Skocz do zawartości

Używa Ktoś Jeszcze 10?


adam_993

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś korzysta z 10? Chętnie zainstalowałbym ją, ale rozmiar aktualizacji dobija...
To ściągnij wersję netinstall ~100MB, zawsze jest taka na serwerach. Po instalacji masz łysą konsole i robisz update, a dopiero potem cokolwiek instalujesz.

 

Albo spróbuj wersję oznaczoną jako AOS co jest prawie tym samym

http://fedoraproject.org/wiki/AOS_Spin ...chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] a dopiero potem cokolwiek instalujesz.
W czasie instalacji w opcji "netinst" od razu są ściągane najnowsze pakiety z repozytoriów, więc można sobie od razu dodać/usunąć z listy odpowiednie pakiety.

A po instalacji zamiast "łysej konsoli" masz w pełni sprawny system łącznie z X-ami :)

W opcji hard-core mozesz nawet już na etapie instalacji dodać sobie linki do repozytoriów RPMfusion i poinstalować sterowniki, kodeki itp.

 

Oczywiście wskazane stabilne i w miarę szybkie łącze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W f11 denerwuje mnie potrzeba stworzenia /boot.
A to pierwsze słyszę. Jeśli chcesz możesz wykreować tylko jedną partycję / - boot, home itp będą podkatalogami. Trzeba tylko wybrać własny podział dysku oraz utworzyć partycję ext3, bo na najnowszej ext4 z jakichś tam przyczyn (nie chce mi się wnikać w szczegóły) nie pójdzie.

 

@DAREK.WL - ma ext4 jako jeden z możliwych do wyboru. Ja zarówno F10 jak i F11 mam na ext3 i dobrze mi z tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że ktoś zrobił taki spin, ale nie pamiętam kto go udostępniał.

 

 

Mały OT: przypomniało mi się porównanie Fedora-Ubuntu. W pewnym punkcie porównywano społeczność. Ubuntu ma miłą społeczność, a Fedora opryskliwą a nawet chamską (kolokwialnie). Moim zdaniem jest odwrotnie. Na polskim forum Ubuntu czepiają się wszystkiego, właściwie nic nie wiedzą. A tu proszę, pomogą, psów na człowieku nie wieszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W f11 denerwuje mnie potrzeba stworzenia /boot.
Ale tylko w przypadku LiveCD, gdzie wymuszane jest posiadanie partycji ext4, a że stary grub nie obsługuje ext4 to trzeba założyć osobną partycję /boot pod ext3. Swoją drogą taki osobny /boot jest bardzo dobrym rozwiązaniem, kiedy np. mamy kilka linuksów, wtedy w każdym montujemy w fstabie tę partycję i automatycznie jest załatwiana sprawa aktualizacji kernela. Edytowane przez WalDo
usunięcie fałszywych błędów ORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F11 na ext3 można zainstalować tylko z instalacyjnej DVD.
Lub jak wyżej wspomniałem netinst.

Przypominam tylko dla ustalenia uwagi, bo jak rozumiem, ze względu na parametry sieci oba rozwiązania i tak Cię nie satysfakcjonują.

A Fedora Free Media chyba nie działa?
Dobre pytanie. Są tutaj jeszcze jacyś ambasadorzy Fedory?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...