Skocz do zawartości

[amd/ati Radeon] Sterowniki I Ich Działanie


Olbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się zapytać fachowców i użytkowników, którzy mieli/mają styczność z kartami ATI/ADM Radeon serii Xxxxx oraz HDxxxx. Jak się mają najnowsze sterowniki do działania pod systemem Fedora. Zamierzam składać komuś komputer i chcę go tak złożyć, aby zainstalować na nim w późniejszym okresie system Fedora/Ubuntu. Z Nvidia nie ma problemów, jednakże ten ktoś katuje w gry ciągle, a chcę go zachęcić do Linuksa, aby się czegoś nauczył, bo ma dopiero 13 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o ATI pod Linuksem.

Najgorsza Nvidia będzie lepsza, bo łatwiej jest zainstalować zamknięte sterowniki. Niestety AMD podobnie jak wcześniej ATI ma w życi (żeby d... nie pisać :P) użytkowników Linuksa.

Oczywiście możesz walczyć, jest sporo tematów na forum, ale osobiście kupiłem za parę złotych "złoma" PCX5750 żeby tylko nie mieć do czynienia ze śmieciem ATI i nie żałuje tej decyzji.

 

Ale ja nie gram, więc czekaj aż ktoś z grywających się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o ATI pod Linuksem.

Najgorsza Nvidia będzie lepsza, bo łatwiej jest zainstalować zamknięte sterowniki. Niestety AMD podobnie jak wcześniej ATI ma w życi (żeby d... nie pisać :P) użytkowników Linuksa.

Oczywiście możesz walczyć, jest sporo tematów na forum, ale osobiście kupiłem za parę złotych "złoma" PCX5750 żeby tylko nie mieć do czynienia ze śmieciem ATI i nie żałuje tej decyzji.

 

Ale ja nie gram, więc czekaj aż ktoś z grywających się wypowie.

 

Dzięki za szybką wypowiedź. Nie wiem, czy kupować serię FX5xxx, bo mojemu znajomemu właśnie jedna się skraczyła, tzn cały czas są zwiechy kompa. Sprawdzałem nawet pod LiveCD Ubuntu, i to samo jest niestety. Szukam czegoś pod AGP, i myślę czy GF 4 Titatnium, czy GF 6xxx.

A jaka jest wasza opinia o serii FX5xxx ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest wasza opinia o serii FX5xxx ??
To jest do grania? Miałem fx5200 i takie gry jak Nexuiz, AlienArena, Wolfenstein: Enemy Terrority chodzą, ale bez rewelacji i nawet na niskich detalach potrafi przeciąć. OpenArena ma mniejsze wymagania i tam jest płynnie. Na większość linuksowych gier wystarczy, ale w żadną windowsową nowość na tym nie pograsz. Ze sterownikami nie powinno być najmniejszych problemów (dla FX to seria 173xx). Na ATI akceleracja jest marna, a na zamknięte sterowniki też nie ma co liczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...