Skocz do zawartości

Zakup Książki


gopixus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Od jakiegoś czasu zafascynował mnie system Fedora i w związku z tym chciałbym go poznać od podszewki. Znalazłem w internecie w księgarni Helion-u taką oto książkę - Fedora7. Księga Eksperta. http://helion.pl/ksiazki/fed7ke.htm.

 

I teraz mam do Was pytanie, w tytule książki jest Fedora 7, a z tego co się orientuje jest już wersja 10. Czy zawarte informacje w danej książce będą przydatne , czy czasami nie są przedawnione ? Co prawda data wydania to 2008 ale chyba tym nie ma się co sugerować.

 

Proszę o pomoc/podpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje jest już wersja 10.
Dokładniej to F11 a teoretycznie od 10. listopada F12

Czy zawarte informacje w danej książce będą przydatne , czy czasami nie są przedawnione ?
Podstawy zawsze aktualne, niezależnie od dystrybucji Linuksa. Wiedza dotycząca Fedory raczej mocno nieaktualna. Wyrzucisz tylko pieniądze.

Chcesz świeżej wiedzy? → http://docs.fedoraproject.org/

 

Ogólnie moje zdanie jest takie, że jak widzę w tytule "księga eksperta", "czarna księga" itp to omijam taką pozycję z daleka. A jeśli dotyczy wersji dystrybucji o 4-5 wydań opóźnionej, to kierunek jest oczywisty: skład makulatury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ją kupiłem jak tylko wyszła i powiem że jest niezła. Niestety w paru miejscach jest już nieaktualna.(Przy montowaniu np udzialów sambowych polecenie sie zmieniło w nowszych wersjach).Powiem tak jak prześledzisz serię wydawniczą helionu to przy 14 wersji czyli gdzies za rok powinna być ksiązka o fedorze 10 :)

Tak na poważnie to myślę że podstaw nauczysz się z internetu, usług zakładanych również natomiast jak pieniedzy u ciebie sporo to czemu nie kupić. Z każdej ksiązki da się coś dobrego wydobyć. Ubolewam tylko że helion nie wydaje chociaż w 10% tego co się wydaje na zachodzie o linuksie. Wystarczy spojrzeć na amazon i zaraz się serce raduje. U mnie jest brak konta walutowego no i az z tak angielskim nie jestem do przodu aby sobie czytać jak powieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...