytuacja, że broadcom-wl gryzie się z innym modułem, ale nie przypominam sobie, żeby ktoś to zgłaszał na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thof: tłukłem się przez jakiś czas z tym co napisałeś, próbowałem i nic. Zanim nie zobaczyłem że w tym "nowszym" jądrze zainstalowanym przy okazji instalki sterów nvidii jest oznaczenie architektury i586. A broadcom-wl i jego zależności działają na i686. Znalazłem więc kmod-nvidia pod i686 i wszystko działa.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...