Skocz do zawartości

Problemy Z Gnome


Hoothoot

Rekomendowane odpowiedzi

1. Mam dylemat - ostatnio podczas normalnej pracy ustawilem sobie dwa panele, jeden na gorze, drugi na dole. Problem polega na tym, ze po restarcie oba sa na gorze. Dzieje sie tylko wtedy, gdy we wlasciwosciach dolnego panelu ozdnaczona jest opcja "Expand", czyli panel nie jest rozciagniety na cala szerokosc. Wygooglalem tylko to, ale niestety, komendy dla Ubuntu w Fedorze nie dzialaja.

2. Jak mozna sprawic, aby gadzet Windows List wyswietlal na panelu same ikony otwartych okien, na wzor OS X czy Win7?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli chodzi o radę z gconf-editor to przecież w fedorze wygląda to identycznie, w końcu gnome to gnome. Ewentualnie jak też napisali w tym temacie usuń ustawienia z folderu domowego (chyba katalog .gconf). Poza tym takie dwa panele to chyba w standardzie są i nie wiem co chcesz zmieniać.

2. Aplet Windows List nie jest chyba konfigurowalny, nie mam pojęcia jak to wygląda w win7 czy macosie (nie widziałem nigdy tych systemów), ale na moje oko to potrzebujesz bardziej konfigurowalnego menadżera listy okienek, czyli np. avant-window-navigator lub innych. Poszukaj.

EDIT: Z opisu wynika, że szukasz czegoś takiego http://sourceforge.net/projects/talika/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował usunąć wszystkie ustawienia Gnome i utworzyć wszystko od nowa. Wylogj się z Xów, przejdź na konsolę tekstową, zaloguj się w trybie tekstowym i

mv .gnomerc .gnomerc_old
mv -r .gnome .gnome_old
mv -r .gnome2 .gnome2_old
mv -r .gnome_private .gnome_private_old
mv .gconf .gconf_old
mv .gconfd .gconfd_old

Potem z powrotem zaloguj się w Xach i sprawdź czy jest lepiej.

 

A z tego wątku z Ubuntu to i tak chyba nic nie wyniknęło, nikt nie znalazł rozwiązania. Polecenie "gconf-editor" pewnie doinstalować sobie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ten link, wyprobuje, a co do drugich wyjasnien to wybaczcie, ale jestem raczej zielony i nie rozumiem niektorych Waszych rad - jak wylogowac sie z X'ow?

Jeśli chodzi o radę z gconf-editor to przecież w fedorze wygląda to identycznie, w końcu gnome to gnome.
Ale to polecenie nie dziala.

(chyba katalog .gconf)
Nie widze czegos takiego.

Poza tym takie dwa panele to chyba w standardzie są i nie wiem co chcesz zmieniać.
Po pracy z MacOS po prostu wole, aby panel nie byl rozciagniety na cala szerokosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...